Poštovane kolege ljubitelji satova,

Na prvom mestu moram da se izvinim za sve ove godine koje sam proveo vrebajući vas po forumu, tu i tamo komentarišući, neretko i kritikovan od strane pojedinih starijih članova upravo zbog činjenice da nikada nisam odvojio dovoljno vremena da napišem nešto malo opšitnije i pre svega predstavim svoju kolekciju te na ovaj način dam izvesnu težinu napisanom u prošlosti i objašnenje zašto najviše obraćam pažnju na satove konkretno sovjetske proizvodnje.

S obzirom da po prvi put imam vremena u poslenjih pet godina, nameravam da s vremena na vreme postavljam slike satova koje sam tokom godina "pronašao" i koji su se do sada samo odlagali po kutijama upravo iz moje nemogućnosti da ih zbog obaveza aktivno nosim i to moje zadovoljstvo (i ako mogu da se usudim i nazovem to iskustvo i znanje) podelim sa vama koji to od nastanka ovog foruma i dalje uspevate i nesebično činite, a u procesu edukijete nove članove deleći sa nama vaše lične priče i savete.

No, sve ovo ima i jednu drugu stranu, a to je da s obzirom na količinu satova od kojih su mnogi u vrlo nezavidnom stanju i koji čekaju bolje dane i svoje servise, postoji i deo koji je u poslednjih desetak meseci našao nove vlasnike u Rusiji, kao i još jedan kontigent kome sledi ista sudnina upravo zato što nameravam da celu kolekciju učinim kompaktnijom i malo raznovrsnijom i fokusiram se na pronalaženje ređih i interesantijih modela ukoliko to sad iz Srbije uspem. Naravno mnogi su poklonjeni, među njima i neki koje ste mozda viđali da nosim i postavljam na forumu tokom godina, tako da će se ova moja tema baviti samo onima koji su u kolekciji ostali i novim koji če doći da u njoj i ostanu.

Ne znam kako bolje da ovjasnim kako se cela ta ospesija sovjetskim satovima kod mene kretala za ovih desetak godina koliko traje, ali nadam se da ću uspeti da budem malo jasniji u budučnosti.