Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree8Likes
  • 7 Post By skydrummer
  • 1 Post By VLADAN P

tema: Fake, knockoff, homage...

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Fake, knockoff, homage...

    Pozdrav svima...

    Ima par godina kako sam pronašao opet svoju staru ljubav prema satovima uz How It's Made gde su prikazivali Paneraoi, da bih onda ubrzo uzeo sličan Parnis za 100 Eura, a nakon toga i napravio glupavu grešku i naručio repliku PAM312, o čemu smo ovde razgovarali podrobno.
    Kako sam se ratosiljao brzo te replike a Parnis je odavno otpevao svoj, napravio sam sebi finu kolekciju koju možete videti na fotografijama, ima i tu boljih i lošjih poteza, ali učim se.
    No, čovek je valjda nezasit pa stalno hoće nešto drugačije ili nešto više pa eto sad mislim da sam pronašao sat koji predstavlja sve ono što ja želim, kako zbog samog dizajna tako i zbog činejnice da je to pravi strap monster i da su mogućnosti za customizaciju bezgranične, a sve to u nekom cenovnom okviru koji se koliko toliko može ispratiti.

    Problem zapravo nastaje u tome što je sat o kome pričamo Steinhart Ocean 1 Vintage Chronograph, a koji je eto na neki način direktna kopija Rolex Daytona Paul Newman, a koji je opet prilična insipracija za Omega CK2998.
    Steinhart važi za kvalitetan brend, no njihovo kopiranje dezajna je svakako primetno i sad se postavlja pitanje šta raditi, ne bih da opet napravim istu grešku kao sa onom replikom.

    Gledajući realno ovo je pomalo snobizam, koji je vrlo primetan u ovim krugovima gde je Rolex i Omega "prava stvar" a sve ostalo knockoff ili u najboljem slučaju homage, samo ne treba zaboraviti da je urpavo ova Omega CK2998 gotovo potpuni klon Paul Newman Rolex Daytona, ali o tome niko ne govori jer to je Omega.
    Da li bih se ja lično bolje osećao da je u pitanju Omega? Bih sigurno, jer i ja sam snob kako vidim.

    Još uvek nemam čist stav po ovom pitanju pa me interesuju vaša mišljenja...

    Fake, knockoff, homage...-1.jpg
    Priložene slike Priložene slike Fake, knockoff, homage...-dscf0032.jpg   Fake, knockoff, homage...-dscf0040.jpg   Fake, knockoff, homage...-dscf0048.jpg   Fake, knockoff, homage...-dscf0051.jpg  
    Poslednja ispravka: alfaholic (20.4.2019. u 11:40)

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Fake, knockoff, homage...

    Steinhart u tom modelu ima top grade.

  3. #3
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Fake, knockoff, homage...

    Pozdrav,

    Nisam baš siguran u čemu je tačno problem.

    Ako si ranije kupio repliku Paneraia onda kupovinom Steinharta nećeš učiniti istu grešku jer Steinhart, ma koliko imao problem sa potpunim odsustvom orginalnosti ili vizuelnog identiteta na većini satova, ipak nije replika. Replika je nešto drugo. Da je Steinhart replika vlasnik Steinharta bi odavno bio u zatvoru.
    Relaciju Rolex-Omega-Steinhart nisam analizirao ali znam da ako imaš panda brojčanik, tahimetar skalu, okruglo kućište ,tanke kazaljke, sličnost je neminovna. Isto važi za ronilačke satove, pilotske, elegantne satove itd.

    Ne znam na koje krugove misliš kada kažeš da je snobizam vrlo primetan ali ima ljudi u horološkim krugovima kojima Rolex i Omega nisu "prava stvar" ili nisu jedina prava stvar pri tom ne mislim da su svi vlasnici Rolexa ili Omega snobovi. Ako za sebe kažeš da si kako ti se čini snob, moram reći da mi je žao čuti, mada cenim iskrenost.

    Većina ljudi ne zna ništa ili zna vrlo malo o satovima. Ako ti je stalo do njihovog mišljenja, za njih će to biti lep sat i to je to.

    Zaključak, kupi ono što ti se sviđa, zaobiđi replike i uživaj.
    Poslednja ispravka: skydrummer (20.4.2019. u 12:41)

  4. #4
    Novi član
    Član od
    25.5.2019.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fake, knockoff, homage...

    @alfaholic

    Kako se tačno zove model ovog tvog Orient sata sa kafenom narukvicom? Prelep je

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Fake, knockoff, homage...

    STrider
    Orient Blue Mako XL
    STrider likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •