Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree17Likes
  • 15 Post By Goranspartak
  • 1 Post By MMario
  • 1 Post By skydrummer

tema: Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.4.2015.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Post Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

    Dobro vece, zovem se Goran i hteo bi da se predstavim, odnosno moju kolekciju satova. Vec duze vreme sam gost na forumu i citam, informisem se i posto sam veliki zaljubljenik u satove resio sam da se predstavim i pokazem moju kolekciju( ako to moze tako da se zove).

    Ovako, poceo bih redom po kojem ja kao jos uvek laik za vas ovde smatram da treba predstaviti satove po meni od najvrednijeg prema najmanje vrednom.

    1. OMEGA SEAMASTER oznaka na poklopcu 1437,
    po meni najvredniji sat iz moje kolekcije, postao sam vlasnik pre jedno 10-k dana .Sa satom sam odusevljen i uopste cinjenicom da imam jednu OMEGU.
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235940.jpg

    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150424_000045.jpg

    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150424_000100.jpg

    2. DNJEPAR VOSTOK navijac ( sa veoma retkim ciferom , tako bar kazu) oznaka na poklopcu 226472.Odusevljen satom, posto sam zaljubljenik u navijace kao i automatike ovaj je morao da bude deo kolekcije . Izuzetan sat velika rezerva sati , fenomenalna luminacija na satu perfektan rad za jedan ruski vojni sat.
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235008.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235023.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_234944.jpg

    3.SEIKO 5 AUTOMATIK sta reci stari dobri cuveni seiko 5 automatik , cifer specificne boje ( plavo smedj ), za zlatnim prstenom i zlatnom sekundarom solidne luminacije za te godine ,kalibar 6309 i poznavaoci seika mogu reci puno vise od mene . U svakom slucaju ponesto znam i ja o seiku ali bi voleo da strucniji od mene kazu koju rec.
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235613.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235644.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235702.jpg

    4.CASIO EDIFICE CHRONOGRAF calibar 2328 wr100m
    Jos jedan meni drag brend , prvi sat koji sam kupio bio je CASIO i sad koliko god zelim da kupim i neki drugi uvek prvo pogledam casio , znam ponesto o renomeu brenda casio i zadovoljan sam sa njihovom istorijom ( ako se ne varam stariji su i od CITIZEN-a i dosta zvucnijih brendova). Sat je veoma lep crni cifer, fiksna korona crvena kazaljka stoperice i sekundare, luminacija na veoma dobrom nivou . Datum i stoperica i ostali elementi jednog pouzdanog cronografa.
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_234743.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_234757.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_234821.jpg

    5.CASIO FKT-100 RADIO CONTROL oznaka model 765
    Prvi moj radio kontrolisani sat ( pored automatika i navijaca koji su moja ljubav) i za radio kontrolisane satove sam veoma zainteresovan. Crno kuciste mineralno staklo , srebrni cifer i zlatne kazaljke kao i tacke za vreme su veoma lepo uklopljene u ovaj krajnje neobican sat. Posto sam od skora vlasnik ovog sata (15 dana ), ne bi znao puno da vam kazem o njemu osim da je meni mnogo lep ,prijatno lezi na ruci . Ovo je sat koji jos uvek testiram na sebi i uzet je zbog opcije radio control posto sam morao da imam jedan ( u nabavci jos jedan veoma znacajniji radio kontrol ali predstavicu ga kad zavrsim transakciju ).
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_234852.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_234906.jpg
    i ovaj casio je made in germany (bar mislim)

    6.CASIO ILUMINATOR model 2747 Beli cifer,srebrni brojevi srebrne kazaljke , zuto pozadinsko svetlo iluminacija veoma dobra , alarm, svetsko vreme , telefonski imenik itd. Sa satom sam veoma dugo ( preko 10 godina ) i to je jedan od prvih satova iz moje kolekcije koji su poznatog brenda . Meni se licno mnogo svidja ova kockasta varijanta ima ih istih i u okrugloj varijanti kucista ali po meni ova kockasta varijanta deluje mnogo elegantnije na ruci.
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235401.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235445.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235425.jpg

    7.CASIO MTR 201 oznaka na poklopcu 4328
    Srebrno kuciste sa crnom koronom i crnim ciferom sa crvenim prstenom minutnog obelezavanja. Crvena gumirana narukvica sa niklovanom kopcom i dobili ste pravi sportski mladalacki sat. E ovo je moj prvi sat nekog brenda ( ako izuzmemo Q&Q i levis sto su bili satovi mog detinjstva ). Lep sat za sportko oblacenje sa njim ste uvek zapazeni zbog boja samog sata .
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235311.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235247.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235332.jpg

    8.ALPHA SAPHIR oznaka na poklopcu 353
    Noviji sat iz moje kolekcije meni prelep i veoma drag . Niklovano kuciste sata , crna fiksna korona , smedje uradjen cifer luminantne kazaljke i pozicije vremena sa perfektnom luminaciom , neverovatno koliko lepo sija u mraku. Crni kozni kajis sa dodatkom za zglob daje mu posebnu notu elegancije na ruci. Sat je sa kvarcnim mehanizmom i veoma lepo radi. Na ovom portalu sam cuo da je brend alfa safir jos uvek nepotvrdjen kao odredjeni drugi ali kad sam pogledao nezvanicnu crnu listu, na kojoj je mnogo,mnogo poznatijih brendova shvatio sam da ovaj brend ima vremena da se dokaze . Meni je sat prelep i po meni za svaku pohvalu , u ostalom pokazace vreme kako ce da me sluzi.Kopca je isto uradjena sa natpisom brenda pa po obradi rekao bi da se trude da ostave utisak na kupca.Cak je i krunica sa zigom firme.
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235049.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235107.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235146.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235202.jpg

    9.PILOT ( u-bout) bar su pokusali da urade avijaticarsku verziju, sigurno ima i boljih modela pilota ali sam ja ovaj dobio na poklon za rodjendan i to je to , vecinom mi stoji u kutiji. Niklovano kuciste sa crnim ciferom i belim brojevima kao i kazaljkama za sat i minute. Crvena sekundara stoperice kao i srebrna sekundara na maloj sekundari,bela kazaljka minuta u gornjem krugu. Niklovana krunica sa crnom silikonskom narukvicom i niklovanom kopcom.Sat je sa kvarcnim mehanizmom.
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_234429.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_234636.jpg

    10. Calgary sat ovo je pa slobodno mogu reci samo sat, sat koji sam dobio u jubilarnom broju auto bilda , pa eto lep je i pokazuje vreme. Ako bi trebao da ga opisem evo ; Zuto kuciste , crna rotirajuca korona sa zutim brojevima ,crni cifer sa belim kazaljkama i mestima za vreme ,crna velika krunica . Crna silikonska narukvica.
    Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235749.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235810.jpg Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?-20150423_235825.jpg

    To je to za sada imam jos par primeraka koje cu predstaviti drugom prilikom.

    Nadam se da sam bar pocetnicki predstavio satove i drugom prilikom cu o svakom napisati jos po koju rec, koji ja znam o odredjenom modelu ali za prvi put i ovo mi je dosta.Posto sam porodican covek pa pisem u kasne sate i meni je dosta piskaranja na ovu moju temu.

    Voleo bi da stariji clanovi sa mnogo boljim poznavanjem satova prokomentarisu kolekciju i svaki sat ponaosob ako im nije tesko, jednostavno da vidim neki opsti utisak, znam da je ovo sica sto bi rekao narod za prave kolekcionare ali eto sa tim mogucnostima sam sad. Zelja mi je da u posed stavim po neki
    Junghans
    Junkers
    Cobert
    Schalfhauzen
    Tag hauer
    Darwill
    i po jos svasta nesto alo zelje su jedno a trenutne mogucnosti drugo
    eee, vladas, VLADAN P and 12 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

    Dobro nam se pridružio

    Naravno da je to kolekcija i to nimalo loša (ako zanemarimo taj poslednji sat )

    Poseban pozdrav za broj 4 -Casio EF 503 koji se spremam ponovo da nabavim (u drugoj boji)

    Uživaj na Forumu
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

    Jako lijepa kolekcija, pohvale sa moje strane!

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom re: Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

    Dobro dosao na najveci i najbolji horoloski forum na ovim prostorima.....
    Hvala ti sto si s nama podelio deo tvoje ljubavi prema satovima.
    Lepe satove imas.....meni mozda najinteresantnija je 5-ica.... najvaznije da ih volis kao i prvog dana kada si ih nabavio, dobio....inace dobar broj satova, imas ih za svakodnevnu rotaciju.....
    Uzivaj u njima!
    Goranspartak likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #5
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

    Dobro došao,slobodno se raspiši o svemu što želiš da podijeliš sa nama.Kolekcija je super,želim ti da se stalno širi.Pozz

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

    Gorane dobro dosao na forum, sada kada si ovde budi siguran da ce se kolekcija siriti i menjati...



  7. #7
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

    Goranspartak dobro došao na forum.
    Zanimljiva kolekcija. Samo neka raste.

    PS- Naravno da je vredno nazvati je kolekcijom.
    Goranspartak likes this.

  8. #8
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

    Dobro došao!!! Uzivaj na ovom forumu kao i mi!Čestitke za kolekciju!

  9. #9
    Novi član
    Član od
    8.4.2015.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Goranspartak - da li je ovo vredno nazvati kolekcijom?

    Hvala vam puno na podrsci, naravno da mo je zelja da je prosirim i to kad bi mogao sa jednim :
    JUNKERS JU 52
    JUNGHANS-om mega1
    CITIZEN ECO DRIVE PILOT
    i tako dalje ali ovo je neka prva prica, samo da jos bude i finansija za sve ....al polako vremena imam

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •