Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 57
Like Tree40Likes

tema: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

  1. #21
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    izgleda super ocu i ja jedan!

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Pa već ih ima, to su oni 262 kHz, Bulove. Valjda 16 vibracija u sekundi. A za kafanu... Samo Rolex/Steinhart/neki drugi omaž. Veruj mi, rekao mi jedan pametniji
    Vezano za veličinu, ja više volim manje satove, dajver treba boti veći zbog preglednosti, ionako ide na majicu i to je to. Eh pa sad je Rolex lud što ima. Manje dimenzije. Jedino ko ima veću ruku pa ono...
    Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    No42 likes this.

  3. #23
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Prvi baterijski satovi su relativno "klizili". Npr. Accutron Bulova-in, generalno izuzetno ruzni satovi sa zanimljivim mehanizmom (ona viljuska). I Omega je pravila slicne. Sad, da, prednost modernih elektronskih "mehanickih" (bez ekrana) satova je sto rade tek svake sekunde, pa kao sto ste i rekli ni ne znam koliko bi "klizanje" kod istih bilo prakticno.

    Sat ne izgleda lose, ali bas i nije nesto sto se kvaliteta tice rekao bih. Svakako je vise truda ulozio Newgate.

  4. #24
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Da ti electronic satovi sa rezonantnom viljuskom su radili glatkije al je baterija virila. Jako cudan sat, razmisljao sam da uzmem jedan Laco ali ne znam gde bi ga posle servisirao.

  5. #25
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    @Petar012
    Upravo pomenuh Bulova-u. Sa laznim Rolex-om u kafani moz' samo dobit picajzle
    Inace, optimalno je meni isto oko 30-35mm ugaono ili do 40mm kruzno kao Mladenu. Sada se to racunaju kao manji satovi, ali samo zato sto su rucni budilnici postali popularni. Kod diver satova je verovatno i robustnost faktor u velicini, tj odredjena debljina kristala i kucista. Ali svakako i preglednost, kao i kod pilotskih ili "rovovskih" (cesto ustvari dzepnih) satova.

  6. #26
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Raznoraznim okolnostima sam spao na 2 divera i oba su mala, posto gubim vid na blizinu, uskoro cem i trebati veci. Merkam sinn ako naletim na dobru cenu.
    Ovde niko ne nosi replike, kaznjivo je i moze recimo za prodaju da se dobije mardelj do 2g. Kupovina nije kaznjiva samo ako je iz radnje a online plene sve zivo. Ja narucio pre godinu dana jedne stempunk naocare iz kine prko ebay-a jedva sam ih dobio plus sm platio dupo vise porez i carinu. Nikakva kopija cisto radi fazona uzeo za zezanje.

  7. #27
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    @mladenstamenic
    Oni su bas elektrik (a ne electronski), odnosno generalno analogni (posto takt vuku iz analogne viljuske, a ne digitalni clock iz kvarca). Po meni "Constellation" (Omega) i ne izgleda toliko lose u vecini slucajeva. Sto se servisiranja tice, nije to neka mudrost - crkavaju kalemovi na viljuskama i njih menjas tako sto kupis celu viljusku (ili nadjes nekog elektronicara/elektricara koji je totalni ludak pa ti namota takav kalem ).

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Samo da se razumemo, rekao sam Rolex omaži. Ne ono drugo.

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk

  9. #29
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Ovde u Kopenhagenu je totalno normalno da neko vozi bajs i nosi originalni rolex ili JLC. U Monte Karlu konobari nose rolex-e, sad da li su originali pojma nemam. Postoji jedno mesto u Italiji blizu Monte Karla zove se Ventimiglia tu se prodaje sve, originali, laznjaci cak i rucno pravljeni satovi. Ali pri prelazu u Francusku policija nasumicno zaustavlja kola i autobuse, oduzima robu i naplacuje kazne koje nisu male. Na toj pijaci vredi kupovati rucno pravljenu koznu garderobu, nije skupo ali je stvarno dobro.

  10. #30
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Da da electric ne electronic moja greska!
    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...41454-156-1186

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •