Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 26 od ukupno 26
Like Tree32Likes

tema: Kupovina polovnog sata - nekoliko saveta

  1. #21
    Novi član
    Član od
    6.6.2014.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina polovnog sata - nekoliko saveta

    Sat je odlično očuvan, čovjek je postavio detaljne slike iz svih uglova, mehanizam itd, koliko sam mogao da vidim sat je bez primjetnih nedostataka. Interesovala me je neka realna cijena, čisto da se ne zaletim jer sam zaletive prirode... Hvala na savjetima.
    BrankoD likes this.

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Kupovina polovnog sata - nekoliko saveta

    Moj savjet ti je da malo pogledas po oglasima u "regiji". Jedan takav 2264.50 se jako dugo prodavao na Njuskalu u Zagrebu. Mislim da mu je cijena bila 1000€. I bio je u oglasu valjda godinu dana.
    Joppa, clan i ovog foruma, je svoj (2264) prije 2-3 mjeseca prodao za 800tinjak ojra, a prije pola godine je na Portalu satova prodan i kupljen jedan 2254.50 (mehanicka verzija istog) za, ako se dobro sjecam, 1200-1300 €.
    VLADAN P likes this.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    608
    Lajkovi
    4381
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kupovina polovnog sata - nekoliko saveta

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    ...O cenama se već govorilo na forumu, pa ću ovde napisati samo najosnovnije. Adekvatnost cene pokušajte da odredite na osnovu ostalih sličnih satova na tržištu odakle kupujete. Na primer, ako sat kupujete u Srbiji, nemojte gledati nemačke ili američke cene, imajući u vidu da su satovi kod nas jeftiniji nego u mnogim zemljama...
    Ostavio sam samo deo citiranog teksta od pre skoro 7god (hvala Neši) koji mi je sada simptomatičan... Prateći naše oglase moram da primetim da su cene onih satova u rangu od 50-500eur kod nas dosta nerealne, tj. visoke. Možda to ne važi za skuplje satove pa Nešin tekst i dalje ima smisla, ali za ovu pomenutu cenovnu kategoriju mislim da sam u pravu.
    Traži se 50-100eur za 'kante' bez narukvica, lošeg opšteg stanja, ne ispitane i ne servisirane mehanizme, traži se po oglasima 150-250eur za low-end satove nekih poznatijih brendova koji su stari po 10-15-20god, traži se jedva 20-30% manje od cene novog sata kojeg još uvek ima u ponudi a prodaje se deceniju star primerak i tako...

    Možda nisam u pravu i neka mi oproste one kolege koje trguju pa im ovo ne ide u prilog, ali šta vi mislite o trenutnim cenama polovnih satova kod nas u Srbiji?

  4. #24
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupovina polovnog sata - nekoliko saveta

    Vecina oglasa je takva - traze tacno kako si i opisao. Ali, takodje, dosta tih satova stoji i po nekoliko meseci u oglasima. I pitanje je da li se ikad i prodaju po tim cenama.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    BucaJr. likes this.

  5. #25
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kupovina polovnog sata - nekoliko saveta

    Jeste da relativno dugo nisam kupovao satove (osim Navihawka), ali tržište se jeste promenilo i tačno je da su mnogi satovi poskupeli, a prventstveno oni najjeftiniji. Koliko sam čuo od 2-3 prodavca, cene su najviše skočile kada je e-bay postao popularniji, a mnogi bolji primerci često završe kod posrednika u inostranstvu bez pojavljivanja na oglasima.

    Što se tiče cena, to je najklizaviji teren jer prodavac hoće da zaradi što više, a kupac da plati što manje, pa mogu da samo navedem čuvenu rečenicu da je realna cena ona koja odgovara i jednom i drugom. Doduše, verujem da je negde u pitanju i čuveni odnos ponude i potražnje, pa se tako sada retko mogu naći stariji Seikovi štoperi 6138 i 6139, skuplji su nego u vreme pisanja teksta, pa verujem da su mnogi već prodati i da je kupac spreman da za njih plati više.

    Naravno, ima i onih koji baš zacepe cenu pa im satovi stoje relativno dugo, a sećam se i nekih primeraka koji se bukvalno godinama prodaju. Predlažem da staviš i neke primere tih low-end satova čisto zbog diskusije.
    popovac 76 and eee like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Kupovina polovnog sata - nekoliko saveta

    Ključna reč je traže , a šta dobiju to je potpuno drugi padež .... vrlo često se sat proda 60% do 70% od onog što traže... Brojni prodavci vide neke cene na internetu , uglavnom u stilu videla žaba da se potkivaju konji pa digla krak, pa misle da će zaraditi.... O tog posla uglavnom nema ništa, jer ono malo kupaca su ili pasionirani ljubitelji ili preprodavci, a obe kategorije vrlo dobri umeju da procene vrednost.
    Takođe usled globalizacije tržišta i dostupnosti informacija cene su za jeftinije satove kod nas porasle ... ranije si a 10-20 e imao odličnog nindžu, a danas je to misaona imenica... Jasam pre 5-6 godina kupovao satove čili je servis bio i duplo skuplji nego nego sam sat (naprimer poljotov zvonar NOS kupio za 600din uradio servis za 1500din)
    Neša likes this.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)
    By Shomy in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 10:03
  2. Kupovina sata
    By Aleksandar S in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 15:32
  3. Kupovina polovnog sata preko interneta
    By bursa in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 9.11.2010., 19:44
  4. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •