Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19
Like Tree22Likes

tema: Dilema - Hamilton ili Hamilton

  1. #1
    Novi član
    Član od
    24.2.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Dilema - Hamilton ili Hamilton

    Pozdrav svima,.... ja vec jedno vreme planiram kupovinu prvog malo boljeg sata( do sad sam uglavnom nosio swatch)...i kako su se sad stekli uslovi resio sam da pazarim nesto, a znam da sam na pravo mesto dosao po savet....posto vidim da ovde ima dosta pravih poznavalaca......Omiljena marka mi je hamilton u tom cenovnom rangu koji mogu da priustim, i dilema je koji od ova dva.....tj do skoro nije bilo dileme, hamilton khaki king Hamilton Khaki King II Automatic Mens Watch H64455133 mi je zelja vec dugo, dugo i taman kad sam resio da kupujem ugledah ovaj Watches, Rolex Watches, TAG Heuer Watch, Tissot Watches, Movado Watches, Cartier Watches, Victorinox Watch, Swarovski Crystal, Bedat Ladies Watches, Timex Watches, Mont Blanc Pen, Discount Watches sad tek nisam pametan...da li se isplati dati za khaki field malko vise para i konkretno koji je po vama bolji mehanizam tj. sat sveukupno...Inace narucivao bih preko jomashopa...i zamilnivo da su do pre neki dan oba bila skuplja za po nekih 50 dol.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom re: Dilema - Hamilton ili Hamilton

    Kopirao si ceo link Jomashop-a pa se ne moze komparirati......daj direktni link od drugog izbora.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #3
    Novi član
    Član od
    24.2.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Dilema - Hamilton ili Hamilton

    Citat MMario kaže: Pregled poruke
    Kopirao si ceo link Jomashop-a pa se ne moze komparirati......daj direktni link od drugog izbora.
    o greska nisam video...dakle u pitanju je ovaj Hamilton Khaki Field Automatic Black Dial Brown Leather Mens Watch H70595593

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom re: Dilema - Hamilton ili Hamilton

    Zdravo Relja,

    Dobrodosao na forum!

    S Hamiltonom nisi u "zoni rizika", dakle, za koji god da se odlucis, imaces pouzdan sat sa pouzdanim Svicarcdm u njemu.

    E sad - a evo i Mario te je zamolio da ispravis ovaj drugi link - kako nemamo uvid u to sta bi bila ta druga "malko skuplja" opcija, evo da probamo da pogodimo o cemu razmisljas, pa da pomognemo.

    Kazes malo skuplji od prve opcije... dakle sigurno nije kronograf koji nikad nije "malko" skuplji, nego obico barem udupla cijenu... Znaci ostaje standardna Khaki Field ponuda, a barem meni je prva asocihacija na Hamilton, i serije poput ove Khaki - ETA-in kalibar 2824-2.

    Ovaj tvoj prvi, koji vidimo, opremljen je automatikom 2834-2, sto je ustvari samo nesto izmijenjena verzija gore pomenutog 2824-2 mehanizma, te ja tu ne vidim nikakvu bitnu razliku. Kalibar 2824 je odlican mehanizam, pa tako i ova njegova verzija.

    Dakle, sto se mene tice - ostaje ti samo da jos sam sa sobom rascistis koji ti vizuelno vise lezi.

    (ovo sve pod uslovom da sam pogodio koji bi otprilike bio drugi model, koji, nazalost, ne vidimo)
    zma and MMario like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom re: Dilema - Hamilton ili Hamilton

    U svakom slucaju onaj prvi koji si odabrao.....Izgledom su slicni....razlika u komplikaciji....na prvom linku je dan i ispod datum na poziciji 12. Interesantno resenje vec vidjeno na nekim "starijim" satovima......
    A zasto uzeti taj prvi.....ma iz jednostavnog razloga, dolazi na metalnoj narukvici i jeftiniji je. Lako ti sebi dokupis koznu...koja je jeftinija i ima dobar izbor bas takvih....morelatto i krece se cena oko 25€ a ako kupujes metalnu takvu, morati ces posegnuti za minimalno 100-120€......jasna racunica. Jos je trenutno na akciji pa je taj prvi sa metalnom cak jeftiniji. Mislim da je u obadva isti mehanizam bazni eta 2824/2....
    Tako bi ja napravio.
    Normalno da je izbor na tebi, ipak ces ti nositi taj sat.....
    Sretno sa kupovinom.....
    Poslednja ispravka: MMario (24.2.2015. u 15:28)
    zma and arch_m like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom re: Dilema - Hamilton ili Hamilton

    Izvinjavam se i moderatorima i Relji, izgleda da je on vec ispravio link dok sam ja pokusavao da postsvim poruku... Ali nije bitno.

    Da, sad vidim drugi link, i to bi upravo trebao biti 2824-2, tako da stoji ovo sto sam gore pisao - u oba slucaja se radi o mehanizmima istih performansi, tako da ti ostaje samo da pustis srce i oci da odluce.
    MMario likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Dilema - Hamilton ili Hamilton

    Ma kolega arch_m.....ja sam "uskocio"
    arch_m likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  8. #8
    Novi član
    Član od
    24.2.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dilema - Hamilton ili Hamilton

    momci hvala na dobrim savetima...tako sam i mislio da su slicni po svemu tako da cu sad morati da odlucim ..vizuelno mi je lepsi khaki field a opet razum kaze king kao sto je mmario vec rekao i jeftiniji je i metalna narukvica......i ako moze jos jedna stvar me buni....zasto su pomenuti satovi toliko jeftiniji na jomashop u od ostalih sajtova...recimo na watchshop u u UK su znatno skuplji..ovaj drugi je recimo skoro 600 e....ali u svakom slucaju hvala na savetima...narucujem u naredna 2 -3 dana pa cu vam se javiti kako je proslo...

  9. #9
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Dilema - Hamilton ili Hamilton

    Rekose ti kolege vec manje vise sve. satovi su prakticno isti, tako da ti ostaje da se odlucis koji ti se vise dopada.

    Ne znam napamet kolika je postarina sa joma shopa, ali mislim da nije mala. Mozda nekih 30-40$. Imaj na umu jos jednu stvar, a to je da prilikom porucivanja sata iz inostranstva placas na cenu sata zajedno sa cenom transporta jos 10% poreza i 20%PDV.

    Imas i na ovom Nemackom sajtu Hamilton satove. https://www.premiumwatches.com/watches/hamilton/

    Imas Hamilton satove i na sledecem sajtu, koji neretko ima dobre cene i promocije Hamilton satova.
    http://www.ashford.com/us/home;jsess...questid=950646

    Edit: Proverio sam, 72$ ti je postarina sa jomashopa do Srbije.
    Poslednja ispravka: RUS (24.2.2015. u 15:53)
    MMario and arch_m like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Dilema - Hamilton ili Hamilton

    Da, da....rujo barata brojkama, arch_m tehnikom a ja se zadovoljim estetikom.....ali sva trojica smo ti dali jasne upute....e sad' je na tebi red.....
    VLADAN P and arch_m like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •