Strana 13 od 23 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 230
Like Tree753Likes

tema: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

  1. #121
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Evo opisa i prvih dojmova moje Tune.

    Punim imenom Seiko SBBN 015 Prospex Marinemaster 300 ili popularno zvana Tuna.
    Sat dolazi u lepom pakovanju. Prvo velika crna kartonsko-zastitna kutija iz 2 dela. Unutra je kutija koja je zbilja dobro uradjena u kojoj je odlozen sat. Dolazi sa svim uputstvima, karticom, garancijama.
    Kada se sat izvadi iz kutije i uzme u ruke ostavlja jako dobar dojam. Sat je izradjen u celiku, veoma mocnog izgleda. Robustan. Gabaritima pravi snazni diver. Upecatljiv dojam ostavlja zastitni prsten oko samog kucista. U skladu je i krunica koja je na polozaju satnog markera 4. Velika, lepo uradjena sa velikim znakom S.
    Nadalje pogled privlaci sam cifer. Crni, matiran sa preciznim natpisima u donjem delu. Kod satnog markera 3 smesten je pregledan prozor za dan i datum. Kazaljke velike, jasno citljive kao i sami minutni markeri. Satni markeri, kazaljke i velika centralna sekundara u poznatoj seikovoj iluminaciji o kojoj zbilja ne treba trositi reci. Takodjer naglasiti da osim sto svetle da mozes po noci citati novine, i drzi jako dugo.
    Zbog velicine samoga cifera, mat podloge i velikih kazaljki sat je jako citljiv. Meni, ovako starijem jako bitan detalj kod sata. Nema potrebe naginjati ga ka sebi da se jasno vidi koliko je sati. A tome pridonosi i jedan jako vazan detalj. Naime, sat izuzetno lezi na ruci. Velika donja povrsina i minimalni lugovi sat drze na sredini zgloba bez obzira na njegovu velicinu a i tezinu. Udoban za nosenje. Moj zglob je sirok, plosnat, i ukupnog obima od 19.5 cm. Ali isproban je i na manjim zglobovima i takodje isto tako stoji na sredini zgloba.
    Narukvica se lepo uklopila u vizuelnu filozofiju sata. Krupni linkovi, jako lepi prelaz i spojnica linkova sa obrusenim uglom na spoju. Sa 22mm kod lugova dolazi na kopcu na 20mm. Kopca je velika, precizna sa dvostrukim sigurnosnim sistemom. A tu i dolazi Seikov sistem produzetka za ronilacko odelo.....ipak je prvenstveno taj sat diver! Sam produzetak jako lep, nazvan microregulator a po meni slobodno se moze zvati macro. Zanimljivost kod nje je i ova.....sat stavite na ruku, obadva sistema zakopcate i tada mozete spojiti microregulator na zeljenu duzinu. Vrlo prakticno i jednostavno.
    Moj sat ima naknadno ugradjeno saphirno staklo sa AR premazima a u originalu je seikov hardlex.
    Iznad stakla je luneta u celiku, crne boje sa 120 klikova. Jako lepo i tacno klizi. Zastita kucista stiti i polovicu lunete tako da se trebate malo navici kada ju pokrecete. A na dobro se covek brzo navikne.
    Unutra je ugradjen seikov poznati quartz mehanizam oznake 7C46, koji ide samo u Prospex seriju satova. A za koji se tvrdi da je jedan od najpreciznijih,najboljih i da je s pravom sam vrh HEQ-a.
    Sat je WR 300m.
    Zakljucak....hm.....Seiko je napravio sat po mojoj meri. Lep, upecatljiv, precizno uradjen, kvalitetan, privlaci pogled i moj i drugih.....ma sta reci.....samo ovo .......TUNA!

    Prvo malo o merama i dimenzijama

    Naziv: crtez sata sa merama.jpg, pregleda: 378, veličina: 149,8 KB


    A sada neke fotke

    Naziv: IMG_5912.JPG, pregleda: 302, veličina: 240,7 KB

    Naziv: IMG_5917.JPG, pregleda: 307, veličina: 336,1 KB

    Naziv: IMG_5919.JPG, pregleda: 346, veličina: 362,2 KB

    Naziv: IMG_5921.JPG, pregleda: 336, veličina: 409,7 KB

    Naziv: IMG_5922.JPG, pregleda: 341, veličina: 462,0 KB

    Naziv: IMG_5918.jpg, pregleda: 322, veličina: 197,0 KB

    Naziv: IMG_5915.JPG, pregleda: 306, veličina: 391,3 KB

    Naziv: IMG_5913.JPG, pregleda: 322, veličina: 453,8 KB
    Shmizla, Baron, marko14 and 33 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  2. #122
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Dobar opis Mario, kao i uvek.

    Sat je odlican!
    MMario and nokru like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #123
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Odlican opis i ja sam pozeleo jednu tunu.svaka čast.
    MMario likes this.

  4. #124
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Odličan sat Mario, lep i koristan opis, lepe fotke. U zdravlju ga nosio.
    MMario and nokru like this.

  5. #125
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Lep tekst i lepe slike, a za prinovu sve čestitke
    MMario and nokru like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #126
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Uz odlican sat, odlican opis i fantasticne slike, sta reci, nego - u zdravlju ga nosio! Dugo, dugo!
    MMario and nokru like this.

  7. #127
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Čestitke na satu i na trudu za opis.Pozz
    MMario and nokru like this.

  8. #128
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Odličan posao i sa nabavkom sata i sa opisom
    MMario and nokru like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #129
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Hvala drustvo....bilo mi je cast pisati o tom satu a jos veca nositi ga na ruci
    nokru likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #130
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Odličan opis, vrlo informativan, a i s osobnim pečatom. Svaka čast i uživaj u satu!
    MMario likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •