Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
Like Tree5Likes
  • 5 Post By Haifisch23

tema: CERTINA DS-2 ili Citizen World Chronograph

  1. #1
    Novi član
    Član od
    22.3.2018.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom CERTINA DS-2 ili Citizen World Chronograph

    Molim vas za izbor izmedju ova dva sata sto se tice kvaliteta i mogucnosti.

    CERTINA DS-2 ili Citizen World Chronograph

    Ono sto ja kao amater vidim je da CITIZEN ima eco drive i radio kontrolisano vreme sto mi je prednost.

    A nekako vise bih voleo CERTINU jer je Svajcarski sat a mozda mi je vizuelno i lepsa.

    https://www.certina.com/watch/ds-2-c...C0244471108100
    ili
    https://us.citizenwatch.com/us/en/me...T8110-53E.html

    Postoje vise boja tj. dezena, al ne obazirem se sad na to. Vise me zanima sta jedan sat nudi a sta drugi, prednosti i mane od nekog ko je iskusan pozvanalac.

    Hvala unapred :O)

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: CERTINA DS-2 ili Citizen World Chronograph

    Dobrodošao na forum!

    Oba modela su vrhunska u svojem razredu i ne postoji odgovor, koji bi ekzatno postavio jedanog pred drugim.
    Sve se svodi na nijanse, koji nisu toliko bitne ako ne putuješ mnogo svetom ili upotrebljavaš hronograf za merenje vremena u stotinkama.
    Prednost Citizena je gmt i za mnoge, svakako radio controlled funkcija. Obično Citizen nudi 5-godišnju garanciju za ovakve modele, pod uslovom, da je sat kupljen kod zvaničnog prodavca.
    Certinu pokreće švajcarska ETA iz najvišeg kvarc razreda i za mene lično, je to detalj, koji bi odlučio, da uzmem njega. Hronograf meri vreme do 1/100 sekunde tačnosti, dok je to kod Citizena 1/20 sekunde. Baterija kod Certine traje 6 godina, što je ogromno vremena a može se vrlo lako desiti da i akumulator kod Citizena treba menjati u sličnoj vremenskoj distanci.
    Certina je za 2 mm manja (41 : 43 mm) ali je lepo uokvirena crnim tahimaterskim bezelom, koji vizualno povećava obim sata.

    Oba sata su izvrsna i vredna svih novaca. Izbor je u oba slučaja odličan i stvar je više lične afinitete nego tehničkih specifikacija ili integritete proizvođača.
    eee, nele, dusan51 and 2 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •