Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 57
Like Tree40Likes

tema: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Citat No42 kaže: Pregled poruke
    [URL="http://www.svetsatova.com/forum/members/mladenstamenic/"]

    Sto se tice dizajnerske odece, ja se kladim da bilo koji od ovih poznatijih napravi kapu koja izgleda kao govedja balega (i koju siju deca u Bangladesu) u ogranicenoj seriji to bi se se sve razgrabilo za nedelju dana po cenama od vise hiljada eura po komadu, a i nosilo bi se.
    Jer ovo ...ljudi su ...enivej ja sam oduševljen. Vas dvojica ste se pojavili niotkuda i solidnu diskusiju poveli, sjajno

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    mladenstamenic likes this.

  2. #42
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Cenim trud i ukus u dizajnu satova i svega drugog, zivim u zemlji gde je to nacionalni proizvod. Ovde u satovima i nisu mnogo uspesni uporedjujuci sa dizajnom namestaja mada ima dobrih komada kao sto su picto i bulbul satovi https://pictowatches.com/da/ https://bulbulwatches.com


    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    No42 likes this.

  3. #43
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    @Petar012

    Prvih deset dana clanstva sam proveo u ćošku (suspendovan prvi dan), ali milosrdan je Nešus Hristos pa sam ipak dobio drugu šansu

    @mladenstamenic
    Igrom slučaja, sat koji sam dao kao primer poželjnog dizajna u mojoj prvoj i za sad poslednjoj temi je dizajnirao Danac, Flemming Bo Hansen, za Ventura-u.
    Poslednja ispravka: No42 (13.7.2017. u 18:36)
    mladenstamenic likes this.

  4. #44
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    @No42
    Znaju posao Danci, uce od malih nogu!
    I moj start na forumu je bio tvrd. Izleteo se za jedan felerichan Breitling Colt kupljen od turaka u Nirnbergu, palo ribanje 200 na sat. Tek poceo da koristim tapatalk pa mi sve promicalo, pola nisam ni citao + pravio sam mnogo gresaka u kucanju.
    Sad sam se kao malo navikao valjda .

  5. #45
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Mene u cosak poslase izgleda takodje zbog Breitlinga, a ne kazem da nije bilo jos razloga

    Inatace, spomenuo si da traziz tuning fork sat. Evo nasao se jedan izuzetan takav sat na veoma neizuzetnom mestu
    https://www.limundo.com/kupovina/Kol...model/58260727

  6. #46
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Citat No42 kaže: Pregled poruke
    Mene u cosak poslase izgleda takodje zbog Breitlinga, a ne kazem da nije bilo jos razloga

    Inatace, spomenuo si da traziz tuning fork sat. Evo nasao se jedan izuzetan takav sat na veoma neizuzetnom mestu
    https://www.limundo.com/kupovina/Kol...model/58260727
    Lep i cena je dobra ali previse cetvrtast inace onaj great george sam video uzivo juce nosio neki tip u radnji, jako dobro izgleda. Mislis da newgate ima bolji kvalitet, dosta je jeftiniji.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  7. #47
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Citat mladenstamenic kaže: Pregled poruke
    Lep i cena je dobra ali previse cetvrtast inace onaj great george sam video uzivo juce nosio neki tip u radnji, jako dobro izgleda. Mislis da newgate ima bolji kvalitet, dosta je jeftiniji.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    Bez brige sto se cene tice, lako ona moze biti i poduplana pre nego sto se sve zavrsi. Mislim da kada se razlike u finalnoj doradi mogu videti cak i sa slika, da onda to mnogo govori o standardima proizvodnje. Taj Great George mi je veoma sumljiv zbog jako zaobljenih coskova i lelujavih stranica i lugova. Postoji i kineska kopija istog (veoma mastovito i potpuno nevino takodje nazvana po ulici u Njujorku), a ja licno bas mnogo razlika sto se spoljasnjosti tice i ne vidim (sto nije dobra stvar). Svakako mi se cini da je vise truda i inzenjerske sposobnosti otislo u Newgate i oni ponosno ostavljaju tragove industrijskog procesa na njihovom satu, dok sto se tice Great Georga-a ja cak ne znam ni da li je kuciste uopste rezano i strugano ili je liveno (a cifer je stampan, za razliku od prethodnog - stvar je detalja, kao i uvek). Takodje sam primetio da Great George-u unutar istoh modela (a imaju jedan jedini) izgleda cak i krunice variraju, sto jedino moze da znaci da fabrika u kini stavlja sta god im padne pod ruku a donekle odgovara.

  8. #48
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Citat No42 kaže: Pregled poruke
    Bez brige sto se cene tice, lako ona moze biti i poduplana pre nego sto se sve zavrsi. Mislim da kada se razlike u finalnoj doradi mogu videti cak i sa slika, da onda to mnogo govori o standardima proizvodnje. Taj Great George mi je veoma sumljiv zbog jako zaobljenih coskova i lelujavih stranica i lugova. Postoji i kineska kopija istog (veoma mastovito i potpuno nevino takodje nazvana po ulici u Njujorku), a ja licno bas mnogo razlika sto se spoljasnjosti tice i ne vidim (sto nije dobra stvar). Svakako mi se cini da je vise truda i inzenjerske sposobnosti otislo u Newgate i oni ponosno ostavljaju tragove industrijskog procesa na njihovom satu, dok sto se tice Great Georga-a ja cak ne znam ni da li je kuciste uopste rezano i strugano ili je liveno (a cifer je stampan, za razliku od prethodnog - stvar je detalja, kao i uvek). Takodje sam primetio da Great George-u unutar istoh modela (a imaju jedan jedini) izgleda cak i krunice variraju, sto jedino moze da znaci da fabrika u kini stavlja sta god im padne pod ruku a donekle odgovara.
    Imam jednog jako dobrog prijatelja jedan je od uvoznika naocara za Balkan, Srbin je, ima cak i svoju modnu liniju. Ide u Kinu non stop cak i prica kineski. On mi kaze da Kineze uglavnom zanima veliki posao a da te male kolicine se daju radionicama gde je QC jako los. Kad sam ga pitao da li je tacno sto vlasnik Alibabe prica da se laznjaci prave u istim fabrikama samo je promenio temu razgovora.
    Mislim da te male radionice prave te niche market satove. Meni je cak i ok da zavrsna obrada nije savrsena, to daje neku dozu unikatnosti. Ovome mogu da prilozim cinjenicu da danske firme kao sto je B&O proizvode u Ceskoj a vecina manjih draguljara u Italiji, Ceskoj i Poljskoj a ne na dalekom istoku. Velike firme kao Pandora i Trollbeads proizvode na Filipinima Indoneziji i slicno ali to su ogromne kolicine. Tu bi mogla biti sansa i Srbije u proizvodnji po manjim narudzbinama, blizu smo bogatim trzistima a radna snaga nije skupa.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  9. #49
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Citat No42 kaže: Pregled poruke
    Bez brige sto se cene tice, lako ona moze biti i poduplana pre nego sto se sve zavrsi. Mislim da kada se razlike u finalnoj doradi mogu videti cak i sa slika, da onda to mnogo govori o standardima proizvodnje. Taj Great George mi je veoma sumljiv zbog jako zaobljenih coskova i lelujavih stranica i lugova. Postoji i kineska kopija istog (veoma mastovito i potpuno nevino takodje nazvana po ulici u Njujorku), a ja licno bas mnogo razlika sto se spoljasnjosti tice i ne vidim (sto nije dobra stvar). Svakako mi se cini da je vise truda i inzenjerske sposobnosti otislo u Newgate i oni ponosno ostavljaju tragove industrijskog procesa na njihovom satu, dok sto se tice Great Georga-a ja cak ne znam ni da li je kuciste uopste rezano i strugano ili je liveno (a cifer je stampan, za razliku od prethodnog - stvar je detalja, kao i uvek). Takodje sam primetio da Great George-u unutar istoh modela (a imaju jedan jedini) izgleda cak i krunice variraju, sto jedino moze da znaci da fabrika u kini stavlja sta god im padne pod ruku a donekle odgovara.
    Btw ja otkidam na stampane brojcanike, imam trip da sve mora da bude u istoj ravni.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  10. #50
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Citat mladenstamenic kaže: Pregled poruke
    Imam jednog jako dobrog prijatelja jedan je od uvoznika naocara za Balkan, Srbin je, ima cak i svoju modnu liniju. Ide u Kinu non stop cak i prica kineski. On mi kaze da Kineze uglavnom zanima veliki posao a da te male kolicine se daju radionicama gde je QC jako los. Kad sam ga pitao da li je tacno sto vlasnik Alibabe prica da se laznjaci prave u istim fabrikama samo je promenio temu razgovora.
    Mislim da te male radionice prave te niche market satove. Meni je cak i ok da zavrsna obrada nije savrsena, to daje neku dozu unikatnosti. Ovome mogu da prilozim cinjenicu da danske firme kao sto je B&O proizvode u Ceskoj a vecina manjih draguljara u Italiji, Ceskoj i Poljskoj a ne na dalekom istoku. Velike firme kao Pandora i Trollbeads proizvode na Filipinima Indoneziji i slicno ali to su ogromne kolicine. Tu bi mogla biti sansa i Srbije u proizvodnji po manjim narudzbinama, blizu smo bogatim trzistima a radna snaga nije skupa.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    Mogu oni to dati bilo kome, ali ako je onaj ko je stavio narudzbinu nezadovoljan i ako je radionica prekrsila ugovor, to za radionicu znaci bankrot. Kao sto sam ranije rekao, to se na kraju svodi na koliko je onoga za koga se stvari izradjuju briga. Meni to nije OK sa ovakvom robom, pogotovu kada je ona toliko losa da cak ne mogu ni tehniku proizvodnje uopste odrediti. Inace, zaobljavanje i poliranje jeste jedan od trikova da se sakrije losa (neprecizna) izrada. Ako je nesto ugaono, ti uglovi trebaju biti cisti, ivice ili ostre ili precizno masinski oborene. Mozda ulubljenja i automobilima daju karakter, ali svakako ne bih prihvatio automobil koji takav izadje iz fabrike - osim ako je stvarna dizajnerska namera da naprave auto u stilu Mad Max-a (na regijskom, Popizdeli Maksa) ili nesto sto izgleda "organski". A, opet, i tu bi se kvalitet u detaljima video, dok bauhaus i neoklasicizam svakako nisu "organski".

    Jedine male zemlje koje su ekonomski uspesne jesu one koje imaju "high end" industriju i strucnjake ovog ili onog tipa. Medjutim, ako se slusaju ljudi koji o tome odlucuju, izgleda da je nasa najveca nada poljoprivreda i "donja" radna snaga koja sastavlja stvarcice po halama. Ti koji misle da mozemo proizvesti isplativije zito od Amerike i isplativije tricarije od Kine bolje da ne rade nista i da se umesto toga mole u nekom cosku, bar nam ne bi bili prepreka. A ti si potpuno u pravu, da smo se umesto sejanja ratova i paprika sve ovo vreme bavili proizvodnjom satova, do sada bi razlika izmedju Srbije i Svajcarske uveliko bilia samo u imenu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •