Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 39
Like Tree95Likes

tema: Senecus - pocetak moje kolekcije

  1. #11
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Koji je to model bio u pitanju???
    Na koji deo se odnosi pitanje, nisam shvatio?

  2. #12
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Kažeš da si prodao Breitling,koji model ???
    Omega rules !!!

  3. #13
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Avenger II GMT Plavi
    don Alberto likes this.

  4. #14
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Omega rules !!!

  5. #15
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Steinhart je na sceni već 18 godina i nije baš nešto napredovao na području originalnosti. Ne kažem, bilo je pokušaja ali je Gunter izabrao sigurniju liniju uzimanja para. Pošto si upotrebio reč ovce, ja ću je takođe upotrebiti a to važi za onih 97 % za koje kažeš, da prilikom kupovine ne gledaju na horološku vrednost sata, kojeg kupuju. Da, tačno je. Dok bude ovaca, biće i šišanja, jer za cenu jednog Steinhart sata se može kupiti odličan sat, nekog ko ne kopira tuđi rad: Orient, Citizen, Seiko. Čak i ima švajcaraca u tom cenovnom razredu: Candino, Atlantic pa čak i Certina ili Tissot. Tu je i Davosa, koja taođe radi homage ali je isto tako u svojoj istoriji puno ulagala u vlastiti razvoj i ostvarila vlastite linije.
    Najzanimljivije je, što Steinhart na svom home pageu nema ništa napisano o svojoj istoriji, mada postoje skoro 20 godina. A šta bi i mogli napisati...
    Verujem, da je kupac Steinhart sata srećan i zadovoljan njime, jer na kraju krajeva to je dobro sklopljen sat ali ipak na kraju dana, shvatiš da samo nosiš nešto, što je neko prepisao od nekoga.

    Što se tiče servisa Breitling satova i sličnih High End proizvođača. Ovlašteni servisi se moraju držati protokola, koji je određen od strane proizvođača. To znači, da se nakon određenog vremena mora zamenti određeni deo, bez obzira u kakvom je stanju. Prilikom kupovine, svaki sat ulazi u IT sistem i prilikom servisiranja se mora upisati, šta je zamenjeno. Provera protokola se radi lično od strane proizvođača i serviser se nalazi u problemu ako nije promenjen određeni deo. Zato se na prvi pogled čini, da servisi štite jedan drugog ali se moraju pridržavati pravila igre.
    Ne smemo zaboraviti, da se u ovim slučajevima radi o luksuznom razredu i kupac bi trebao to uzeti u obzir prilikom kupovine sata. Takve ljude ipak ne bih nazivao ovcama, kao šte ne bih nazivao i one koje kupuju a potom plaćaju servisiranje Audija, Volva, BMW.....njihova odluka. Uostalom, Avenger II u sebi nosi ETU i šteta je ako si ga prodao samo zbog skupog servisa. Servis Avengera može odraditi bilo, koji malo bolji časovničar po znatno nižim cenama od zvaničnih.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (12.2.2020. u 14:49)
    stanis, Zorg, Senecus and 1 others like this.

  6. #16
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Senecus čestitam Povedi nekog sa sobom u fabriku I na ulazu mu daj novčanik za svaki slučaj, Glas razuma

    Sent from my G3221 using Tapatalk
    Senecus likes this.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Senecus, odličan sat, dobar mehanizam, uživaj u njemu punim plućima. Horologije je kao seks i biranje partnera - neko voli mlađe, neko starije, mršave ili punačke, prirodne, veštačke, obrazovane, priproste, glasne ili stidljive, potentne, frigidne , voditeljke (AV), dlakave (bešte ...... stigo Zdravko Čolić) itd. Za sve nas je zajedničko da istinski uživamo u njima i da bi mnogo dali za njih (mislim na satove ) a to je na kraju jedino važno

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    Misfit and Senecus like this.

  8. #18
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Steinhart je na sceni već 18 godina i nije baš nešto napredovao na području originalnosti. Ne kažem, bilo je pokušaja ali je Gunter izabrao sigurniju liniju uzimanja para. Pošto si upotrebio reč ovce, ja ću je takođe upotrebiti a to važi za onih 97 % za koje kažeš, da prilikom kupovine ne gledaju na horološku vrednost sata, kojeg kupuju. Da, tačno je. Dok bude ovaca, biće i šišanja, jer za cenu jednog Steinhart sata se može kupiti odličan sat, nekog ko ne kopira tuđi rad: Orient, Citizen, Seiko. Čak i ima švajcaraca u tom cenovnom razredu: Candino, Atlantic pa čak i Certina ili Tissot. Tu je i Davosa, koja taođe radi homage ali je isto tako u svojoj istoriji puno ulagala u vlastiti razvoj i ostvarila vlastite linije.
    Najzanimljivije je, što Steinhart na svom home pageu nema ništa napisano o svojoj istoriji, mada postoje skoro 20 godina. A šta bi i mogli napisati...
    Verujem, da je kupac Steinhart sata srećan i zadovoljan njime, jer na kraju krajeva to je dobro sklopljen sat ali ipak na kraju dana, shvatiš da samo nosiš nešto, što je neko prepisao od nekoga.

    Što se tiče servisa Breitling satova i sličnih High End proizvođača. Ovlašteni servisi se moraju držati protokola, koji je određen od strane proizvođača. To znači, da se nakon određenog vremena mora zamenti određeni deo, bez obzira u kakvom je stanju. Prilikom kupovine, svaki sat ulazi u IT sistem i prilikom servisiranja se mora upisati, šta je zamenjeno. Provera protokola se radi lično od strane proizvođača i serviser se nalazi u problemu ako nije promenjen određeni deo. Zato se na prvi pogled čini, da servisi štite jedan drugog ali se moraju pridržavati pravila igre.
    Ne smemo zaboraviti, da se u ovim slučajevima radi o luksuznom razredu i kupac bi trebao to uzeti u obzir prilikom kupovine sata. Takve ljude ipak ne bih nazivao ovcama, kao šte ne bih nazivao i one koje kupuju a potom plaćaju servisiranje Audija, Volva, BMW.....njihova odluka. Uostalom, Avenger II u sebi nosi ETU i šteta je ako si ga prodao samo zbog skupog servisa. Servis Avengera može odraditi bilo, koji malo bolji časovničar po znatno nižim cenama od zvaničnih.

    Evo skratit cu maksimalno moguce sve ovo i samim time zavrsiti temu. Na stranu sve ovo o kopiranju, itd ... Ionako mi se ne dopada klasicna Ocean One kolekcija, betmeni, kermiti, pepsiji, itd. - to me uopste ne interesuje. I da, ako poredimo 20 godina stari Steinhart sa 120 godina starim Tissotom npr. ili 130 godina starom Certinom ili Seikom ... 100 godina razlike je jako mnogo. Kvalitet koji trenutno pravi Stajnhart za sat od 600 evra je mnogo iznad kvaliteta koji pravi Tissot za slicne ili iste pare. Seika tu necu ni da pominjem iako ih izuzetno cenim. (i odma da kazem, svestan sam i jasno je da postoje izuzeci)

    No da se vratimo na Breitling! Je, jasno je da sam proizvodjac diktira uvete, itd; ali ja sam imao malo kompleksiniji problem koji je bio cisti njihov bezobrazluk.

    Sat mi je bio star 5 godina, poceo je dosta da oscilira sa tacnoscu, tj. da gubi previse, otprilike 10 sekundi u mesec dana i to se postupno povecavalo - dakle servis neizbezan. I da se razumemo zivim u Nemackoj (napominjem zbog imena dilera, i svega sto ce se pojavit u tekstu dole). Jos jedna bitna stvar za pricu je - pre par godina se u gradu u kojem zivim otvorio ovlasceni Breitling servis. Znaci nije otvorio to neki tamo casovnicar tek tako i napiso da popravlja Breitlinge, nego ovlasceni servis od fabrike Breitling (ako se ne varam jedini u Nemackoj).

    Odlazim u Kamphuis, koji je ovlasceni diler za mnogo luksuznih marki, objasnim problem i jasno dajem do znanja da znam da je osnovna cena za servis mog sata 500 evra i da znam da ta cena lako moze ici gore ovisno o tome sta se u satu mora menjati. Oni to potvrdjuju, ali kazu da oni ne mogu reci o cemu se radi, nego da sat moraju poslati u Svajcarsku u fabriku gde ce se utvrditi problemi i nakon toga ce me izvestiti o cemu je tacno rec te koliko to kosta. Da bi se sat uopste slao u Svajcarsku, ja moram njima odmah platiti 649 evra jer 149 evra kod njih iznose troskovi slanja sa osiguranjem u Svajcarsku ! Eventualnu razliku placam pri preuzimanju sata nakon sto stigne nazad! Naravno ja tada postavljam pitanje zasto se sat salje u Svajcarsku kada je u istom gradu ovlasceni servis, na sta ne samo da ne dobivam konkretan odgovor, nego su u pocetku glumili cudjenje kad sam uopste to spomenio. Nakon toga sam postavio pitanje sta se desava u slucaju da oni posalju sat, ali troskovi servisa budu previsoki tako da ja procenim da necu toliko da nadoplatim, pa sam dobio odgovor da dobijam sat nazad u roku nedelju dana i povrat 500evra, sto bi znacilo da sam bacio 150 evra u vetar na bespotrebni transport.

    Nakon toga odlazim u Pletzsch koji je jos jedan diler luksuznih satova i izmedju ostalog i Brajtlinga. Prica ide u istom smeru, takodjer se i po njima sat mora slati u Svajcarsku, ali su ovde troskovi slanja odjednom sada samo 70 evra. Oni znaju da se otvorio ovlasceni servis za Breitling u Karlsruheu, ali oni direktno ne suradjuju s njima, pa mi savetuju da se raspitam direktno putem info mejla ili telefona sa Brajtlingove stranice. I stvarno ja tako napravim i normalno pocnem da postavljam pitanja preko telefona najvise vezano za to zasto ja moram da saljem sat u Svajcarsku ako imam servis u gradu gde stanujem !? Zasto je kod dva ovlascena dilera razlicita cena troskova !? I tada sam dobio odgovore koji su me prilicno raspizdili do te mere da sam hteo da poklopim slusalicu. Ukratko situacija je sledeca - ja sat moram predati koncesionaru (dileru) koji ga onda salje u Svajcarsku gde se sat otvara i utvrdjuje problem, te se mene obavestava o tome sto se treba raditi i koliko to kosta. Nakon toga ako se servis radi oni servis odradjuju u Svajcarskoj, ili ga salju u Karlsruhe !!! na servis, zavisno o tome kakav je obim posla kod jednih i drugih! Kad je servis odradjen, sat bi se iz servis centra u Karlsruheu ponovno trebao vracati u Svajcarsku da se testira i onda se sat iz Svajcarske ponovo salje koncesionaru kod kojeg sam predao sat gde placam ostatak preostalu cifru s racuna. Nisam znao jel da se smejem ili da placem - podsetilo me na balkansku birokraciju.

    Uglavnom reko sam da cu da razmislim i imao normalno ideju da nadjem privatnog casovnicara koji ce to srediti. Ali sam smetnio s uma da jebiga zivim u Nemackoj. Nosim kod tri privatnika u Karlsruheu i kod sva tri dobivam kratak i jasan odgovor - imate Breitling, nosite ga u Breitling! Oni nece da preuzimaju odgovornost za servisiranje skupih satova zbog neugodnih iskustava sa vlasnicima istih u proslosti. No jedan od njih mi je preporucio da nazovem i sat odnesem u 60km udaljeni Landau kod casovnicara koji je nekada radio samo Breitlinge i da bi on to mogao verovatno preuzeti. Cuo se s covekom, odneo sat i rekao da ce on preuzeti sat, otvoriti i pokusati utvrditi problem samo ako ja prije toga potpisem papir na kojem je on napisao da se odrice odgovornosti u slucaju bilo kakvih komplikacija uzrokovanih njegovim radom, itd. Na to sam se samo nasmejao (jer ko ne zivi ovde ili nije ziveo, ne moze ni da zamisli s kakvim se sve ovde pravnim situacijama covek moze susresti) i tu mi je skroz pukao film i tu sam zavrsio sa Breitlingom verovatno za sva vremena.

    A voleo sam taj sat i nisam ga prezalio ni dan danas, skoro 2 meseca od prodaje.
    stanis and Haifisch23 like this.

  9. #19
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Žao mi je zbog problema, koje si imao sa Avengerom i što si ga zbog toga prodao. Iz tvog izlaganja vidim, da je svuda jednako. Tako je i ovde kod nas u Sloveniji. I to nije slučaj samo sa Breitlingom, nego i sa svim ostalim proizvođačima u tom ili višem razredu. Ako stvar nije previše jasna, sat se šalje proizvođaču. Ako nije više u garanciji, onda na trošak kupca, što je normalno.

    Mada i meni nije potpuno jasan problem, koji si imao. Koliko razumem, kažeš, da je sat gubio dodatnih 10 sekundi i nešto više na mesečnoj razini. To iznosi nešto oko 0,3 sekunde prosečno na dnevnoj bazi. Svi Breitlingovi satovi su nosioci COSC hronometaskog certifikata. Kriterijum za mehnaičke satove po COSC je -4/+6 sekundi na dnevnoj bazi. Izvini ali ja tu ne vidim nikakav problem. Gubitak tvog sata na mesečnoj razini odgovora čak COSC kriterujumu za kvarc mehanizme a kamoli za mehanički Breitling 32, koji je modifikovana ETA 2893-2. Da nisi možda mislio, da gubi 10 sekundi na dnevnoj bazi? To bi već možda predstavljalo problem, mada bi se i to posle 5 godina, koliko je bio star tvoj sat, moglo srediti sa redovnim servisom, koji rade ovlašteni koncesionari svuda po svetu.
    Ako si izašao pred serviserem sa problemom, da ti sat nakon pet godina gubi nešto više od 10 sekundi na mesečnoj bazi, onda potpuno shvatam, zašto su predlagali slanje sata direktno Breitlingu, jer ne znam, šta bi jedan normalan serviser tu mogao učiniti. Otuda i razlog za dodatna testiranja kod Breitlinga, koji ti je naveo serviser.

    Što se tiče Steinharta i ostalih foliranata - kada neki "ljubitelji" satova budi shvatili, da sa jednim satom proizvođača (a ne samo sastavljača, kakav je gore spomenuti) dobiješ višegodišnje znanje, tradiciju, ogromne input troškove, koji se odnose na razvoj čitave horološke delatnosti i da ljude, koji su to spremni da plate, ne treba nazivati ovcama, onda će sve manje biti ovakvih polemika.
    Tada će biti jasno, da se jedan Steinhart nikada ne može porediti sa Seikom, Citizenom, Orientom, Tissotom, Certinom a kamoli sa High End proizvođačima. Steinhart se jedino može porediti sa Tisselom, Parnisom, Pagani Designom i ostalim copy paste majstorima.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (13.2.2020. u 15:26)
    stanis likes this.

  10. #20
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Senecus - pocetak moje kolekcije

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Mada i meni nije potpuno jasan problem, koji si imao. Koliko razumem, kažeš, da je sat gubio dodatnih 10 sekundi i nešto više na mesečnoj razini. To iznosi nešto oko 0,3 sekunde prosečno na dnevnoj bazi. Svi Breitlingovi satovi su nosioci COSC hronometaskog certifikata. Kriterijum za mehnaičke satove po COSC je -4/+6 sekundi na dnevnoj bazi. Izvini ali ja tu ne vidim nikakav problem. Gubitak tvog sata na mesečnoj razini odgovora čak COSC kriterujumu za kvarc mehanizme a kamoli za mehanički Breitling 32, koji je modifikovana ETA 2893-2. Da nisi možda mislio, da gubi 10 sekundi na dnevnoj bazi?
    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Da nisi možda mislio, da gubi 10 sekundi na dnevnoj bazi? To bi već možda predstavljalo problem, mada bi se i to posle 5 godina, koliko je bio star tvoj sat, moglo srediti sa redovnim servisom, koji rade ovlašteni koncesionari svuda po svetu.
    Krenilo je sa 10 sekunda dnevno i to je trajalo otprilike mesec dana, pa se onda krenilo povecavati sve vise i vise. Na kraju kad sam prodao sat je to vec otislo i preko 20 sekunda.

    Inace interesantno, sat sam prodao 3 dana nakon sto sam ga stavio na oglas iako sam naveo u oglasu sve probleme s radom i da sat mora na servis. Covek kojemu sam sat prodao je nakon manje od mesec dana takodjer dalje prodao sat bez da je ista zaradio na njemu, ocito samo da ga se resi. Kad sam video oglas, javio sam mu se da vidim jel isao kod koncesionara, rekao je da je i da su pretpostavili da ce otklanjanje problema biti prilicno skupo, pa je on procenio da mu se ne isplati servisirati sat nego probati vratiti ulozeno (sto je i meni bio cilj kad sam prodavao). I covek je sat prodao, i sada se taj isti sat ponovo nalazi na oglasu od strane trece osobe, ali ovaj u oglasu nije spomenio da sat ima ikakvih problema tako da ako netko nasedne - nasedne! Inace jako dobro poznam svoj sat po maloj rupici na samom rubu bezela na malo iznad broja 8 (to se lako primeti i na slici ovde o mojoj galeriji)

    I evo ga i oglas koji jos uvek stoji
    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...40984-156-6067

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •