Strana 3 od 14 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 132
Like Tree327Likes

tema: sofronije-mini kolekcija

  1. #21
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Pozdrav svima.
    Prodje nesto mnogo dana a u kolekciju nikako da stigne novi clan. Politikantski receno, juce se potpisa sporazum o pridruzivanju a jutros postar bas vredan pa eto mene da se pohvalim ovim meni lepim primerkom. Nije mi bas obicaj da vas smaram pojedinacnim primercima ali sada tesko odoleti.
    Dakle, poljot koji je najpre izazvao silne dileme po sistemu "sta je sada pa ovo". Vec naviknut da od brenda poljot, a zbog poznatih stvari u rusiji, dodje nesto sto ispada iz klisea upustio sam se u nezahvalnu potragu za podatkom ko je ovaj sat sklopio. Evo ga:
    sofronije-mini kolekcija-img_4709.jpgsofronije-mini kolekcija-img_4711.jpgsofronije-mini kolekcija-img_4712.jpg
    cifer sa luminacijom, tekst na engleskom jeziku, kazaljke koje najvise podsecaju na burana, razlicite male kazaljke zbog uocljivosti, ravno staklo, dobra obrada kutije, teska narukvica ...... odavali su utisak zapadnog uticaja.
    sofronije-mini kolekcija-img_4713.jpgsofronije-mini kolekcija-p1060570.jpg
    sa druge strane, poklopac i mehanizam dokazuju rusku skolu. na poklopcu je logo i cirilicni tekst a uocljivo je da je dodatna oznaka limitirane serije i broja sata u seriji, naneta dodatno drugim postupkom i fontom. nista neobicno za ruse jer tako uradjeni i nalagerovani poklopci ostavljaju mogucnost upotrebe i u drugoj prilici za neku drugu posebnu seriju. prakticnost na ruski nacin. mehanizam je vec dobro poznata prica i lako identifikovan iz kog je perioda produkcija. cinjenica je da je uz sat dosla i informacija o kupovini od ruskog pilota ali je svakako ubedjenje da ova limitirana serija nije radjena po zahtevu VS rusije, vec je licna odluka o kupovini, licna ili kolektivna svejedno
    sofronije-mini kolekcija-p1060562.jpg licnom lepom utisku o satu, uz zaista dobru ocuvanost, doprinela je i lepa luminacija koja je improvizovana nekakvim zamracivanjem. pa ko da ceka do veceras
    od ostalih detalja - precnik sata 42mm bez krunice, 45mm sa krunicom; visina 13mm mada deluje robusnije zbog oblika kutije; tezina 161g sa narukvicom.

    Toliko od mene, zurim jer sam malo zapostavio sat a i treba bakiju da javim kako kucka rusko srce
    Posebno - zahvalnost nesi koji se bas potrudio da mi pomogne u identifikaciji iz koje grupacije je proizvod. Nemamo dokaz, ostade samo uverenje .... ali posto je dva puta nista jednako nista, crva nemamo
    Poslednja ispravka: sofronije (12.7.2012. u 12:14)
    tolarbo, RUS, vladas and 12 others like this.

  2. #22
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Ne mogu da tvrdim da sam mnogo pomogao, imajući u vidu da je tokom privatizacije ispao haos u ruskim fabrikama satova, ali ovo je definitivno blizak rođak burana sa čuvenim mehanizmom 3133.

    Šta da kažem osim da uputim čestitke na kupovini ovog prelepog primerka, uz želje da ga vidim na sledećem okupljanju forumaša
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    da castis kume, stigla ti posta !



    prolece na moje rame slece, djurdjevak zeleni ...

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    ... a ja nosim swatch ili fossil na metalu,
    zao mi da natapam znojem ona lepa kozna odelca.

    stvarno sam najgori ...


  5. #25
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Sofronije,čestitam
    Vrlo lep primerak.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #26
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Ma okratio ja ono pisanije da sat ne bude sam a treba ga upoznati sa okolinom
    Nego, ispade problem - zateze narukvica. Sada ce mukotrpna potraga za jednim onim clankom a uklopiti one sirine....pa makar bila i ona do kopce, kao da hvatam buvu bokserskom rukavicom. Odmah mi se javilo i jedno ime velemajstora ali ko ima najveci rejting kod Puga da se raspita kada ima najmanje posla. Od lugera i bakija nista jer ako budem cekao koliko oni, ima da pojedem katanu

    neso, nebitno je koliko se pomoglo, zahvalnost je svakako i za bezrezervnu spremnost da se pomogne.

    vladane, ovaj poljot se vec uvalio kraj strele i jos 2-3 meni posebna. Ja imam tri naslednika pa red je kutiju staviti pred njih kada dodje vreme.

    luger, samo ti pevaj. da si malo ranije izasao iz kafanceta SS video bi mail sa slikama a postar u pozadini

    bakiju necu nista reci, zna on da ovaj bolje kucka od sturmanskog

    E,da, neso ima da se udesi za to druzenje nego raspitivao se ja kod gazde gde ima da se pazari ona majica sa logom SS pa ni gazde ni majice. A red je dres obuci kada se istrci na teren
    Poslednja ispravka: sofronije (12.7.2012. u 15:35)
    jagos and backarelli like this.

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    AjjoooooojjjJJJJ ... brate mili, ubode ga po sred srede. Sjajno !!!Naziv: smiley.jpeg, pregleda: 270, veličina: 1,6 KB
    Moram priznati da me je prinova naprosto fascinirala. Nema mnogo diskusije, sem onog čuvenog "Svaka ti čast" !

    Sa mojom ocenom, ovo komotno ide na 9 od mogućih 10 . E sad mi malo bez veze, jer je Šturma SS-18 dobio 11 od mogućih 10 ... Naziv: cackalica.gif, pregleda: 239, veličina: 2,4 KB

    Citat sofronije kaže: Pregled poruke
    bakiju necu nista reci, zna on da ovaj bolje kucka od sturmanskog
    Danas pitam baba-Ružu na pijaci , da mi obori cenu za krompir. Gleda me ona sa cigarom koja dimi kao baklja i kaže kroz zube :

    "Teško..." Naziv: smiley-whacky103.gif, pregleda: 234, veličina: 20,3 KB
    __________________________________________________ _________________________________________

    ...da se uozbiljim i da kažem da je sat "iz mog ukusa" i zajsta sjajno izgleda. Mogu misliti uživo... bruka ! Taman sam mislio da se smirim sa kupovinom, kad ono Sofronije mi otvori apetit
    vladas likes this.

  8. #28
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.017
    Lajkovi
    58500
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Pevac POLJOT je odlican.Cestitam

  9. #29
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    baki
    e umes to za baba Ruzu, svaka cast, evo ruke :

    sofronije-mini kolekcija-img_4714_1.jpg
    RUS, vladas, VLADAN P and 1 others like this.

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    ...evo ruke brate Sofronije !

    sofronije-mini kolekcija-imag1196.jpgsofronije-mini kolekcija-rukovanje.jpgsofronije-mini kolekcija-img_4714_1.jpg Naziv: 3.gif, pregleda: 219, veličina: 6,7 KB
    vladas, VLADAN P and sofronije like this.

Slične teme

  1. martin71 - Kolekcija M
    By martin71 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 22.2.2015., 6:21
  2. Marko Crv - Mini kolekcija mojih CORTEBERT-a
    By Marko Crv in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 31.12.2014., 19:43
  3. Kolekcija by fotopetar
    By fotopetar in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 8.12.2013., 8:02
  4. Bajker71 - moja mini kolekcija
    By bajker71 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 288
    Poslednja poruka: 14.1.2013., 19:51
  5. Hamilton Walden H26311151 - mini photo review
    By sima hrabri in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.11.2010., 22:11

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •