Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 30
Like Tree40Likes

tema: Jacques lemans sorrento

  1. #1
    Novi član
    Član od
    2.2.2018.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Jacques lemans sorrento

    Pozdrav, razmisljam da kupim neki sat i naisao sam na Jacques Lemans Sorrento 42-5b koji je snizen sa 24 000 na 12 000, da li ga vredi kupiti za 12 000.Voleo bih da cujem i preporuke nekih slicnih satova i slicne cene. Hvala
    Link sata: https://bomar.rs/jacques-lemans-aktion-42-5b

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    1.6.2017.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Jacques lemans sorrento

    ta mega snizenja su glupost, niko ne bi kupio taj sat za 200e pored toliko citizen, seiko, orient, casio i drugis kvalitetnijih proizvodjaca. Cak i za 100e imas dosta prelepih casio modela, seiko 5, itd. Ali ako ti se sat svidja onda kupuj. Da li vredi 1200 dinara? Ne. Mogucnost kasnije prodaje je svedena na minimum, nema na sebi ime nekog od poznatijih proizvodjaca, samim tim ni garanciju kvaliteta. Na aliexpress imas gomilu takvih satova za 10-15e, verujem da je kvalitet isti.

  3. #3
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Atosicu druze sad si se toliko xxxxx xxxxx da ja to nisam cuo dugo vremena...pozz

    Edit moderatora - Zbog uobičajenog nivoa komunikacije na ovom Forumu izmenio sam donekle ovaj post.
    Kolega house je izrazio neslaganje sa mišljenjem kolege atosic47.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (3.2.2018. u 0:33)
    Misfit likes this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Jacques lemans sorrento

    Ne bih se baš složio sa ocenom koju je izneo atosic 47.
    Slažem se da je 200 evra preterana cena ali mislim da je 12000 din približno realna cena za taj sat.

    Ovo oko dalje prodaja ne stoji jer satove ne kupuju samo poznavaoci.
    JL svakako nije u rangu satova od 10-15 evra.

    Lično bih za tu cifru pre uzeo Casio sa metalnom narukvicom ali ni kupovina ovoga ne bi bila neka greška(posebno ako ti se sat dopada)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Jacques lemans sorrento

    I ja bih se slozio sa kolegama. 100e je skroz korektna cena za ovaj sat.

    Sent from my SM-T580 using Tapatalk

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    1.6.2017.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Jacques lemans sorrento

    I ja sam mu rekao da ga kupi ako mu se svidja, protiv toga nemam nista. Ljudi kupuju satove od 100 000e zato sto im se svidjaju. Ali smatram da je cena od 12000 visoka za navedeni sat. Vec sam pomenuo japanske proizvodjace koje nude izuzetne satove za taj novac, a pored toga mogu da se pogledaju vostok satovi i invicta sa seiko mehanizmom, poneki parnis. Poredjenje sa satovima od 10-15e je bilo namerno preuvelicavanje.

  7. #7
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Jacques lemans sorrento

    @Filip00 - pogledaj i Casio Ediffice seriju. Za 100e mozes da nadjes neki lep Casio hronograf . Meni se trenutno vec duze vreme mota EFV 520 serija u mislima (ima ih u plavoj, beloj i crnoj boji)
    http://www.s-l.co.rs/shop/proizvodi/satovi/edifice/710

    Ili ovaj
    http://www.s-l.co.rs/shop/proizvodi/satovi/edifice/389

    Ako moze mehanicki - za te pare Seiko 5, nesto od Orient satova, s tim sto Orient neces naci u Srbiji vec moras poruciti. I u ovom cenovnom rangu kod mehanickih satova nemas hronograf. Samo vreme i eventualno datum.

    I Jacques Leman koji si stavio je OK izbor.

    Ako ces vec do Bomara da odes, pogledaj i Citizen satove. Za 100ak mislim da mozes da uzmes neki Eco drive.

    Oni imaju i Invicta satove ali, po mom misljenju, preterano skupi.

    Moj ti je savet, za sve gore nabrojane, obidji radnje i probaj ih na ruci. Meni se npr veoma svidjaju Citizen satovi, najvise zbog cele price oko Eco drive tehnologije. Ali, kad ih stavim na ruku, nije to to. Zato je u mom primeru sa Casio ediffice druga prica.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Haifisch23 likes this.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Jacques lemans sorrento

    Generalno govoreći, mislim da bi trebalo da budemo pažljiviji kada preporučujemo satove novim članovima. Svakako treba uvek reći da u istom cenovnom rangu postoje proizvođači kao što su Seiko, Casio, Citizen, Orient i slično, ali mislim da modne i novije brendove ne bi trebalo olako odbacivati.

    Ukoliko neki brend nije ozloglašen po visokim cenama za kineski mehanizam i nije na onoj famoznoj crnoj listi, svakako da ga ne treba olako odbaciti. Koliko vidim na sajtu proizvođača, Jacques Lemans se prodaje u 120 zemalja širom sveta, što znači da ima tržište. Možda ovaj proizvođač nema tradiciju kao oni koje sam spomenuo u prvom pasusu, a da je loš, onda ga svakako ne bi bilo u toliko zemalja. Tržište je takvo kakvo jeste, tj. nemilosrdno, pa ne treba ni podsećati na činjenicu da su mnogi dobri proizvođači nestali, bilo zbog sve veće upotrebe kvarcnih satova, bilo zbog nečeg drugog.

    Cena ovog sata je sasvim realna, budući da je firma iz Austrije, a ne iz Burkine Faso, dok kod prodaje postoji i jedna caka - ukoliko je neka roba previše jeftina, mnogi kupci će je izbeći jer smatraju da niska cena znak lošeg kvaliteta. Da je JL tako loš, mislim da firma sada ne bi ni postojala, ili bi se bavila nečim drugim.

    Mislim i da moramo da se pomirimo sa jednostavnom činjenicom pri preporučivanju satova - „običan” kupac koji nije kolekcionar, ljubitelj ili poznavalac na satove gleda kao i na svaku drugu potrošnu robu, otprilike kao što mi gledamo na toster, šerpu ili telefon. Meni je kod tostera bitno da radi posao, da ne moram da ga popravljam ili bacam posle samo 2-3 godine upotrebe, a da li je fabrika koja ga je napravila stara sto godina ili samo pet nikoga ne zanima. Isto važi i za telefone, jer ako pogledamo neki forum koji se time bavi, ljudi ih preporučuju po kvalitetu i ceni, pa će tako preporučiti i odavno poznati Samsung, ali i relativno nove Huawei ili Xiaomi.

    Svakako da je moguće napraviti okvirno poređenje više brendova, što se radi na principu velikog uzorka, ali mnogi ljudi od sata žele samo nekoliko stvari - da radi kako treba, da se ne kvari, da nema visoku cenu, ali i da im se sviđa.
    eee, chuck, Nikola89 and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #9
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Izvinjavam se ako sam preterao :-) Ali je neosnovano da se tako prica iskren da budem. JL je skroz korektan brend koji ima dve tri dekade postojanja iza sebe. Trude se da prodaju korektne satove po korektnim cenama koliko to trziste dozvoljava. I nisam nesto siguran da je Casio ef serija u tom rangu bolja od navedenog JL modela. Niti po kvalitetu izrade za tu klasu, niti po materijalima, niti po mehanizmu. Nisam fan JL brenda da se razumemo ali za taj novac u nasoj zemlji I za ono sto se jos nudi u tom cenovnom rangu skroz korektan izbor. I uvek bih pre uzeo taj sat nego bilo sta od Invicte recimo, samo zbog nacina poslovanja tog brenda. U svakom slucaju ako zelis kvarc sat da te sluzi pogledaj sta su kolege navele I isprobaj sve, a ako zelis da udjes u svet mehanike I da pocnes sa nekom osnovom de ces bolje od Seiko 5-ice :-) izvinjavam se jos jednom na preterivanju u prvom postu. Pozdrav
    eee, VLADAN P, stanis and 2 others like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Jacques lemans sorrento

    Ja bih ovo radije uzeo nego Vostok ili Invictu...

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    stanis and atosic47 like this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •