Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree2Likes
  • 1 Post By tiha
  • 1 Post By Misic M.

tema: Pomoć pri kupovini - Citizen AT4006-06X

  1. #1
    Novi član
    Član od
    14.1.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoć pri kupovini - Citizen AT4006-06X

    Najpre da pozdravim sve, nov sam na forumu, i ovo mi je prvi post.

    Dopada mi se sat iz naslova, dakle Citizen AT4006-06X, i kako najzad i finansije dozvoljavaju da se "ponovim", rešio sam da ga kupim, odnosno naručim preko neta (u Srbiji ga nisam našao).

    Amazon.com: Citizen Men's AT4006-06X Stainless Steel Eco-Drive Watch with Leather Band: Watches

    Dopada mi se kako izgleda, automatik je, kalendar i radio kontrola su tu, Citizen je poznata i priznata marka,ali želeo sam da se posavetujem sa ljudima ovde, možda neko ima ovaj model, kakvi su utisci, možda neki nedostaci...? Eco-drive mehanizam? Nisam neki poznavalac satova, priznajem (za sad ), ali trudim se da uđem u materiju. Bilo kakav savet i mišljenje vezano za ovaj model je dobrodošao.

    Takođe, budući da mislim da sat naručim preko neta, primetio sam da najbolju- najpovoljniju ponudu ima dutyfreewatches.com. Listao sam forum, i našao pozitivne komentare za ovog prodavca na e-bay, ali ne i za kupovinu direktno sa njegovog sajta.. da li je neko uzimao, kakva su iskustva, je li bezbedno kupiti na ovaj način od njega? Možda sam malo u off -u sa ovim pitanjem, izvinjavam se.

    U svakom slučaju, unapred hvala i veliki pozdrav za sve članove foruma, pišemo se!

    -Aleksandar

  2. #2
    Član
    Član od
    2.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    323
    Lajkovi
    1986
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini - Citizen AT4006-06X

    Pozdrav Aco i dobro nam dosao na forum.

    Sto se tice sata koji si naveo, mala ispravka - sat je poseduje kvarcni mehanizam, nije automatik (ne znam da li ti je to bitno, ali cisto da napomenem). Takodje ovaj model ima EcoDrive mehanizam, sto znaci da se baterija stalno dopunjuje kada je sat (cifer) izlozen svetlosti, u prevodu bateriju neces morati dugo godina da menjas.

    Sat kao sat, je stvar ukusa, jer mehanizam unutra je vec proveren i dokazan. Jedino bi trebao da obratis paznju na to da sat ima PVD premaz. Sto znaci da ako ga zakacis ili slicno, mozes skinuti taj nanos.

    Sto se tice porucivanja, a s'obzirom da je Amazon u pitanju, ne bi trebalo da bude problem, ali na tu cenu moras dodati + carinu + PDV kao i postarinu. Takodje postoji i sansa da prodjes i bez troskova carine i poreza, tj. sve zavisi od carinika, da li je otovrio paket ili ne...

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini - Citizen AT4006-06X

    A pokusaj nazvati Sensu, oni imaju Citizen u ponudi, ako nemaju bas taj mode upitaj da li ga mogu poruciti. Cesto to znaju uraditi a to bi ti i bila bezbednija trgovina.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #4
    Novi član
    Član od
    21.6.2014.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini - Citizen AT4006-06X

    Ne znam za Sense ali skoro sam kontaktirao Bomar, kao uvoznika, zbog Citizen sata i rekli su mi da kod njih može da se poruči sve što može da se nađe na nemačkom Citizen sajtu. Satovi kojih tamo nema nisu za Evropu i ne mogu se poručiti kod nas.
    Naravno Amazon je druga priča ali se mora računati na carinu, poslednjih meseci mala je šansa da bilo šta prođe bez carine. Meni su otvarali preporučeno pismo od privatnog lica i ocarinili sadržaj.
    Što se tiče online prodavnica, postoji tema "Online prodavnice satova - Linkovi" gde ima dosta pouzdanih sajtova sa kojih su ljudi naručivali.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini - Citizen AT4006-06X

    Zanimljivo je da Amazon hoce da posalje ovaj sat u Srbiju posto salju samo knjige, DVD-ove. CD-ove i mozda jos neke sitnice. Na racunu se pojavljuje i stavka Import Fees Deposit koja izosi oko 130 $ u ovom slucaju. Ne bih savetovao kupovinu ovog sata sa Amazona dok se ne razjasni sta je to.
    bokanegra likes this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini - Citizen AT4006-06X

    Ja ne mogu da ti pomognem oko kupovine sata na Internetu, ali mogu da ti pomognem na sledeći način:
    Citizen - Perpetual Chrono AT 4008-51E
    Poz.
    PS. Razlika je samo u boji sata i narukvici.
    KureNS likes this.
    Mišić M.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    14.1.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini - Citizen AT4006-06X

    Hvala na pomoći. Misic M., tvoj sat je u suštini identičan, razlika je samo u boji, narukvici.. tekst koji si napisao mi je jako pomogao, a i učvrstio u nameri da kupim ovaj sat. Čim legne plata, pada naručivanje..

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini - Citizen AT4006-06X

    Mišić M.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •