Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree45Likes

tema: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika clock dva
    Član od
    13.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    24
    Lajkovi
    82
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    Pozdrav svima na Forumu. Učlanjen sam već neko vreme, pa je red da se i ja "zapljunem" ovde a ne da samo gledam slike.

    Iako obožavam satove, nikada nisam imao ambiciju da ih sakupljam. Uvek mi je bio dovoljan samo jedan. Takođe, u tehnikalije se skoro uopšte ne razumem, bitno mi je samo da sat radi tačno i da mi se dopada.

    Prvi sat sam dobio od teče kad sam pošao u osnovnu školu i taj Poljot sam nosio do srednje škole. Kasnije sam nosio polovan Edox koji sam kupio od džeparca i koji je sa mnom prošao sve i svašta, čak i vojsku. Kad sam sredinom devedesetih odlučio da odlaskom u inostranstvo probam da napravim nešto od svog života, kupio sam za prvu pomoć solarni Swatch na aerodromu u Rimu jer sam vernog Edox-a u žurbi zaboravio u Beogradu. Na Swatch satove sam uvek gledao kao na igračke ali moram da priznam da me je plastični mališa odlično služio (radi i dan-danas). Po povratku u zemlju nastavio sam da nosim Edox. Heuer mi je omiljena marka i u par navrata sam se lomio da, uprkos astronomsklim cenama za mene, kupim sebi jedan i završim priču sa satom na duže vreme ali je uvek nešto drugo bilo preče. Ljubav prema Heuer-ima nije ostala nezapažena kod moje supruge i pre nekoliko godina zamalo da dobijem jedan za rođendan. Kolege sa posla su joj rekle da nije normalna ako da toliko para za sat (nemam pojma koliko, nije htela da kaže) pa sam na kraju dobio Festinu. Otkud sad Festina? Pa, kao velikom obožavaocu Tour de France-a to je bilo sasvim logično. Da mi je kupila TH i ja bih joj rekao da nije normalna, al' ljubav je to, ej! Nije mi uopšte bitno koliko nešto košta, bitna je namera i namena.

    clock dva - Moji satovi / Bare necessities-poljot.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-edox.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-swatch.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-festina.jpg

    Nedavno sam nasledio tečinu "kolekciju". U kolekciji je tokom njegovog života bilo svega i svačega, što bih ja rekao – mešano meso, bez nekog naročitog kriterijuma ili stila u sakupljanju, onako "svaštarski". Najverovatije ću zadržati samo par komada koje ću koristiti i čuvati kao uspomenu na njega. Mnogi su bili u vlasništvu tečinih predaka i za neke satove pokušavam da ustanovim kome su pripadali jer je bilo par osoba u njegovoj familiji koje su mi u detinjstvu bile veoma drage, naročito njegov otac koji mi je bio kao rođeni deda. Inače, nemam pojma šta bih radio sa tolikim satovima i kad da stignem sve da ih nosim (vidi naslov teme), mada, ko zna, možda sam upravo zakačio kolekcionarski virus. Nekoliko Q&Q je uzeo moj otac jer mu savršeno odgovaraju za odlaske na pecanje a i ne ume da čuva satove, kako sam kaže.

    clock dva - Moji satovi / Bare necessities-aretta.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-darwil1.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-darwil2.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-darwil3.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-kienzle.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-lanco1.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-lanco2.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-omikron1.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-omikron2.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-omikron3.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-poljot1.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-poljot2.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-poljot3.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-poljot4.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-raketa.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-ramona.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-seagull.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-seiko1.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-seiko2.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-seiko3.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-seiko4.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-selk1.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-selk2.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-sindaco.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-wostok1.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-wostok2.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-xaroswatch.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-zephir.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-dalas.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-patek.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-time.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-molnija3.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-molnija2.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-molnija4.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-molnija1.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-omega-p.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-pacemaker-p.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-tavannes-p.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-u1-p.jpgclock dva - Moji satovi / Bare necessities-u2-p.jpg

    Naravno, uz toliko satova ima bar dva puta više narukvica.

    clock dva - Moji satovi / Bare necessities-narukvice.jpg

    Fotografije nisu nešto naročito i više su informativnog karaktera. Biće lepših kad stigne nov foto-aparat.

    Izvinjavam se ako sam udavio ovolikim postom. Živeli!

  2. #2
    Član Avatar korisnika Toma
    Član od
    26.12.2012.
    Lokacija
    Backi Monostor
    Poruke
    129
    Lajkovi
    148
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    Pozdrav i dobro dosao na forum.
    Uhhh kolika kolekcija

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    odličan edox,verujem da će još dugo da traje.
    teči svaka čast,imam isti seiko (sivi) koji sam dobio od dede.pozdrav

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    Lepo je što si rešio da nam predstaviš tvoje satove.
    Ima nekoliko baš dobrih primeraka(počevš od Seika ,preko Darwila pa nadalje...)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    Lepa i velika kolekcija.
    Zaista ima lepih modela
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #6
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    Pozdrav . . . Prelepa kolekcija . . . Svaka cast . . . Prelepi satovi . .

  7. #7
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    Super kolekcija, a Seiko stoper je

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    Kolekcija je super!

  9. #9
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    Čestitke na lepoj i obimnoj kolekciji .

  10. #10
    Novi član Avatar korisnika clock dva
    Član od
    13.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    24
    Lajkovi
    82
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: clock dva - Moji satovi / Bare necessities

    Hvala svima!


    Citat nele kaže: Pregled poruke
    odličan edox,verujem da će još dugo da traje.
    teči svaka čast,imam isti seiko (sivi) koji sam dobio od dede.pozdrav
    Edox je odličan sat iako je skroz običan. Na poleđini je između ostalog ugraviran broj 200620. Ne znam da li je to serijski broj ili oznaka modela. Nemam alat da ga otvorim da vidim koji mehanizam je unutra a na internetu ne mogu ništa da pronađem o njemu. Jadničak, pretrpeo je razbijanje stakla dva puta. Pogađaš, u vojsci.
    Sva tri Seiko 5 rade kao da su sad kupljeni.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •