Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree39Likes

tema: wooksha - Moji satovi

  1. #1
    Novi član
    Član od
    2.12.2014.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Cool wooksha - Moji satovi

    Pozdrav ekipi, voleo bih sa vama da podelim moju kolekcijicu koja ce nadam se vremenom narasti...

    wooksha - Moji satovi-cam00836.jpg 1. Tissot sa kvarcnim mehanizmom. Dobijen na poklon za 18ti rodjendan kao prvi ozbiljan sat i dosta je stete pretrpeo, radi besprekorno. Kupanje u moru mu se i nije bas svidelo pa je nakon 7 dana boravka na istom popustio prilikom ronjenja izgleda. Tad sam shvatio sta znace te ATM itd. no ... mladost ludost ...
    wooksha - Moji satovi-cam00835.jpg2. Rado ,kvarcni mehanizam. Dobijen na poklon nakon zavrsene sredjne skole, nosim ga mi iskljucivo uz odela. Nakon duzeg ne nosenja procurela mi je baterija i prilikom popravke istog majstor je izgleda iskrivio kazaljku za sate i nastao je ovaj ocajni krug koji me mnogo iritira ali sta je tu je...
    wooksha - Moji satovi-cam00837.jpg3. Sector 850 Chrono Swiss made, kvarcni mehanizam. Kupio sam ga u USA 2008me godine i jako mi je drag. Narukvicu sam promenio jer ga nosim svakodnevno i prosto se pohabala previse pa sam stavio neku koja lici.
    wooksha - Moji satovi-cam00838.jpg4. Fossil, 4735 Chrono kvarcni mehanizam. Dobijen na poklon po zavrsetku studija od strane jednog prijatelja. Sat koji nosim uz sve odevne kombinacije uz koje ne ide crni Sector koji mi je na ruci cesce.
    wooksha - Moji satovi-cam00803.jpg5. Longines mehanicki na navijanje. Proverio sam po seriskom broju sa zvanicnicima iz Longines-a, proizveden 1925-te godine. Sat je pripadao mom pradedi koji je bio zeleznicar. Dosao je u moj posed nedavno i kao sto mozete primetiti i izgleda kao skoro 100 godina nosen sat. Voleo bih da ga nosim na ruci pre svega zbog ovog natpisa unutra pa ujedno zelim i da pitam za misljenje kako bi i ko mogao popraviti ovu divnu masinu koja i dalje tacno radi... sve sto treba je da se navije...


    Inace trazim da kupim, jer mi je skoro promakao na netu, "Royce" swiss made sa pokazivacem mesecevih mena, u potpunosti automatski. Koliko sam gledao to bi trebalo da bude sat nalik ovom Longines-u. Sve sto imam je ova mala slika desno.
    wooksha - Moji satovi-565216d1322280565-%2Asold%2A-fs-longines-master-collection-automatic-moonphase-chronograph-l2-673-4-.jpgNaziv: royce.jpg, pregleda: 520, veličina: 1,8 KB

    Toliko za sad... nadam se da ce vam se svideti to sto sam vam pokazao
    Shmizla, eee, Baron and 16 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: wooksha - Moji satovi

    Prije svega dobro došao na forum uz želju da se lijepo osjećaš uz druženje sa ostalim forumašima.
    Kolekcija je jako lijepa i ima svoju "priču". Želim da u što skorije obogatiš svoju kolekciju i da nam se pohvališ.

  3. #3
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: wooksha - Moji satovi

    Dobro došao na forum. Čestitke na želji da Longinesu vratiš život. Što se servisa Longinesa tiče pogledaj u rubrici Servisi (recimo ako si iz Beograda sa servisom Bojović , Kostić-Dojčinović članovi foruma su vrlo zadovoljni isto važi za Simovića-ako si iz Novog Sada) i naravno neka kolekcija samo raste
    Poslednja ispravka: skydrummer (3.12.2014. u 15:17)

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: wooksha - Moji satovi

    Lepo je što nam dolazi još jedan ljubitelj, a sve pohvale za kolekciju. Nadam se da ćeš uspeti da središ longines, a Skydrummer ti je preporučio odlične časovničare. Voleo bih da se taj sat sredi i da ponovo zasija u punom sjaju, a veoma mi je drago kada pročitam da neko želi da sačuva ovako lep sat.

    Dobro nam došao i sve najbolje
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: wooksha - Moji satovi



    Taj Longines ne da treba da se sredi, nego - MORA da se sredi! Fantasticno nasljedstvo!

    I da - dobro dosao!

  6. #6
    Novi član
    Član od
    2.12.2014.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: wooksha - Moji satovi

    Bolje vas nasao!

    Longines cu srediti sigurno i to u skorije neko vreme. S obzirom da sam u bg-u oticicu do Bojovica da vidim sta moze da uradi s obzirom da je sa gornje strane drzac za kajs pukao jos pre sigurno 20 godina.

    Voleo bi ako bi mogli da mi date neki savet po pitanju ovog Royce sata. Nikad za tog proizvodjaca nisam cuo ali sam trazio nesto po netu i video da je "Royce was a brand used by Kocher (aka Eska) Kleinuhren; New York, USA; registriert im September 1931" a kazu da je sat Swiss made pa me interesuje koja bi masina mogla biti u njemu s obzirom da je automatski u potpunosti a ima i kalendar i meseceve mene 25 rubina. Interesuje me jer nije bio nesto specijalno skup a imao je sve to sto trazim od jednog sata. Trazim nesto nalik longinesu ovom sa poslednje slike ali mi je oko 2k eura trenutno mnogo da dam za sat pa me interesuje postoji li nesto nalik tome. Staviti kopiju sata na ruku bi za mene bilo nepojmljivo.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    2.12.2014.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Cool Re: wooksha - Moji satovi

    Kolekciji se sinoc pridruzio jedan automatic... Wyler vetta chronograph... Masina je ETA7750 po preporuci svih ljudi sa ovog foruma.. Razmisljao sam o Tissot-u sa novom generacijom ETA masina ali s obzirom o tom mehanizmu niko sem proizvodjaca nije imao reci hvale odlucio sam se za staromodnu masinu u malo manje poznatom "pakovanju".
    Obzirom da nisam sitan pomislih da ce sat od skoro 40mm da bude premali za moju ruku... ali prevario sam se. Cifer je iste velicine kao i na Sectoru gore predstavljenom. Razlika je samo u kucistu. No da ne laprdam puno evo par slicica ..

    wooksha - Moji satovi-20150320_114114.jpgwooksha - Moji satovi-20150320_114046.jpgwooksha - Moji satovi-20150320_114028.jpgwooksha - Moji satovi-20150320_114009.jpgwooksha - Moji satovi-20150320_114000.jpg
    Shmizla, RUS, VLADAN P and 8 others like this.

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: wooksha - Moji satovi

    Cestitam na prinovi, dobar sat sa dobrim i proverenim mehanizmom.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: wooksha - Moji satovi

    Lep sat si kupio....mehanizam, ma sve se zna.....uzivaj u njemu i u zdravlju ga nosio.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: wooksha - Moji satovi

    Neka je sa srećom i u zdravlju ga nosio

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •