Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree4Likes
  • 2 Post By Dragojlovic Darko
  • 1 Post By backarelli
  • 1 Post By sector77

tema: STEINHART TRITON 100 ATM black

  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    210
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom STEINHART TRITON 100 ATM black

    Kolege pozdrav!

    Zagrijao sam se za sat iz naslova pa me zanima vase misljenje, vrijedi li kupovina? Gledam neki diver za svaki dan za casual varijantu odjevanja pa mi zapade za oko ovaj Stein.

    Podaci o satu se nalaze na linku:
    TRITON 100 ATM black - Diver Watch - Steinhart Watches

    Ako ima neko dobar predlog za kupovinu dajvera do 500/600 eur neka kazUje.

    Unapred zahvalan,

    pablito

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: STEINHART TRITON 100 ATM black

    Nekako mi je ovo vise casual horademoda.com CERTINA DS ACTION AUTO C013.407.11.051.00 mada dobar je i Stein ako ti se svidja kako izgleda jer se meni cini kao preglomazan za svakodnevno nosenje i neku casual varijantu, ali izbor je tvoj, obrati paznju i na ostale Steinhart modele, zatim imas Seiko sumo SEIKO Prospex 200M Diver Automatic SBDC003 Blue | seiyajapan.com,
    skydrummer and 83stojan like this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: STEINHART TRITON 100 ATM black

    Pregledaj ove dve teme
    Diver (ronilački) satovi do 400 EUR
    Diver (ronilacki) satovi 500-800 €

    kao i ceo ovaj podforum, ima mnogo ronilackih satova u tom rangu
    Ronilački satovi
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: STEINHART TRITON 100 ATM black

    Steinhart je dobar ali Boga mi, ne bih rekao da je on za svakodnevnu casual varijatnu. Njegova velicina mu to ne dozvoljava ali ako ti se svidja, slobodno uzmi.
    Nemam sta da dodam osim da se u potpunosti slazem sa Darkovim predlogom.
    Ta Certina je toliko lepa u svojoj jednostavnosti da mi se cini da moze po izgledu da parira i samom Submarineru.
    Pozdrav.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  5. #5
    Novi član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    210
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: STEINHART TRITON 100 ATM black

    Nesta mi I niste odusevljeni izborom . Volim gabaritnije satove jer sam I sam takav, minimum 44mm uzimam. Ovaj mi je zapao za oko jer je drugaciji, ne bih uzimao klasican copy/paste Submariner dajvera. Kod ovoga Steina me jedino brine sto ga nemam prilike uzivo staviti na ruku, uzeo bih ga na nevidjeno, I da li ce se ovo black mat steel kuciste usled svakodnevnog rabacenja ostetiti toliko da ce biti ruzno za gledati, pretpostavljam da se ne moze sanirati kao klasicna steel verzija putem poliranja?

    Hvala na predlozima I sugestijama.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: STEINHART TRITON 100 ATM black

    Ako se tebi svidja i ako ti ne smeta njegova velicina uzimaj! Meni je ovaj model izuzetno atraktivan.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: STEINHART TRITON 100 ATM black

    Premaz je DLC i nije ga ni blizu lako oštetiti kao PVD premaz,a koji je na većini crnih satova.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: STEINHART TRITON 100 ATM black

    Nikako mi se ne svidjaju satovi sa premazom, svaka ogrebotina se vidi, a lako je ogrebati sat. U zidu recimo često ima korunda ili rožnjaca (rubin u drugoj kristalizaciji) koji prema mosovj skali ima tvrdoću 9. Tako sam vrlo lako izgrebao safirno staklo (safir-tvrdoca MS 8) a ne premaze, koje grebe i obični kvarcni pijesak.

    Recimo ovaj seiko prospex mi extra izgleda, i čini se dugovječan.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: STEINHART TRITON 100 ATM black

    .....mislim da je član sector77 imao upravo taj model koji je tebi zapao u oko, te se možeš kod njega raspitati za neke detalje. Meni je taj odabrani Triton sa svim ok

    Uzgred, baci oko i na ovu temu =>

    Sat Steinhart Triton 100atm


    Citat sector77 kaže: Pregled poruke
    Evo nakon par dana nosenja ovog velicanstvenog sata mogu baciti mali osvrt na moj dozivljaj sata.Krenut cu od kopce na satu koja je izvrsno obradjena sa svi strana stvarno se lagano kopca a za otvaranje je potrebno obje strane stisnuti, narukvica gumena odlicno lezi na kozi , mekana a opet tako debela da stvarno imate osjecaj da je nista nemre strgat.Mozda mali minus kod narukvice je to sto unutarnji rubovi gume su rezani pod pravim kutom pa bi mozda to nekoga zasmetalo jer malo je kao agresivna prema kozi. Nista strasno meni ne smeta ali mozda nekome bi.Sat je odlicne zavrsne obrade svaki detalj je odradjen do kraja i bez zamjerki, prsten se vrti odlicno malo teze ali to je po meni i dobro.Krunica je dobro smjestena i ne zabija se u saku kao na nekim satovima valjda zato sto je oko nje ovo izbocenje i ne tiska po kozi, iluminacija (ako sam dobro napisao) je odlicna cim malo udjete u tamniji prostor vec se vide boje koje odlicno reagiraju na svjetlost a u potpunom mraku dozivljaj sata je zapanjujuci.Sto se tice tocnosti evo pratim ga vec dva dana i zuri nekih 6-7 sekundi sto je navodno u normali i nakon par mjeseci napinjanja trebalo bi se smanjiti koju sekundu, tak sam cuo od par ljudi.Ali i ako ostane u ovih 6-7 sek ja sam zadovoljan.sve u svemu sat je fenomenalan i nije mi zao ni jedne lipe koju sam dao za njega i nadam se da ce opravdati svoje ime u narednom vremenu.Mozda je ovo moje neskromno misljenje ali za sada ne mogu napisati ni jednu ozbiljnu zamjerku satu!Hvala vama koji ste ovo procitali i sve sugestije komentari i ostalo su dobro dosli .hvala
    Poslednja ispravka: backarelli (11.5.2014. u 23:37)
    pablito likes this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika sector77
    Član od
    10.4.2010.
    Lokacija
    zagreb
    Poruke
    1.112
    Lajkovi
    13183
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: STEINHART TRITON 100 ATM black

    U pravu su Backarelli , imao sam i pvd verzijz alipreporucio bi normalnog ss. Sat je fenomenalan guma odlucna . Neces fulat sa satom nikako za tu lovu najbolji diver
    backarelli likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •