Strana 10 od 16 PrvaPrva ... 67891011121314 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 157
Like Tree480Likes

tema: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

  1. #91
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Pa "ogulio" si i krunicu na neptunu, a na ovom poslednjem bazel, ili mi se čini?

  2. #92
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    To jeste, skinuo hrom s prstena jer je bio oštećen, svakako ću kupiti novi. A krunica na Neptunu je privremena, zato je žuta(od nekog starog Komandirca). Ja kupio novu ali ne odgovara dužina ključa, Neptun ima za nekih 0,8-1mm duži ključ zbog oblika kućišta, pa sam poručio sada odgovarajuću.

  3. #93
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Oprostio sam se Amfibije 710, otišla je kod jednog ljubitelja u Niš. Nisam stizao da je nosim uopšte pa pomislih bolje da neko uživa u njoj.

  4. #94
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Nešto novo. Lorus Disney i originalni Auto Light MD-310 u sjajnom stanju. Uroš GT - Moja skromna kolekcija-uploadfromtaptalk1425740379576.jpg
    RUS, VLADAN P, skydrummer and 4 others like this.

  5. #95
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Oba dobra
    Uros GT likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #96
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Evo već pet dana se družim sa novim Orientom pa da izjavim i ja nešto za dnevnik

    Sat sam video tokom svoje potrage za pristupačnim dres satom. Odmah mi je zapao za oko jer mi se Bambino nije dobao zbog stakla i zbog nestandardnog prihvata kaiša od 21mm. Takođe je previše retro za moj ukus u ovom trenutku, Mk.1 mi se dopao, a već je izašao Mk.3 pa mi je bilo glupo da uzmem Mk.1, a ni Mk.2 ni Mk.3 mi se ne dopadaju.

    Na sve to Symhony je bio malo jeftiniji, a ima i stvar koja mi se jako dopada i što do sada nisam imao ni na jednom svom satu a to je providan poklopac mehanizma.

    Tražio sam sat sa belim ciferom pa sam se zato odlučio za jednu od mnogih varijacija ovog modela - FER27007W0.

    Dan pre nego što sam hteo da ga poručim sa Ebay-a iz HU, kontaktiram Ivana sa KP koji ga nije imao u ponudi, i odgovorio mi je da može da ga nabavi po simbolično većoj ceni nego na Ebay-u. Tako sam mu rekao da ga poruči i sat je stigao nakon tačno 4 nedelje.

    Prva impresija je pakovanje, jako dobra kutija za sat ove cenovne klase. Kartonska, ali jaka i matirana, unutra lepša nego spolja.

    Sat je 40.5mm bez krunice, ušice kaiša su 22mm. Mehanizam je Orient 48743 Automatik sa 21 rubinom i oko 40h rezerve snage.
    Providan poklopac kućišta ima tonirano staklo, i prizor je lep, zadovoljan sam, iako je mehanizam potpuno neukrašen.

    Prva stvar koju sam primetio kada sam uzeo sat je: "Šta se to čuje"? Rotor je jako bučan, mislio sam da Vostok 2416b ima bučan rotor ali ovo je nešto mnogo glasnije. U početku sam baš bio u bedaku zbog toga ali sam mu oprostio posle par dana, sada skoro i ne primećujem, čak me zabavlja kada ga čujem

    Druga negativna strana, i poslednja je to što je minutni prsten urađen od plastike, i to se vidi kada se zagleda. Malo odskače od savršeno urađenog brojčanika koji ima sedefasto presijavanje.

    Dauphine kazaljke me ostavljaju bez daha svaki put kada pogledam. Varijante u kojima se preklapaju su jako zanimljive i interesantne su mi. Uhvatim sebe da se zagledam u kazaljke.

    Prozor za datum je urađen sa velikom pažnjom i ne narušava simetriju sata. Takođe logo mi je jedan od lepših detalja. Kada sam prvi put video Orient logo ličio mi je na logo hrvatskog TDR-a, ali je zapravo jako lep i dosta doprinosi tom premijum izgledu sata.

    Kućište je od čelika, polirano do visokog sjaja, skladno i proporcionalno, finiš je solidan.

    Kožni kaiš je boje kestena, prijatan, skoro da se ne oseća na ruci, a kopča čelična polirana sa Orient natpisom, lep detalj.

    Krunica je mogla imati bolju završnu obradu, možda čak i neku oznaku na sebi, mada je to odlika skupljih satova.

    Performansama sam zadovoljan, beži nekih 15-20s unapred posle 5 dana, nisam ga podešavao, samo namestio prilikom prvog stavljanja na ruku.

    Evo malo slika:









    RUS, VLADAN P, skydrummer and 12 others like this.

  7. #97
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Uros GT, cestitke na lepom satu . Meni najlepsi njihov sat je Orient Symphony Black. Mada sada kada gledam tvoj, tesko bi se odlucio koji bi kupio.
    nokru and arch_m like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  8. #98
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Bravo, Urose!

    Moja je krivica sto sam toliko godina ostajao potpuno indiferentan kad su Japanci u pitanju, pa se sad k'o malo dijete cudom cudim gdje mi to i kako promace ovakva jedna ljepota od sata, kad god se vi pocnete gadjati ovim Japancima po forumu...

    Uzasno mi svidja ova serija, a kad covjek uzme u obzir cijenu, te jedan ovakav, do sitnih detalja, prelijepo uklopljen dizajn - onda je ovo pun pogodak! Tacno sam pozelio da ga imam vec sad u kolekciji.

    Samo sto mi je Mario, valjda kad mi je slao onu moju Raketu, prošnjirao pride i neki svoj virus, pa se malo-malo uhvatim kako pozelim crni cifer prije bijelog, barem na ovim novijim serijama, sto prije bas i nije bio slucaj.... mada, u ovom slucaju, ni najmanje se ne bih zalio na bijeli cifer.

    Jedine zamjerke, ili bolje reci - jedino sto bih, mozda, jos pozelio, bila bi nesto krupnija, upecatljivija krunica i eventualno ukraseniji mehanizam, mada, sto vise gledam ovaj mehanizam, sve bih ga manje mijenjao.

    Uglavnom - odlican sat!
    nokru likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  9. #99
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    MMario
    arch_m likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #100
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Čestitke Uroše. Kao vlasnik Orienta, mogu samo da kažem više muzike nego para.
    Uros GT and nokru like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •