Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree9Likes
  • 3 Post By eee
  • 2 Post By Milos G.
  • 2 Post By bancika
  • 2 Post By eee

tema: Pomoć: znam kakav, ne znam koji

  1. #1
    Novi član
    Član od
    14.9.2021.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoć: znam kakav, ne znam koji

    Pozdrav svima.


    Pre svega, ako sam promašio mesto gde bih trebao da potražim pomoć, slobodno me ispravite/preusmerite.


    Naime, već neko vreme želim da uzmem sat, međutim nisam do sada ništa pokušao da nađem na internetu ili u radnjama. U poslednje vreme sam hteo da se upoznam sa osnovama ručnih satova, što sam i uradio pa ako ništa drugo makar najosnovnije stvari znam. Inače do sada nisam imao iskustva sa satovima (ni sa kupovinom niti posedovanjem), pa bi ovo bio moj prvi sat.


    Razlog zašto do sada nisam pokušao ništa da nađem jeste to izobilje proizvođača i modela koje potražnju i izbor čine težim. Što veći izbor, to je teže pronaći adekvatan sat. Što više tražim, to manje znam koji mi se sviđa. Na sreću, znam šta tražim (kakav, ne i koji). Zato sam odlučio da potražim pomoć od vas, odnosno smernice kojima bih se mogao voditi pri izboru sata.


    E sad, moj ukus je malo teži s obzirom da ne tražim bilo kakav sat. U nastavku sledi lista stvari koje bi sat trebao da sadrži, ali u osnovi postoji dve najvažnije stvari: sat treba da bude elegantan i kvalitetan (ovo ćete primetiti po stavkama u listi). Mislim da ukus za elegantan sat je manje-više jednak među ljudima, a ono što bih dodao uz to (elegantan) jeste da je jednostavan (bez hiljadu komplikacija, skeleton izgleda, debeo kao cigla... znate već). Dakle, lista:



    • kožni kaiš
    • mehanički pre nego kvarcni (trenutno nevažno da li manuelni na navijanje ili automatski)
    • safirno ili mineralno staklo
    • samo sa datumom i (poželjno) danom u nedelji
    • fiksna korona bez ikakvih oznaka
    • tanje i duže kazaljke
    • (poželjno) za svaku priliku
    • (dobrodošlo) vodootporan dovoljno da se ruke mogu oprati sa njim, ne više od toga



    Dimenzije sata (veličinu) nisam naveo jer nisam siguran kolika mi dobro stoji, ali znam da je obim zgloba oko 18,5 cm.
    Pretpostavljam da se neke od ovih stvari već podrazumevaju pod elegantnim satom, samo sam hteo da naglasim šta tražim.
    Ova lista nije sastavljena po prioritetu već kako su mi stvari padale na pamet ali naveo sam šta je neobavezno a šta poželjno.


    Još jedna stvar o kojoj ne znam ništa je kupovina. Dakle, gde je preporuka kupiti sat (radnja, online, inostranstvo, ...).


    Ja trenutno imam 24 godine, moj budžet je oko 350 € i trenutno živim u Novom Sadu (ovo je radi preporuke gde kupiti sat ako je odgovor radnja). Ne znam koliko taj budžet može ispuniti ove gore navedene stvari, ali ako ne može sasvim je u redu da ispuni neke najvažnije stvari (prvo elegantnost i kvalitet za taj novac, a zatim najvažnije stvari iz ove liste).


    Ovde sam kako bih dobio predloge od članova koji znaju šta otprilike tražim i onih koji se razumeju u satove i znaju kakav se kvalitet nudi za taj budžet. Slobodno postavljajte pitanja ako nešto nisam rekao a bez toga ne možete da mi date preporuke. Takođe izvinjavam se ako sam nešto naveo što nema smisla.


    Hvala svima unapred,
    Miloš

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoć: znam kakav, ne znam koji

    Znam da probija budžet ali meni je ovaj pao na pamet kad sam pročitao opis.

    https://bomar.rs/roamer-searock-210633-41-55-20

    Nema kožnu ali ju je lako nabaviti.

    Pogledaj i ostale Roamer modele, ako nije imperativ mehanički sat ima nekoliko koji se uklapaju u opis sa cenom ispod 350e

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Baron, boing and Milos G. like this.

  3. #3
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.582
    Lajkovi
    23347
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoć: znam kakav, ne znam koji

    Jeste možda malo preko tvog budžeta ali mislim da je ovo prava stvar :
    https://bomar.rs/seiko-presage-srpb43j1

    Osim njega neki Orient Bambino, uvek ima dobrih primeraka po KP- u.
    eee and bancika like this.

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pomoć: znam kakav, ne znam koji

    Tissot Gentleman zadovoljava skoro sve tvoje kriterijume (osim mehanizma), ima ga u raznim bojama, na kozi i celiku https://bomar.rs/tissot-gentleman-t1274101604100
    Ima i automatic verzija ali je skuplja od tog opsega.
    eee and Milos G. like this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.164
    Lajkovi
    6340
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć: znam kakav, ne znam koji

    Seiko Presage
    Orient Star basic date
    Roamer Searock
    Roamer Saturn
    Tissot Everytime
    Bulova Frank Sinatra
    Tissot Classic dream
    Meccaniche Veneziane Redentore
    Orient Sun&Moon
    Hamilton Khaki Field
    Dugena Epsilon
    Tissot T-Sport V8
    Glycine Combat Sub
    Tissot Couturier
    Hamilton Jazzmaster Viewmatic
    Hamilton Broadway
    Mido Belluna
    Iron Annie Montre


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pomoć: znam kakav, ne znam koji

    U prolazu sam bacio pogled na Bomar izlog, pa sam se podsetio ovog...skroz mi je cool https://bomar.rs/tissot-heritage-vis...t1184101127700

  7. #7
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoć: znam kakav, ne znam koji

    Takođe, ja bih bacio pogled i na citizen. Za 350e može se naći elegantan sa, možda, safirnim staklom. Doduše ecodrive.

    Ako se rešiš za njih, u radnji daju 15% popusta ali moraš da pitaš.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    bokanegra and bancika like this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    14.9.2021.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć: znam kakav, ne znam koji

    Ćao svima i hvala vam na odgovorima. Znao sam da je ovo pravo mesto da postavim pitanje.

    Prošlo je neko vreme od mog pitanja, iz raznoraznih razloga nisam bio aktivniji, a najviše kako bi mi se slegle želje i skontao šta mi odgovara, odnosno šta tražim. Kriterijum se malo smanjio, nije više tako strog.

    Jedno pitanje za sada. Šta mislite o ovom satu: Certina DS Caimano. Evo ga model i u Bomar radnji.

    Hvala unapred,
    Miloš

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •