Strana 17 od 23 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 170 od ukupno 230
Like Tree753Likes

tema: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

  1. #161
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    WatchHunter, morao sam tako, ovo je ipak sluzbeno predstavljanje sata. Kasnije cu mu ja dati malo vise "duse" na fotkama.
    83stojan, tnx....ide mi uz avatar
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  2. #162
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Citat MMario kaže: Pregled poruke

    Sada ce me VLADAN P z...... da je njegov lepsi!

    Mislim....

    Naziv: image.jpg, pregleda: 413, veličina: 259,6 KB


    Ali nema veze...
    Lepota je i tako prolazna
    eee, vladas, Neša and 6 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #163
    Član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Druze sad sam pregledao celu temu...sta reci nego sve cestitke.
    Jako mi se svidjaju satovi, posebno Seiko
    A onaj braja je savrsen
    MMario likes this.

  4. #164
    Član Avatar korisnika BrankoD
    Član od
    13.5.2014.
    Lokacija
    Backa Topola
    Poruke
    236
    Lajkovi
    496
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    MMario Casio G-Shock GW 4000D-1AER je jedan od preglednijih satova iz ove kuće. Posebno mi se sviđa 3D prikaz brojeva.
    Što se tiče datuma nisu tu oči u pitanju....
    MMario likes this.

  5. #165
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Predstavio bi jedan kratki prikaz mog novog sata. Steinhart Ocean Vintage Military ili skraceno OVM. Na samom pocetku treba naglasiti, mada se to vecinom i zna, da je to jedan dosta uspijesan remake poznatog Rolexa Submarinera 5517.
    Svima nama dosta poznata manufaktura Steinhart.
    Malo tehnikalija.....

    Mehanizam.........................eta 2824/2A elabore
    Staklo................................saphir
    Bez krunice/sa krunicom.......42.6/46mm
    Visina kucista......................14.6mm
    Izmedju lugova....................22mm
    Lug to lug...........................51mm
    Iluminacija..........................Super Luminova Vintage,Old Rodium
    WR....................................200 m

    Sat je po nameni diver. Kuciste u celiku, standarno kvalitetno uradjeno od strane Steinharta, po mnogima idealnih 42mm bez krunice te razmakom izmedju lugova od 22mm. Oblik predstavlja jedan univerzal. Odstupa od svog uzora jer je Rolex radio kuciste od 39mm. Steinhart je to povecao i na tome im hvala. Kuciste izgleda dobro na prvi pogled. Kompaktno, pravilnih linija, skladno. Kuciste s desnog boka ima zastitni greben s obe strane krunice, koja se jako lepo srafi. Potpisana s Steinhartovim znakom. S gornje strane ga pokriva luneta, bezel, sa 120 klikova, celicna, cvrsto i precizno vodljiva. U kuciste je usadjeno saphirno konveksno (ispupceno) staklo sa dvostrukim unutarnjim AR premazom.
    Ispod njega se vidi cifer,dial, po mom skromnom misljenju jedan od najljepsih ikada napravljenih. Zasluge za to ipak pripadaju Rolexu. Ali i Steinhart si je dao truda. Crne je osnove sa jasnim i krupnim satnim markerima. I citljivim minutnim. Kazaljke i centralna sekundara su prica za sebe. Prekrasno oblikovane, uokvirene zlatnim rubom a u sredini sa luminacijskim premazom. Boja markera i kazaljki prekrasna zlatno-zuta. Ispod markera 12 natpis Steinhart te dole iznad satnog markera 6 oznaka 1 WR 200m i automatic.
    Sasvim dovoljno, ni previse ni premalo.
    S donje strane kuciste je zatvoreno sa metalnim case-backom, poklopcem, na kojem se nalaze klasicni reljefni Steinhartov znak sa natpisima.
    Na sat je stavljena metalna narukvica, kvalitetna, jaka. Jednostavnog oblika. Krece sa 22mm i suzava se kod kopce na 20mm. Pohvalno! Zatvara se kopcom sa jednostrukom, preklopnom zastitom. Microregulacija je sa 4 rupe. Mozda jedina zamerka je sto sama kopca deluje tanje u odnosu na celu narukvicu. Inace narukvica je pune duzine od 20 cm. Stavljena na sat od ukupno 25 cm. I vise nego dovoljno.....koja je dosta udobna i nosiva.
    U satu kuca automatik mehanizam eta 2824/2 elabore. Svima poznat i pouzdan mehanizam. Tu stvarno ne treba trositi reci.
    Iluminacija sata je prilicno dobra....nije ninja, ali se ne mora ni stideti. Prilicno jaka i markeri i kazaljke. Drzi dosta dobro. Bez gubitka snage drzi do jutra bez problema.
    Sat dolazi u koznoj crnoj kutiji sa pripadajucom papirologijom a sve to stavljeno u belu kartonsku kutiju. Standardno Steinhartovo pakovanje.
    Zakljucak se namece sam. Dobar kvalitetan sat. Odnos ulozeno- dobiveno .....odlicno! Opci dojam je da je vrednosno puno skuplji sat. Odise starovremenskim lookom. Prekrasna boja kazaljki i markera na crnoj ciferu. Snazan kontrast pridonosi citljivosti....(tu sam jako rigorozani kritican) ali ovaj ispunjava sve moje uvjete. Mehanizam pouzdan, sat vrlo kvalitetno uradjen, moze da krasi svaciju ruku. Na ruci lepo lezi, nema tendenciju bezanja u stranu.....tu je mozda zasluzan i moj zglob od 19.7cm, plosnat. Zanimljivost je da ima oznaku vodonepropustnosti do 200m, mada je sat testiran i uradjen na 300m. Taj detalj su nepotrebno uradili, nisu hteli da se odmaknu od originala,a zasto?.....Ma to samo oni znaju. Jos jednom bi naglasio...dobar sat, pogotovo sa aspekta ulozeno-dobiveno!
    Evo par fotki.....

    Naziv: IMG_1201.jpg, pregleda: 376, veličina: 163,4 KB

    Naziv: IMG_1203.jpg, pregleda: 331, veličina: 368,4 KB

    Naziv: IMG_1204.jpg, pregleda: 372, veličina: 420,2 KB

    Naziv: IMG_1205.jpg, pregleda: 348, veličina: 181,9 KB

    Naziv: IMG_1207.jpg, pregleda: 347, veličina: 210,5 KB

    Naziv: IMG_1209.jpg, pregleda: 435, veličina: 326,4 KB

    Naziv: IMG_1212.jpg, pregleda: 333, veličina: 356,4 KB

    Naziv: IMG_1213.jpg, pregleda: 333, veličina: 480,2 KB

    Naziv: 20150215_145450.jpg, pregleda: 320, veličina: 260,4 KB
    Shmizla, eee, Baron and 24 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #166
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Lep sat i lepo predstavljanje.
    U zdravlju ga nosio.
    MMario likes this.

  7. #167
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Odlicno opisan sat i nesumnjivo odlicna kupovina.Cestitam i uzivaj u njemu!
    MMario likes this.

  8. #168
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Odlicne fotke i opis. Iako je taj model bio kratko kod mene, ostao mi je lijepom sjecanju.
    MMario likes this.

  9. #169
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Ma sumnjivi su mi nesto ti markeri, da nije popio vodu?! Salu na stranu, cestitam jos jednom!
    MMario likes this.

  10. #170
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.490
    Lajkovi
    9927
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Mario,

    odličan opis i još bolji sat
    MMario likes this.
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •