Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 13 od ukupno 13
Like Tree53Likes

tema: Nekoliko neobičnih šarenih satova

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Nekoliko neobičnih šarenih satova

    Interesantni i drugačiji opisi u svakom slučaju.
    I ja nekako manje volim jednobojne satove, i sve manje preferiram tamne brojčanike. Zanimljiv je dizajn ovih modela koje si predstavio. Hvala.
    Petar012 likes this.
    Mišić M.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Nekoliko neobičnih šarenih satova

    SEIKO SCED021

    Kažu pametnije glave da u kolekciji treba imati dress, diver, military, pilot, hronograf, edc, vintage, beater...za početak. Ja bih dodao i asimetrični nenormalni hronograf sa rotirajućim bezelom dizajniran u stilu bućnosti kako su je zamišljali osamdesetih. Jedan cenjeni kolega je rekao da je ovo sat koji nije ''u vinklu''. Ko sam ja da se ne složim sa kolegom.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180509_113102.jpg

    Videh ovo čudo pre par godina i bilo mi je simpatično. Dok se ja nećkao ode u out of stock. Kada sam video ovaj sat u komšiluku na oglasima po dosta finoj ceni rekoh sebi - to je to, sad ili nikad. Primarno mi se malo više svidela teal crna kombinacija ali šta sad...

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-seiko_sced019_limited_collaboration__05400.1519142250.1280.1280.jpg

    Kućište je asimetrično, oblika...ne znam. 316L, 10 atm. Dimenizije su 44.0mm x 40.8mm x 11.1mm, što meni paše idealno. Sa svih strana je polirano, samo je prednja strana slabo naglašeno brušena.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180506_131514.jpg

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180506_131520.jpg

    Hardlex staklo, ravno neizdignuto, bez antirefleksnog sloja. Bezel je rotirajući u oba smera, svakako nije zamišljen kao ronilački...sad ako baš ostanem bez kiseonika u svemiru, šta da se radi...iako se rotira u oba smera bez klikova, nema slučajnog okretanja. Lepo su to odradili. Bezel je coin edge tipa i ima pvd sloj, kao i krunica. Volim kad takve stvari ''razbiju'' kućište. Drukeri su plastični (plastični pokrov preko metala), imaju plitak klik i iste su boje kao i središnji deo brojčanika. Poleđina je prilično jednostavna - Seiko logo, Giugiaro design i broj (1373/2500). Movement Japan cased in China. Ostavio sam plavu foliju jer mi se sviđao takav vizuelni dojam.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180506_131427.jpg

    Brojčanik je sendvič tipa. Središnji deo je nivo ispod, indigo plave boje, sa štampanim oznakama. I Seiko logo je štampan. Satni i minutni indikatori su na chapter ringu oko brojčanika.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180506_131637.jpg

    Hvala Bogu da bezel nema klikove inače bi bila lutrija sa poravnanjem oznaka, što je stanardno Seiko boljka.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-73074571.jpg

    Lume ne postoji. Ali...Kazaljke imaju neki blag sjaj pri slabijem osvetljenju. I ne samo to. Najluđa stvar kod sata - u dnevnim uslovima kazaljke su žute. U polumraku su zelene! Mađija. Nisam tim delom oduševljen. Indigo sa sivim i žutim je sexy, sa zelenim...onako.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180506_131755.jpg

    Kažu da je narukvica pola sata....ovde je definitivno tako.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180506_131358.jpg

    Prihvat je 18mm ali se odmah širi na 22. Sat nema lugove pa izgleda kao da je u startu 22 mm. Sužava se...sa jedne strane.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180509_105951.jpg

    Linkovi u sredini imaju šupljinu kroz koju se vidi unutrašnji deo koji ih spaja. Ludilo. Urađena je u retro stilu sa savijenim limom, zli jezici a la M. Milanović će reći da je to stanardni Seiko šrot ali definitivno mu pristaje taj stil. Osim toga nema škripanja i uvijanja. Kopča je tanka ali nije onaj jeftilen kao no name kopče.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180506_131413.jpg

    Ima samo dve rupice za mikro podešavanja. Na netu pričaju da je skraćivanje narukvice muka živa. Ne bih se složio. Potrebno je samo progurati ove kuglice ispod metala,

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180509_104236.jpg

    izvući unutrašnju pločicu, isto to na susednom delu, pa na još jednom, e onda su se tako oslobodila 2 delića koji spajaju ta 3 veća dela, izvade 2 od ta 3 veća dela i spoji ostatak i voila - uklonjen jedan link. Jednostavno, zar ne? Inače naručen je žuti kožni kaiš, malo za promenu.

    Toliko o ovom androidu, uživajte u letnjem danu uz prikladnu synthwave numeru:

    https://www.youtube.com/watch?v=w_wGtEcZwhA
    Poslednja ispravka: RUS (9.5.2018. u 10:44)

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Nekoliko neobičnih šarenih satova

    Ne mogu više editovati post a vidim neke pravopisne greške, kad pišem sa bratovog kompjutera. Neka amdinistrator doda ovu sliku umesto prve, malo je mutna, hvala.

    Nekoliko neobičnih šarenih satova-img_20180509_113102.jpg

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •