Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Skoro da su blizanci...ali od dve mame...

    Ne zamerite na možda malo preteranom naslovu teme, ali to mi je zaista bila prva asocijacija kada sam uporedio Seikovog crnog monstera sa Citizenov-im Promaster-om NY0054-04E: oba automatici, vrlo približan cenovni rang, potpuno identične funkcije i čak su na prvi pogled slični, prvenstveno zbog sličnog koncepta korone i masivnih markera. E sad, postoje i razlike: krunica na Citizenu je na 20h, markeri su mu okrugli, on je i veći od monstera, (47mm), telo mu je od titanijuma, kazaljke su različite…

    Pošto, iz određenih razloga, tražim moguću zamenu za monstera kao svog prvog favorita, šta mislite, da li ovaj Citizen po svojim karakteristikama, ugrađenom mehanizmu, (ne znam koji je), može da se poredi sa monsterom? Puno bi mi značilo da neko ko dobro poznaje oba brenda da svoje mišljenje. I da li nekom od vas ova dva sata liče jedan na drugi koliko meni? Pogledajte specifikaciju Citizena: (malo me buni pominjanje kvarcnog mehanizma u opisu sata kada je on očigledno automatik)?

    Da li je neko viđao ovog Citizena kod nas u prodaji?

    http://www.watches88.com/pd-citizen-promaster-divers-200m-titanium-automatic-ny0054-04e.cfm



    Evo i slika:




    Poslednja ispravka: umbra (22.11.2011. u 13:23)

  2. #2
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Skoro da su blizanci...ali od dve mame...

    Na linku koji si postavio je podatak o sirini sata od 47mm sa krunicom, nisam siguran u tacnost.
    Bez krunice sirok je 42mm. Neki izvori tvrde da je sirok 40mm ali mislim da se radi takodje o gresci jer je to verovatno preuzet podatak od njegovog rodjenog celicnog brata Citizena 0040 cije je kuciste nesto manje.
    Unutra mu kuca Miyota 8203 o kojoj je vec pisano na forumu.
    Oba vaze za pouzdane automatic diver satove. Koji uzeti od ta dva je stvar ukusa i stava "volis - ne volis" Titanium.
    Ja bih izabrao Cit.Tit.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  3. #3
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Skoro da su blizanci...ali od dve mame...

    Evo, pronađoh malo pre i link na kome se porede baš ova dva modela + još i Seiko SKX007...ipak nije samo meni zapala za oko njihova sličnost.


    TimeKeeper Forum • View topic - Citizen Arrest: A Comparative Review of the Promaster NY0054

    d1d...hvala na brzom odgovoru. Ne mogu da se setim gde sam video podatak o 47mm, a video sam ga sigurno. I stvarno se izvori razlikuju, nađoh negde i podatak o 39mm, verovatno samo staklo bez korone?
    Poslednja ispravka: umbra (22.11.2011. u 14:26)

  4. #4
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Skoro da su blizanci...ali od dve mame...

    Ako si levak ili nosis sat na desnoj ruci, ondak Citizen, na levoj ruci, mislim da ne bi iso.
    Ili , monster na levoj, a Citizen na desnoj!

  5. #5
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Skoro da su blizanci...ali od dve mame...

    Jest, to mu je najveća "mana"...nosim sat na desnoj ruci...iako ti predlog za obe ruke nije ni malo loš......samo što ih onda treba imati oba, a ja nemam još uvek ni jednog...


    d1d...sad tek vidim kakvu sam glupost napisao u odgovoru na tvoj prvi post. Još mi ti lepo kažeš da je veličina 47mm sa krunicom na linku koji sam postavio, a ja odgovaram da ne znam gde sam to video? Otvorio sam bezbroj linkova vezanih za Citizen i verovatno mi se sve izmešalo u glavi...
    Poslednja ispravka: umbra (22.11.2011. u 15:14)

  6. #6
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Skoro da su blizanci...ali od dve mame...

    TimeKeeper Forum • View topic - Citizen Arrest: A Comparative Review of the Promaster NY0054

    Pa ovde lepo pise da je 40mm, 2mm manji od monstera.
    Jedino sto nema i narukvicu od Ti, koju je sigurno i teze nabaviti nego SS, pa si "osudjen" na ovu gumenu, mada mozda i moze da se nadje, ko zna.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •