Strana 3 od 23 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 230
Like Tree753Likes

tema: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Hvala,hvala....da u pravu si....rano poceo, fascinirao me na prvom mestu mehanizam, rad, lepota....da u pocetku je i bilo tako, daj, samo daj. S vremenom sam isprofilirao i ukus i zelje. Posle sam smanjio na nekakav broj od 10-tak satova ukupno. Jer treba i jesti ponekad! A i shvatio da se previse vezem za neke satove. Kada sam kupovao stan skinio Rolexa sa ruke, e tu sam prelomio taj emocionalni deo u sebi. Klasican dress?....da, nemam ga jer od kako sam stavio Tudora na ruku u njemu sam nasao nesto jako interesantno....prelepo odradjen,(ipak je stariji brat upleo prste) mogu ga nositi na sportski nacin, na casual, na odelo....i u tom jednom satu imam dosta kombinacija.
    Mislim da si shvatio moje razmisljanje....
    Poslednja ispravka: VLADAN P (12.5.2014. u 12:31)
    vladas, DrAgod, krstin and 4 others like this.

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Predstavio bi danas jedan sat koji je slucajno zalutao k meni. Inace dobiven u zameni a namenjen je za poklon.
    Pa da pocnem....
    Pirelli Pzero Tempo

    Naziv: P1.jpg, pregleda: 456, veličina: 316,8 KB


    Naziv: P2.jpg, pregleda: 423, veličina: 177,2 KB


    Proizvodjac je Pirelli, poznatiji po jednom drugom proizvodu, ili bolje reci narucitelj jer sat ima na sebi oznaku Swiss made. To je valjda zbog onog postotka u procesu proizvodnje ili zato sto su oni samo narukvicu izradili a mozda i nacrt jer su talijani poznati po dobrom dizajnu. A ovde je dizajn bas dobar..Sta reci o satu.....evo malo tehnickih karakteristika....
    Proizvodjac: Pirelli PZero Tempo
    Model: Pirelli Diver
    Kuciste: Titanijum i celik, promera 42mm i visine 16mm
    Staklo: Saphhir sa AR premazom
    Mehanizam: Eta 2828-2
    WR: 300m sa helijum ventilom
    Narukvica: Kaucuk sa celicnom kopcom
    Kuciste izradjeno od titanijuma sa celicnim obrubom neobicnog oblika, bez klasicnih lugova, tj. usrafljen kaucuk u kuciste, a sam kaucuk je sa kopijom sare auto-gume s dodatkom celicnog fiksatora i na kraju s masivnom celicnom kopcom. Sat ima dve usrafljujuce krunice od kojih je jedna na poziciji "2H" i ona sluzi da namestanje unutrasnjeg bezela
    a ona druga, na "4H" se koristi za podešavanje vremena. Prelepo izradjen cifer koji zbog AR premaza menja boju od crne do svetlo plave. Unutra "kuca" dokazana Eta 2824-2.
    Naziv: P3.jpg, pregleda: 433, veličina: 177,0 KB

    Naziv: P4.jpg, pregleda: 431, veličina: 176,9 KB

    Naziv: P6.jpg, pregleda: 437, veličina: 158,7 KB

    Sat deluje lepo i neobicno, ali za nosenje je malo tezi, barem za moju ruku. Jer oblik i izrada narukvice su malo cudni, ustvari gornji deo sa onim celicnim dodatkom su jako kruti i neudobni za nosenje jer dosta steze zglob.
    Ovako to izgleda na ruci....

    Naziv: 20140524_100938.jpg, pregleda: 469, veličina: 340,6 KB


  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Jucer stigao Seiko Orange Monster, mod Seiko white-blue iliti Pic heavy.

    Naziv: IMG_0592.jpg, pregleda: 401, veličina: 118,7 KB

    Naziv: IMG_0593.jpg, pregleda: 431, veličina: 155,5 KB

    Naziv: IMG_0594.jpg, pregleda: 374, veličina: 130,3 KB


    Ovako izgleda na ruci....
    Na celiku

    Naziv: 20140618_132006.jpg, pregleda: 401, veličina: 355,0 KB


    Na nato narukvici....
    Naziv: 20140619_105204.jpg, pregleda: 375, veličina: 363,9 KB

  4. #24
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Na NATO kaisu mi se bas, bas dopada! Lep sat! Neka te i lepo služi! Pozz!

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Citat Shmizla kaže: Pregled poruke
    Na NATO kaisu mi se bas, bas dopada! Lep sat! Neka te i lepo služi! Pozz!
    Hvala Shmizla, da bas su mu se lepo boje poslozile....

  6. #26
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Odlično mu stoji taj NATO!
    MMario likes this.

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Nadam se da Nato dobro drži to teško kućište, zanimljivo izgleda
    MMario likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    Nadam se da Nato dobro drži to teško kućište, zanimljivo izgleda
    Drzi ga dobro....mislim da je stvar i do mog zgloba, ustvari imam obim 19,5mm ali mi je zglob dosta plosnat pa tako da i tezi satovi lepo stoje na ruci i ne beze u stranu.

  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom

    Evo tek sada uhvatih malo vremena da napisem par reci o njemu.
    SEIKO STARGATE II
    Stigao u subotu, neplanski od kolege sa drugog foruma i vec danas mu mogu reci....Hvala.
    Da pojasnim....poslao mi par slika, pa ja kazem ma hajde, ionako me interesuje kakav je taj mehanizam 4R36. Znate da imam 2 Monstera,BM i OM mod....oba sa istim 7S26B, moje je rasmisljanje bilo da prodam jednog i kupim novog Monstera bas zbog tog mehanizma, ali zao mi bilo prodati jer su oba jedinstvena (pogotovo modovani OM). I tako ja posegnuh u sakrivenu ladicu i "ukradem" sam od sebe i kupim Stargatea. Jos mi ga drugar doneo na kucna vrata, pa smo isli na rucak, pa se ispricali do mile volje....
    A sada o satu. Kada ga je izvadio iz kutije ostao sam dosta iznenađen. Na prvi pogled ne odaje dojam da je to Seiko....Jako lepo izgleda, kuciste rađeno sa dosta krivulja, cifer prelepo tamno sive (matiran) a citljiv neverovatno jasan, krunica ukomponirana u oblik kucista. 44mm a ne deluje uopste toliki, luneta u celiku prekrasno odrađena, 60 klikova ali tako prezizni kao da ih je 120, tvrda a opet podatna za vrtnju.
    Narukvica skoro pa savrsena, 22mm sa duplom sigurnosnom kopcom, tz microregulacije u 4 rupe cca 17 mm ukupno. Jako se lepo uklopila s kucistem. Mozda jedino sto sam mu zamerio (mada ne znam zasto) je to sto su mu buseni lugovi pa malo rupe remete lepotu krivulje kucista. Ali se zato lako menjaju kaisevi ili gume.
    O luminaciji ne treba trositi reci, osim jedne napomene....znaci klasicni Seiko ali jos jasniji nego Monster jer ima satne markere malo uze nego Monster pa je i citljiviji po noci.
    I tada ga stavim na ruku, kao kec na desetku! Sat lezi na ruci, ma sta reci....!!!!Na ruci deluje elegantno, profinjeno!
    Od tada ga ne skidam sa ruke, "uhodavam" ga....o tacnosti ne mogu jos nista pisati....ipak treba vremena za to. Testirati cu ga nakon 15-tak dana.
    Za kraj....moje misljenje da za te novce(u EU od 325€ pa do 400€, ovisno od prodavca, a u Japanu i SAD-u je jeftiniji) tesko da se moze naci sat te kvalitete, izgleda....E sad o lepoti se ne raspravlja, pa necu ni ja.
    Par fotki, mogu biti i bolje ali jos uvek cekam macro....

    Sat SEIKO STARGATE II ili SRP493 K2

    Naziv: 11.1.jpg, pregleda: 343, veličina: 320,3 KB
    Naziv: 14.jpg, pregleda: 350, veličina: 294,2 KB

    Naziv: 11.jpg, pregleda: 353, veličina: 251,8 KB


    Caseback ili poklopac ili leđa ili....

    Naziv: 15.1.jpg, pregleda: 349, veličina: 301,8 KB


    Evo i s boka....

    Naziv: 16.jpg, pregleda: 339, veličina: 232,6 KB


    Narukvica....

    Naziv: 17.jpg, pregleda: 336, veličina: 272,5 KB

    Naziv: 20.jpg, pregleda: 301, veličina: 190,2 KB


    I nocu....

    Naziv: fotografija-2 (1).jpg, pregleda: 308, veličina: 98,7 KB
    Poslednja ispravka: RUS (29.7.2014. u 20:05)

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Od novih Stargate-a , meni definitivno najprivlačniji.... oooodličan komad !

    Čestitke ! Naziv: icon_rockon.gif, pregleda: 296, veličina: 391 bajtova
    MMario likes this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •