Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree4Likes
  • 1 Post By Pavle1991
  • 2 Post By vlajo
  • 1 Post By sin.er

tema: Rolex alternative

  1. #1
    Novi član
    Član od
    11.12.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Rolex alternative

    Pozdrav svima.

    Kratko i jasno, zeleo bih alternativu gotovo identicnog izgleda koja je od priznatog brenda. Mislim na ove modele:

    1. https://content.rolex.com/is/image/Rolex/?src=is{Rolex/shadow_oyster_submarinerdate_40?layer=1&src=41317& layer=2&src=46584_g_40&layer=3&src=41375}&$rv55-watch$

    2. https://content.rolex.com/is/image/Rolex/?src=is{Rolex/shadow_oyster_submarinerdate_40?layer=1&src=41315& layer=2&src=43553_g_40&layer=3&src=41378}&$rv55-watch$

    3. https://content.rolex.com/is/image/Rolex/?src=is{Rolex/shadow_oyster_submarinerdate_40?layer=1&src=41321& layer=2&src=41539_g_40&layer=3&src=41373}&$rv55-watch$

    4. https://content.rolex.com/is/image/Rolex/?src=is{Rolex/shadow_oyster_skydweller_42?layer=1&src=45978&laye r=2&src=45369_p_42&layer=3&src=46008}&$rv55-watch$


    Malo sam cesljao sam, i vidim da Seiko, Steinhart i Invicta imaju neke slicne modele (Tudor i skuplje varijante sam odmah odbacio).
    Seiko mi je nekako najbolji odnos para i muzike, Steinhart mi je malo skuplji za ono sto meni treba a Invicta je... Invicta. Neka cetvrta marka?

    Do sad nisam davao vise od 300$ za sat, gledao bi da ostanem u tom cenovnom rangu ako je moguce.

    Svi saveti i predlozi su dobrodosli.
    vladas likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Rolex alternative

    Steinhar i Invicta imaju omaž modele, Seiko model skx ako misliš na njega nema baš u tom dizajnu, ali je bolja kupovina po mom skromnom mišljenu. Ja sam imao baš taj Invicta, NH35a i nemam zamerki generalno, čak me je jako dobro služio, da sam na tvom mestu skx pepsi bi bio izbor, ovako dobro si ti to prostudirao, realno to što si naveo jesu realni izbori, na Steinhart niko zamerku nema ali je značajno skuplji.
    vladas and Pavle1991 like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.868
    Lajkovi
    16447
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Rolex alternative

    Imas omage modela na tone. Skoro svaki micros ima makar jedan. Aramar,Marcello C.Nettuno,Janis Trading Co...

    Cak i Parnis je dobar izbor.

    Tissel radi odlicne sub homage,malo blize Gigandet. Osim Aramara i Janis Trade co. Sve navedene sam bio probao ili imao. Marcello C. mi je ostavio najbolji dojam jer nije cisti homage,Tissel je ali je jako dobro slozen,a Parnis je...Parnis. iako nove generacije dolaze sa Miyota mehanizmom i safirom i keramickim umetkom na bezelu.

    Najjeftiniji i bang for the buck je Bagelsport ( ako ga nadjes igdje) i Tiger.

    Ja sam imao mix oba. Bagelsport sa obrijanim crownguardima sa Tiger Concept ciferom,mehanizmom i big crown. Za par desetaka dolara vise nego dobra prica...problem je sto Bagelsporta vise nema osim na Aliexpresu a Tiger Concept je postao skup.

    Eto.

    sent from my LV using Gucci
    Poslednja ispravka: sin.er (11.12.2016. u 18:20)
    Pavle1991 likes this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    11.12.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rolex alternative

    Hvala obojici.

    Posle par dana premisljanja i unutrasnje borbe, shvatio sam da ne mogu da nosim "no name" marke. Kompleksaski, mozda, ali sam odustao od vecine manje poznatih marki.

    Nasao sam par Seiko i Casio modela koji su dosta slicni i na njih ce pasti izbor.

    Imam jos 2 pitanja:

    1. Imam rodbinu u Nemackoj, satove bi narucivao na njihovu adresu tamo. Satovi su sa Ebay-a i Amazona, tu su daleko jeftiniji. Jel zna neko koliko tamo ide pdv, na koju cifru, carina i sve ostale dazbine? Verovatno bi narucio 2, mozda cak i 3 sata.

    2. Ovo je pitanje koje sam prevideo kada sam otvarao temu. Pored toga sto sam zeleo Rolex alternativu, prevashodno sam zeleo Rolex alternativu sa CIFEROM U BOJI. Plavi, zeleni. Cak mi se i Pepsi boja oko ivica cifera jako dopada. Obozavam satove koji se primete a opet nisu vulgarno veliki ili sareni.
    Moje pitanje je koji su predlozi za sat do 300$ sa celicnom narukvicom i ciferom u boji?

    Hvala svima unapred!

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Rolex alternative

    Skx009 . Ako bih za jedan sat okarakterisao kao univerzalan, all around, u skupljoj varijanti bi bio Sub a u jeftinijoj skx007. Može na kožu, nato, perlon, čelik, gumu...ide na sve i uz sve. Ako želiš šarenu varijantu, 009. Plus proveren mehanizam, delovi ko za Golfa...

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •