Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910
Prikaz rezultata 91 do 99 od ukupno 99
Like Tree62Likes

tema: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

  1. #91
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

    Ako nisi odabrao dhl - doneće poštar . Njemu daš pare za carinu i porez ako ocarine. Ako ne budeš kući ostaviće ceduljicu da odeš u poštu i podigneš paket.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  2. #92
    Novi član
    Član od
    1.8.2019.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

    Pozdrav svima Uzeo sam ovaj Seiko https://www.creationwatches.com/prod...tch-12768.html za poklon preko Creation Watches. Mada sam ga naručio pre nekoliko dana, tragač na singpost.com još uvek ništa ne nalazi kada probam da lociram pošiljku preko broja pošiljke koji sam dobio zajedno sa porukom da je poslata.

    Pretpostavljam da to ne bi trebalo da bude problem, ali pošto ne znam mnogo o kupovini i održavanju satova hteo sam da vas pitam o tome kako da preuzmem ovaj sat, budući da nemaju ni moj broj telefona da mi jave kad stigne u Srbiju, kao I kako da ga održavam, u garanciji i van nje. Gde je najbolje odneti ga ukoliko nešto treba da se radi? Da li imam garanciju na njega budući da ga šalju iz (izgleda) Singapura? Ima li neko u Srbiji ko je odgovoran za Seiko satove bez obzira gde su kupljeni? Hvala vam puno

  3. #93
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

    Ukoliko šalju sat zvaničnom poštom Singapura, probaj da očistiš istoriju i kolačiće iz browsera ili naprosto probaj da iz drugog browsera opet potražiš gde je pošiljka, a druga varijanta je da koristiš neki međunarodni servis za praćenje pošiljke. Ukucaj u Googleu 'international parcel tracking' i pojaviće se više servisa, pa probaj tako. I prodavac daje nekoliko servisa za praćenje, pa probaj da nađeš neki alternativni ovde: https://www.creationwatches.com/prod...es&pages_id=31

    Ukoliko se ništa ne pojavi, onda piši prodavcu. Znam da za druge pošte ume da se desi ovo kašnjenje od dan-dva, ali i da neke pošte imaju i jeftiniju opciju slanja koja ne uključuje praćenje pošiljke.

    Sat će ti doneti na adresu koju si naveo kao što donose i ostale pošiljke. Kod nas se Post Express javlja da proveri da li si kod kuće, ali ako dobijaš pošiljku običnom poštom, obično se ne jave. Ako nisi kod kuće dobićeš samo obaveštenje da se javiš u poštu i biće naznačeno da li se plaća carina. Carinici nekada ne gledaju pošiljke, pa ćeš se možda i izvući.

    Koliko vidim na linku koji si postavio, imaš međunarodnu garanciju proizvođača, a kod nas bi trebalo da to radi firma Vitanov: https://vitanov.rs/

    Pošto je sat kvarcni, mislim da je malo verovatno da će biti potrebe za ostvarivanjem garancije, ali u svakom slučaju, čak i da ode ceo mehanizam, oni nisu uopšte skupi (od 1000 dinara pa naviše) i ne znam da li se isplati vraćati sat u Singapur. Mislim da će biti dovoljno samo da mu menjaš bateriju, a to može da uradi svaki časovničar.
    popovac 76, VLADAN P and mimamimic like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #94
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

    Pre nekih mesec dana tokom poslednje porudžbine sa Creationa nije bilo rezultata praćenja sve dok se sat nije pojavio u Srbiji. Inače trebalo je iznenađujuće malo vremena (birana obična dostava, ništa DHL), stigao je za nekih 7-8 dana.

  5. #95
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

    Ja sam sat sa Creation-a naručio 04.08. Tracking code je dao rezultata tek juče, a danas piše da je "Despatched to overseas (Country code: RS)". Cenim da će sledeća promena biti kad uđe u Srbiju.

  6. #96
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

    Juče je stigao u Srbiju i poslat na carinu. Tačno 10 dana od dana kada sam ga naručio.
    eee, Misfit and Milos G. like this.

  7. #97
    Novi član
    Član od
    1.8.2019.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

    Citat mezzano kaže: Pregled poruke
    Juče je stigao u Srbiju i poslat na carinu. Tačno 10 dana od dana kada sam ga naručio.
    Meni koji dan više, a stigao je danas, i na sajtu pošte sad stoji status "za carinu". Je l to znači da će sigurno biti carinjen tipa da moram nešto da platim ili to tako piše a možda ne bude ništa. Kolko li će mu trebati sad od izmeničke pošte do Novog Sada. Šta je izmenička pošta?

  8. #98
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

    Meni je stigao jutros. Carina i pdv ukupno izašli 4.570,00 dinara, što je "po tarifi" za vrednost sata (120 evra). Ni manje, niti više.

  9. #99
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupovina SEIKO satova preko Creation Watches.com i Sky Watches.com.sg sajtova- DA ili NE

    Čestitam na prinovi . Daj neke slike

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •