Strana 55 od 71 PrvaPrva ... 54551525354555657585965 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 541 do 550 od ukupno 708
Like Tree2888Likes

tema: Haifisch 23 - Moja kolekcija

  1. #541
    Mlađi član
    Član od
    9.4.2021.
    Poruke
    75
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Cestitke na ostvarenju horoloskog sna, u zdravlju ga nosio!!
    Haifisch23 likes this.

  2. #542
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala kolege!

    Posebno hvala na odvojenom vremenu, spremnosti, strpljivosti i hrabrosti onima, koji su (će) se odlučil(t)i da se probiju kroz tekstove.
    Sada je na jednom mestu opisan ceo istorijat ručnih hronografskih satova, sa nadam se dovoljno tehničkih detalja, koji će možda nekome pomoći pri eventualnom izboru.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (22.5.2022. u 18:14)
    Baron, dule bg, taunus and 6 others like this.

  3. #543
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Čestitke kolega, prelijep sat. U zdravlju da te sluzi i da zajedno gradite puno lijepih uspomena.
    Znam da dosta ljudi ne voli kombinaciju zlato i metal ali meni poslije svog ovog vremana družeći se sa takvim satom ima nekakvu draz.

  4. #544
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala Ivke1!

  5. #545
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Skidam kapu

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Haifisch23 likes this.

  6. #546
    Član
    Član od
    19.2.2021.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    1160
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Da Bog da da kupiš još mnogo ovakvih pa da imamo i mi još dugo da uživamo u tvom znanju i tekstu.

    Sve najbolje, i nek te dugo služi!
    Haifisch23 likes this.

  7. #547
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Svaka cast druzeeee

    Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
    Haifisch23 likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #548
    Član
    Član od
    22.5.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    209
    Lajkovi
    1418
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Cestitke Haifisch na prinovi, da te dugo sluzi i u zdravlju je nosio !
    Hvala sto nas sve obogacujes svojim jako preciznim, informativnim i detaljnim tekstovima prepunim znanja.

    Mogu samo misliti koliko je komplikovano prevesti sve o cemu pises - pretpostavljam da vecinu informacija nalazis na engleskom / nemackom.
    Trebalo mi je 3 dana da iscitam svih 8 postova


    Imam samo jednu molbu, vezana je za ovaj tvoj pasus -
    Pošto su kod Panearia kasnije bile otkrivene određene manipulacije u kojima je generičku ETU etiketirao kao sopstvenu kreaciju i da je menadžment Richemonta velemajstor manipulacije sa naduvavanjem ili izmišljanjem određenih istorijskih »činjenica« vezanih na svoje brendove, zakulisne priče sve više dolaze do izražaja. Ipak, moramo biti realni. Slične stvari sa eksluzivnim izradama mehanizama, pa čak i postojanje fantomkih brendova se dešavaju i u drugim grupacijama – setimo se samo Swatch grupacije. Ali o tome, možda nekom drugom prilikom.
    O manipulacijama u Paneariu sam citao na perezcope-u - ako nekog interesuje evo par meni najbitnijh clanaka (ima dosta vise clanaka na sajtu)
    https://perezcope.com/2020/12/23/the...tory-debunked/
    https://perezcope.com/2021/08/08/pan...-pam-of-worms/
    https://perezcope.com/2022/03/27/the...l-downgrading/
    No nigde nisam mogao da nadjem tako sveobuhvatne tekstove o manipulacijama u Swatch-u
    Pa bih te zamolio da nam u novoj temi napises nesto o tome - kada budes imao vremena i ako imas volje naravno
    Haifisch23 likes this.

  9. #549
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala Boško! Misliš nešto ovako:

    https://www.patek.com/en/collection/...ions/5470P-001

    Imao bih 380.000 razloga da pišem. Svaki €, jedan razlog. Moram priznati - koliko mi je Patek drag i koliko mi je najveća zvezda svetilja u horologiji, poltika njihovog predsednika mi je sve više odbojna. Ali neću sada o tome.

    Hvala Milane i Eee!

    Hvala Zorg! Posebno za pažljivo pročitane tekstove! Još kad naglasim, da sam puno skraćivao, da ne bi bilo predugo
    Nisam najbolje razumeo ovo sa prevodima. Podaci su skupljani iz puno različitih izvora u dugom vremenskom periodu (godinama), tako da nije bilo problema sa prevodima, osim sopstvenog prevođenja u srpski jezik, što se verovatno i primećuje, posebno kod nekih naziva delova mehanizama kao i sa gramatičkim greškama. Kada 45 godina maternji jezik slušaš samo povremeno preko medija ili čitaš preko knjiga, te u povremenoj komunikaciji sa roditeljima...izgubiš ogromno toga. Ali,da ogromno gradiva je bilo iz nemačkog i engleskog a kod francuskog sam maltretirao neke prijatelje

    Što se tiče Swatcha - ne tamo nema manipulicaja sa mehanizmima, jer ETA za entry i srednji razred proizvodi mehanizme, koje ih najvećim delom naziva po prijemniku. Ali to je više-manje javno poznata istina, zbog kojeg na primer Longines nije član Haute Horlogerie razreda (najveći faktor je upravo odsustvo In House produkcije). Fantomski brendovi su oni brendovi, koji postoje samo u smislu pravnog lica odnosno svojine. Kupi se pravo na upotrebu naziva i onda se satovi prave na različitim mestima. Ne postoji fizičko mesto (fabrika) gde bi taj brend zaista živeo u stvarnosti, nego se jednu nedelju na istom mestu prave Hamilton satovi, druge nedelje Certina a treće nedelje Mido. Časovničari koji ih sastavljaju nose na sebi mantile Tissot ili Rado itd. Kupac, koji kupi takav sat obično misli, da je napravljen u fabrici Hamilton, Mido ili Certina a napravljen je na istom mestu odakle dolaze pomenuti Tissot, Rado ili Longines ili neki od drugih pogona Swatch grupacije, koji služe za te namene.

    Ali to nije samo u Swatch grupi. Isto je sa Ball-om, Doxom, Squale-om i mnogim drugima, koje sastavljaju Private Label firme. Teško ćeš o tome naći neki članak, jer te stvari vlasnici ne žele da iznose u javnost. Kada Swatch grupacija organiziuje ekskurziju za novinare ili retailere, vodiće vas u Breguet, Blancpain, Glashutte, Jaquet Droz, pokazaće vam Omegin pogon, gde se sastavljaju satavi i najmoderniji magacin konačnih proizvoda ali vas neće nikad odvesti u ETU, Longines ili Rado.
    To nisu manipulacije u smislu nečeg negativnog, jer kupac dobiva sat od vlasnika pravne svojine ali je ipak pitanje određene prisnosti.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (24.5.2022. u 16:22)
    chuck, Zagor, srdjanr and 3 others like this.

  10. #550
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Čestitke kako na odličnoj prinovi tako i na detaljnom predstavljanju Haifisch!

    Hvala ti takođe na odličnim tekstovima o hronografima koje si pre predstavljanja Dayton-e napisao. Bilo mi je veliko zadovoljstvo pročitati ih.

    Slobodno mogu reći ali bez ikakvog preterivanja da su napisani kao za enciklopediju Horologije.

    Veoma mi je drago da si konačno uspeo da ostvariš svoj dugogodišnji san i da se ponoviš sa jednim ovakvim biserom časovnicarske industrije.

    Da je pravde kao što nije, i kada bi se kriterijumi za kupovinu Rolex-a drugačije određivali, trebao si mnogo mnogo ranije dobiti priliku da postaneš vlasnik jedne Dayton-e, kao i mogućnost da biraš model koji ti leži na srcu.

    Ali kao što se kaže, pravda je spora ali isto tako i dostižna.

    U zdravlju i sreći ga nosio.
    Zagor, piksi and Haifisch23 like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •