Strana 7 od 107 PrvaPrva ... 345678910111757 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 1064
Like Tree2935Likes

tema: don ALBERTO - kolekcija mala, ali odabrana

  1. #61
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: don ALBERTO - kolekcija mala, ali odabrana

    ne varas se kopija i to losa.don alberto takvi satovi se ne poklanjaju bas tako.verovatno nisi imao priliku da vidis orginal inace bi i sam znao sta je cim ga uzmes u ruku.
    bt321 and Serb like this.

  2. #62
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: don ALBERTO - kolekcija mala, ali odabrana

    Kada se pitate da li je neki sat originalan ili ne, prvo dobro pogledajte kazaljke na tom satu, a zatim ih uporedite sa kazaljkama na originalnom satu. Vrlo brzo cete zakljuciti da li je original ili kopija. Apsolutno nikada kazaljke nisu ni priblizno dobro uradjene na kopijama, kao sto su uradjene na originalnim satovima.
    backarelli and 83stojan like this.

  3. #63
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: don ALBERTO - kolekcija mala, ali odabrana

    danas ja otišao na kej da šetam sa porodicom i kerom kad ono slučajno bacim pogled na neki plakat onako čisto iz znatiželje,a ono na njemu piše da se danas održava sajam antikviteta.Ja ušao unutra i sreo par drugara koji su izlagali neke stare stvari i videh nekoliko tezgi sa hrpom starih satova.E nisam mogao da se odvojim od njih sigurno preko sat vremena,a žena i deca već kukaju "ajmo tata"!Tada sam čuo da se taj sajam antikviteta održava svakog poslednjeg četvrtka u mesecu,tako da danas pošto nisam bio spreman ni vremenski,a ni novčano,reših da sledeći put dođem spreman u full varijanti,mada za koji god da sam model pitao pošto je, oni svi odvaljuju cene kao da kupuješ nov u radnji.Verovatno ima i takvih modela,ali poznajući dobro ovaj mentalitet balkana,ima tu i dosta toga što je ili za smeće ili za neku bagatelu,na kojoj bi oni da uzmu dobre pare,ali ja se ne razumem dovoljno,jer sam od skoro zakoračio u "ovaj svet" i mogu da mi uvale sve i svašta,pa sam odlučio da malo sačekam i navatam nekoga ko se bar malo razume ,pa da odemo tamo i napravimo neku dobru kupovinu,a ne ovako da me ošišaju kao poslednju ovčurinu.

  4. #64
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom

    danas sam video kod kolege sa posla ovaj sat: FESTINA
    TourChrono 16119/2

    Jel zna neko o kakvom se satu radi?Da li ima isto tako dobar kvalitet kao što mu je i exluzivnost na prvi pogled(uživo izgleda mnogo bolje nego li na slici)


  5. #65
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: don ALBERTO - kolekcija mala, ali odabrana

    evo nabavio sam još nekoliko satova,prvi je seiko 5 automatic i sin ga nosi,ne skida ga:



    posle idu još dva darwil:



    (nadam se da nisam dva puta stavio isti sat na slici,pošto ih sad imam četiri,a sin ih je slikao ,pa sam možda pomešao koji je koji)

    i onda idu ovi:




    RUS, VLADAN P, molnja and 2 others like this.

  6. #66
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: don ALBERTO - kolekcija mala, ali odabrana

    Zanimljiv je taj poljot, dugo nisam video model sa tim logom.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #67
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: don ALBERTO - kolekcija mala, ali odabrana

    danas pričam sa sinom da odnesem ćaletov DARWIL kod SIMOVIĆ-a da ga sredi isto kao onom članu ovog foruma(ne mogu sad da se setim ko je bio u pitanju),jer želim da ga čuvam još mnogo godina i da ga posle dam u amanet i mom sinu itd. ,a naravno i kevin,jer su kupljeni u istom danu 1966. godine i jako mi se dopalo kad sam video slike kako ga je dotični majstor sredio.Razmišljam da mu kažem da mi promeni staklo,jer je izgrebano,da ga celog očisti i ispolira i da uradi jedan servis mehanizma i da ga podmaže(ustvari to i spada pod servis),kad tako pričam sa njim i da probam da ga navijem,a on radi kao nov,e da vidite kako mi se sin obradovao!Treba mi jedan savet:pošto želim da ga sredim i čuvam,znači ne bih ga nosio,ne znam da li da mu stavljam novu narukvicu ili ne i ako bih je stavljao koje boje da bude?

  8. #68
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom

    evo danas mi je stigao jedan izuzetno lep i očuvan DARWIL sa pozlaćenim kućištem:





    rešio sam da skupljam samo DARWIL satove,a danas mi je stigao već jedan izuzetan primerak,a ćaletov i kevin sam dao na sređivanje,e sad,videćemo šta će moći od njih da se uradi,a i već sam kod par časovničara razglasio da ako naiđu na neki DARWIL da me zovu da se dogovorimo,tako da sam specijalizirao svoju potražnju,ha,ha,ha.Ovaj me je izašao više nego što sam se nadao,ali stvarno je u odličnom stanju.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (10.1.2013. u 12:59)
    VLADAN P, juke, bajker01 and 2 others like this.

  9. #69
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: don ALBERTO - kolekcija mala, ali odabrana

    Pozdrav don Alberto!
    Ja sam kod Simovica sredio Darwila i jako sam zadovoljan kako je uradio.Za Simovica sve pohvale.A sto se tice Darwila kog si danas dobio mislim da bi mu lepo legla braon narukvica pogotovo sto ti je kuciste u boji zlata.Kad ga sredis obavezno postavi slike.

  10. #70
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: don ALBERTO - kolekcija mala, ali odabrana

    i ja sam isto moslio da mu stavim braon kožnu narukvicu, a kod Simovića sam već odneo jedan Darwil da se sređuje,a drugi sam dao jednom drugom časovničaru da ga sredi ,jer je imao (bar tako kaže)čitavo kućište ,pa da sredi taj sat,e sad,šta će od toga ispasti videću.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •