Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19
Like Tree6Likes

tema: Pomoc pri kupovini HAMILTON

  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Pozdrav ljudi,

    Naisao sam ovih dana na jedan sat koji mi se svideo ali prilikom informisanja o mehanizmu dosao sam do dve razlicite informacije koje su mi od presudne vaznosti.
    U pitanju je Hamilton pan-europ ref.br. H35405741.
    Naime, mehanizam koji ga pokrece je H-30, zapravo ETA 2836-2. U stvari rec je verovatno o ovim novijim mehanizmima Powermatic80 koji u sebi mogu sadrzati dosta plastike i samim tim podlozni su cesce servisiranju, sto mi se uopste ne dopada jer svaki servis bice oko 100e. Dovoljan trosak su i ovi redovni servisi na svakih 5 godina.
    Ono sto mene muci je to da sam na sajtu watchbase naisao na 2 razlicite informacije, prva kaze da je taj mehanizam H-30 baziran na ETA 2836-2/C07.111. Koji je zapravo plastikaner. A druga informacija kaze da je baziran na tipu C07. 621. Taj je je vec regularan i trebalo bi da se radi o pouzdanom i kvalitetnom mehanizmu.
    Ne znam sta je tacno od svega toga pa bih zamolio nekog ko se razume malo bolje od mene da mi kaze nesto o ovom modelu sata generalno a posebno u vezi tog mehanizma koji ga pokrece. Da li je to ta plasticna verzija ili je pak ona regularna?

  2. #2
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Pozdrav,

    nemoj da me drzis za rec, ali mislim da sam pre dosta vremena citao o tome da se mehanizmi za Hamilton i Mido rade bez plasticnih delova, a ovi "plasticni" idu u Tissot i Certinu.

    Puno veci problem kod tih novih mehanizama je to sto moraju da se odrzavaju kod certifikovanog casovnicara Swatch grupe jer su potrebni nekakvi specijalni alati koje swatch grupa ne pusta van sem za certifikovane casovnicare.

    Ali kazem, nemoj da me drzis za rec i svakako se dalje informisi

  3. #3
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Hvala za savet ali mi se dosta zuri jer sam dogovorio kupovinu za sutra. Naravno jos ima vremena da se predomislim ali malo je cremena ostalo.

  4. #4
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Ne brini, nemaju puno plastičnih delova i verovatno ćeš ih servisirati u istom intervalu kao i obične ETA.

    Ja imam Powermatic 80 u Certini, verovatno jedan od onih na lošem glasu. Kod mene je od 2018te, ne razmišljam o servisu još. Ako ga nosim redovno, odstupanje je +3 do +5 dnevno. Ako ga ne nosim neko vreme, prvih 10-15 dana bude i veće, posle se stabilizuje na gore navedenom odstupanju. Meni ok

    Sent from my RMX2155 using Tapatalk

  5. #5
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63884
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Hamilton nema plasticnih delova, to ne treba da te brine, ali ima lasersko podesavanje preciznosti...

  6. #6
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Evo linka, uverite se sami https://watchbase.com/hamilton/caliber/h-30

    Gore pise da je H-30 zapravo C07. 621 a dole u opisu mehanizma da se zasniva na C07. 111. Nema bas mnogo smisla.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Citat sdbiba kaže: Pregled poruke
    Hamilton nema plasticnih delova, to ne treba da te brine, ali ima lasersko podesavanje preciznosti...
    Sto bi znacilo sta? Da nikad ne mogu da ga podesim dovoljno precizno ukoliko nekad stane usled nenosenja ili posle servisa kod neovlascenih casovnicara?
    sdbiba likes this.

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63884
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Citat Mali Dzoni kaže: Pregled poruke
    Sto bi znacilo sta? Da nikad ne mogu da ga podesim dovoljno precizno ukoliko nekad stane usled nenosenja ili posle servisa kod neovlascenih casovnicara?
    Kolega, ne da ne bi mogao dovoljno precizno, nego ne bi mogao uopste da podesavas preciznost mehanizma sata.
    Voleo bih da gresim, neka me kolege isprave, ali sam o tome citao na forumima a i sam imam Hamilton sa 80 sati navijenosti

    Naziv: 5552_6.jpg, pregleda: 315, veličina: 221,8 KB

  9. #9
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Citat sdbiba kaže: Pregled poruke
    Hamilton nema plasticnih delova, to ne treba da te brine, ali ima lasersko podesavanje preciznosti...
    Ja se nadam da gresis jer mi to uopste nema logike. Zasto bi bilo koja kompanija davala sebi autogol sa takvim resenjima? Ispada da takve satove moras uvek nositi inace su za baciti. Na taj nacin izgubice mnogo kupaca i na kraju mogu da proglase bankrot.
    Ja imam Citizen solar neki koji ima mogucnost satelitskog tj. podesavanja vremena po nekom tamo nuklearnom svetskom vremenu. Ali ni u jednom momentu se ne dovodi u pitanje rucno podesavanje vremena. Ta opcija laserski podesenog vremena ili nesto slicno ima mi smisla samo kad je rec o preciznosti sata, to je ok.
    sdbiba likes this.

  10. #10
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63884
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini HAMILTON

    Citat Mali Dzoni kaže: Pregled poruke
    Ja se nadam da gresis jer mi to uopste nema logike. Zasto bi bilo koja kompanija davala sebi autogol sa takvim resenjima? Ispada da takve satove moras uvek nositi inace su za baciti. Na taj nacin izgubice mnogo kupaca i na kraju mogu da proglase bankrot.
    Ja imam Citizen solar neki koji ima mogucnost satelitskog tj. podesavanja vremena po nekom tamo nuklearnom svetskom vremenu. Ali ni u jednom momentu se ne dovodi u pitanje rucno podesavanje vremena. Ta opcija laserski podesenog vremena ili nesto slicno ima mi smisla samo kad je rec o preciznosti sata, to je ok.

    Citava prica oko laserskog podesavanja odnosi se na samu preciznost sata.
    Zasto su tako uradili nije mi poznato, ali ukoliko treba da se odradi podesavanje preciznosti sat ce morati da ''putuje'' u Swiss.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •