Strana 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 87
Like Tree267Likes

tema: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    Citat Zagor kaže: Pregled poruke
    Super ti je kolekcija.Meni je ZODIAC prelep.Samo nastavi
    Zodiac je fantastican sat u odnosu na njegovu cijenu, s tim da se ovi rani modeli (izasli neposredno nakon sto ih je Fossil preuzeo) sad vec malo teze nalaze. Odisu smekom klasicnih divera, izuzetno su detaljno i lijepo napravljeni, a ovaj je malo "pozajmio" izgled od Heuer divera, ali nije cista kopija. Noviji Zodiaci su (osim Desert Dragon modela) vec malo prenabudzeni i ne svidjaju mi se. Neko vrijeme sam se nosio sa idejom da u ovaj ubacim automatski mehanizam i time ga dovedem do perfekcije ali mislim da takav eksperiment ne bi na dobro izasao.
    U svakom slucaju, ako ti negdje dodje pod ruku, ne oklijevaj, neces se prevariti.
    Pozz.
    SEIKO and SanelMNE like this.

  2. #22
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    Citat Jovan HN II kaže: Pregled poruke
    ...Longines Conquest je moj miljenik i, po mom licnom misljenju, najljepsi primjer proste elegancije u bijeloj boji....
    I po mom mišljenju.
    I dalje gledam tu fotku...

    igor bg, juke, bajker01 and 2 others like this.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    Citat Vladan Stevanovic kaže: Pregled poruke
    I po mom mišljenju.
    I dalje gledam tu fotku...
    Evo jos "malo" slika mog faorita u obije varijante (sorry ako davim prehladjen sam a i lose je vrijeme pa se ne moze na plazu).

    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0548.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0549.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0552.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0553.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0555.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0556.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0558.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0560.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0561.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0565.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0566.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0567.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0571.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0574.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0586.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0602.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0611.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0613.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0614.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0619.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0624.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0626.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0627.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0629.jpg

    Tesko mogu opisati koliko volim ovaj sat. Ljubav prema Longinesima traje od djetinjstva i radost kad sam ga konacno pazario bila je neopisiva. Slike nisu u potpunosti mjerodavne, ali vidi se koliko paznje posvecuju detaljima prilikom izrade. Jedina zamjerka koju imam na dizajn ovog sata je cinjenica da je natpis automatik na engleskom a ne na francuskom, da ima ono QUE na kraju bio bi savrsen
    Uglavnom ga nosim na metalnoj narukvici (mnogo mocnije izgleda) a kozni kais (kupljen u Identicu odvojeno) mu daje onaj dodatni dasak elegancije (veoma lijepo se uklopi sa svjetlijim odjelima, koja zbog posla sve cesce moram da nosim) ali inace ide uz gotovo sve kombinacije.
    U njemu je pouzdana ETA 2824-2 (odstupanja na nivou cca 7 sekundi tamo vamo dnevno) a cifer mu nije bijeli vec sedefasto srebrni sa diskretnim koncentricnom sarom u kombinaciji sa snijezno bijelom na markerima i obodu. Kazaljke i brojevi su posrebreni tako da imaju specificnu boju srebra (koje i inace nosim, pa je to bio razlog vise za ovu bebu).
    Ako vam ikada dodje pod ruku, a hocete vjeciti, elegantni sat, nema sta da se razmislja, to je to.

    I jos jedna bitna stavka, nema luminove na njemu, dakle nema pozuklih mjesta za 20ak godina !

    Pozz
    milan zmaj, RUS, anbeast and 8 others like this.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    Malo novijih slika + vaskrsnuce velikog ratnika

    Slikiceeee....

    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0693.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0699.jpg
    Casio FKT 110 - poslje duze opravke, ponovo u kolekciji, jedan od omiljenih satova, kupljen 2001 godine, bio van funkcije nekih godinu dana zbog releja koji nikako nisam mogao da nadjem. Zahvaljujuci rodbini u Australiji sada je ponovo na mjestu koje mu pripada. Na mnogim forumima proglasavan za najruzniji Casio ikada ali meni se svidja. Vjerni pratilac u mnogobrojnim avanturama.
    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0704.jpg
    Porodicna fotka
    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0717.jpg
    G-omila
    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0730.jpg
    Woody's roundup...trenutna kolekcija na okupu (u cjelini).
    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0733.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0736.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0746.jpg
    Ko kaze da Casio ne moze biti "classy" nije vidio ovog ljepotana
    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0752.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0755.jpg
    Into the wild

    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0765.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0767.jpg
    Slika govori vise od rijeci...
    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0779.jpg
    Klasika, naravno.
    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0780.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0784.jpg Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0785.jpg
    Svegda gotov...
    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0792.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0800.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0804.jpg
    Waikiki & shit...
    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0816.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0820.jpg
    Diver za ispod 100,oo Eura? Oh yeah...

    Pozdrav svima
    J.
    milan zmaj, RUS, anbeast and 13 others like this.

  5. #25
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    Ha,ha...G-omila. Dobra fora
    Jovan HN II likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    Pozdrav svima!

    Stigla prinova!
    Jedan posao (hvala jednom clanu foruma) drugi dosao (hvala drugom clanu foruma) a ja mrtav srecan!

    O ovom satu svi vec znate gotovo sve pa nema potrebe da ga posebno predstavljam.
    Veliko, masivno, tesko, celicno cudoviste meni neopisive ljepote koje prosto puca od muskosti i vjecitog cool izgleda!
    Od kada se pojavio na trzistu pokusavam da ga dovedem u kolekciju po nekoj razumnoj cijeni i sada je tu gdje mu je mjesto.
    Na ruci sam imao "pepsi" varijantu istog, ali taj nije ni primaci ovoj spravici!
    Sto mi se svidja: tezina i masivnost (blizu 300 grama a gledano sa strane izgleda kao jedan veliki komad celika), savrsena zavrsna obrada (perfektan odnos brusenog i poliranog), duboko lice sa stepenastim ciferom, precizna korona od 120 klikova sa markerom na 12h, masivna celicna narukvica od 22 do 20 mm bez mnogo labavosti sa jos masivnijim spojnicama (ubjedljivo najudobnija Seiko narukvica koju sam imao na ruci) i posljednjom alkom kod kopce u komadu (pa nema "setanja" po ruci), savrseno nalijeganje sekundare na markere, luminova (sa kojom ja imam neki odnos ljubavi i mrznje) koju je na ovom satu tesko opisati rijecima i, naravno kazaljke koje su beyond cool (kada se poklope u suprotnim pravcima stvore figuru retro rakete sa sve plamickom iz potisnika - slikacu negdje pa cu postaviti).
    Sto mi se ne dopada: samo hardlex staklo ali vec sam narucio safir koji ce stici za nedelju dvije ako sve bude u redu.
    Poseban smek ovom satu daje zvuk rotora prilikom rada i punjenja kineticke baterije. Glasan je i ima onaj metal-o-metal prizvuk. Kod nekog automatika bi mi smetalo ali sa ovom zvijeri ne, stavise daje mu jos vise neke "brutalnosti" ili "sirovosti", kako hocete.
    Uglavnom, prezadovoljan sam i toplo preporucujem ovu spravicu!

    Evo par slika, abice ih jos, to je sigurno.

    Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0917.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0922.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0934.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0942.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0949.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0966.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0971.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0972.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0976.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0980.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0983.jpgJovan HN II - moja skromna kolekcija :)-_mg_0990.jpg

    p.s.: Siroti Zodiac je ovaj put stvarno gurnut u sasvim drugi plan

    Pozdrav,
    Jovan
    Djordje, milan zmaj, RUS and 17 others like this.

  7. #27
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    MOCNO!
    Cestitam
    Jovan HN II likes this.

  8. #28
    Član Avatar korisnika bajker01
    Član od
    24.10.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    302
    Lajkovi
    863
    Reputacioni uticaj
    31

    Određen forumom Re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    Extra prinova!
    Jovan HN II likes this.

  9. #29
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    Svaka cast na prinovi Jovane . Tvoje fotke bacaju novu svetlost na ovaj lepi Seiko Kinetic!
    Jovan HN II likes this.
    No time to lose

  10. #30
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Jovan HN II - moja skromna kolekcija :)

    Super je Seiko! Koliko drzi baterija kada se jednom napuni? I kakva su iskustva, koliko godina izdrzi ukupno?

Strana 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Skydrummer-moja kolekcija
    By skydrummer in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 541
    Poslednja poruka: 8.8.2020., 23:05
  2. Moja mala,skromna kolekcija_Shule83
    By shule83 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 6.8.2016., 10:24
  3. Vlada035 - moja kolekcija
    By vlada035 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 7.3.2014., 16:56
  4. ivanbjelic - moja mala skromna kolekcija
    By ivanbjelic in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 8.2.2014., 14:33
  5. KLL - skromna kolekcija
    By KLL in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 3.9.2013., 19:23

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •