Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 50
Like Tree56Likes

tema: Automatik za oko 500e

  1. #31
    Član Avatar korisnika Pagan88
    Član od
    1.7.2018.
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1572
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Dajte jos neko misljenje

    Послато са TA-1020 помоћу Тапатока

  2. #32
    Član Avatar korisnika Pagan88
    Član od
    1.7.2018.
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1572
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Citat Uros GT kaže: Pregled poruke
    Ja gledam Hamilton Khaki Scuba nego me mrzi do Ada Malla da se cimam a davno sam ga probao. Doduše on je sad 73k ali sigurno bi ga dali za 65k ili čak 60k, samo treba biti uporan. Ja sam sa Pan Europa u Bomaru skinuo prošle godine 15.000 sa već snižene cene za 10.000. I posle dokupio original mesh narukvicu za 11k umesto 16k koliko su prvo tražili.

    Par mejlova, par odlazaka u radnju.



    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
    Khaki Scuba je isto bas lep sat

    Послато са TA-1020 помоћу Тапатока

  3. #33
    Mlađi član
    Član od
    24.7.2019.
    Poruke
    73
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Ima li gde u Srbiji da se kupi Glycine?
    Citao sam da su drasticno oborili cene, pa bih se uklopio na nekih 500-600

  4. #34
    Novi član
    Član od
    27.9.2019.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Citat Zorg kaže: Pregled poruke
    Pozdrav Bojane i dobrodosao na forum
    Za pocetak bih ti preporucio da procitas temu Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR gde imas gomilu predloga za sat u tvom cenovnom rangu


    Ukoliko bih sad kupovao sat, od novih satova bih jurio:

    - Neki od Seiko Presage ili Prospex modela
    (ima toliko modela u ovoj liniji da sam siguran da ces naci nesto sto ti se svidja)

    Presage SARB065
    Prilog 143781
    Presage SARB035
    Prilog 143776
    Black Samurai Seiko.rs SEIKO Prospex Mehanički automatic Muški ručni satovi
    Prilog 143784
    Blue Lagoon Seiko.rs SEIKO Prospex Mehanički automatic Muški ručni satovi
    Prilog 143785
    itd

    - Tissot Visodate https://bomar.rs/tissot-visodate-t0194301103100
    Prilog 143777

    - Roamer Searock https://bomar.rs/roamer-searock-210633-41-45-20
    Prilog 143778

    - Mozda neki Steinhart tipa
    https://www.steinhartwatches.de/de/t...0-premium.html
    Prilog 143779
    https://www.steinhartwatches.de/de/t...itary-neu.html
    Prilog 143787
    https://www.steinhartwatches.de/de/f...-a-muster.html
    Prilog 143780


    Iskreno ja ne bih iskljucio kupovinu polovnih satova, prosto zato sto mozes mnogo bolje (i jeftinije) proci sa kupovinom.
    Evo par primera gde su se mnooooogo skuplji satovi prodavali za ~500e ->
    1. Mene je vintage verzija Sinn 144 izasla 550e
    Prilog 143782

    2. Do skora se na kupujemprodajem prodavao crni Longines Hydroconquest za 480e
    Prilog 143783

    3. Trenutno se Nomos Glashutte prodaje za manje od 600e
    Prilog 143786

    Srecno sa kupovinom!
    Izvinjavam se na upad u temu ali ne bih da otvaram novu za pocetak
    Sto se tice Nomos-a zna li neko da li je prodat (prodavac mi se ne javlja). I da li neko zna gde se mogu naci slicni polovni satovi do 500-600€?
    Generalno mi se svidjaju jednostavniji satovi bez previse komplikacija (bas kao nomos), vintage look takodje. Osim cartier roadster nemam nekih skupljih satova, klasika koja se dobija na poklon u srb gshock, festine, fosil i jedan vintage seiko 5 sports (u uzasnom stanju trenutno).
    Sad se setih i drugog pitanja da li neko zna gde se moze nabaviti housing za seiko 5 da transplantiram mehanizam ? zao mi da ga gledam onako izgrebanog

  5. #35
    Mlađi član
    Član od
    24.7.2019.
    Poruke
    73
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Pozdrav drugari,
    Evo prodje dosta vremena od kad sam otvorio temu, jos uvek nisam kupio sat, ali evo u narednih par dana hocu.
    Izbor je pao na sledece satove:
    Roamer Saturn 2
    Certina DS -1
    Seiko pressage limited edition
    Kao jeftinija varijanta takodje mi se svideo Citizen diver, onaj sa krunicom na 8h, crni
    Znam da su ovi satovi prilicno razliciti pa ih je relativno tesko uporedjivati, ali bio bih zahvalan na vasem misljenju i eventualnom objasnjenju.

    Pozdrav i za par dana evo svezeg “mehanicara” na forumu

  6. #36
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Ne znam, na koji Seiko presage limited edition se odnosi tvoja odluka ali ako se radi o mehanizmu 6r15 i safirnom staklu, onda bih taj sat stavio na prvo mesto, na drugo Roamer Saturn II i onda Certinu DS-1.

    Ako se Seiko presage odnosi na seriju Cocktail limited edition sa hardlex staklom i mehanizmom 4r57 onda bih Roamer Saturn stavio na prvo mesto, Cocktail na drugo i Certinu na treće.

    6r15 sa rezervom rada od 50 sati i nešto boljim finišom je za stepen više od 4r57 sa rezervom snage od 41 sati, koji ima komplikaciju prikazivanja rezerve snage (kome je to važno). Isto tako je safirno staklo bolje od hardlexa.

    Roamer Saturn II je klasičan sat sa klasičnim mehanizmom ETA 2836-2, koji ima rezervu snage od 40 sati i po tome je nešto inferiorniji od 6r15 ali zato ima frekvenciju rada od 28.800 b/h što je za 1 HZ više od 6r15 i 4r47. Pošto svi satovi imaju veliku sekundaru, puno je lepše posmatrati kazaljku koja klizi sa 4hz nego sa 3hz. Saturn sadrži safirno staklo i to je takođe prednost.

    6r15 i safirno staklo čine izvrstan SARB035 ali je za 2 mm manji od Saturna i DS ( 38,0 vs 40,00 mm), pa možda zato nije ušao u uži izbor. I lug to lug razdaljina je kod njega nešto manja kao kod Saturna i Cocktaila (44,5 vs. 47,5).

    Certina DS u sebi nosi powermatic automatski mehanizam sa 80 sati rezerve snage i po tome je daleko ispred gore navedenih. Ali to je mehanizam, koji je napravljen na osnovi ETA C07.111, koji sadrži delove od plastike (pre svega nemirku - escapement) i koji se ne popravlja, već se prilikom slučajnog kvara i redovitog servisa baca u smeće i zamenjuje novim. Ako ti ništa na znači, da nosiš mehanički sat sa plastičnim mehanizmom onda je i DS ok. Mnogi ljubtelji satova ne podnose ovaj mehanizam jer je ETA sa ciljem što nižih proizvodnih troškova ubila veliki draž mehanike a to je zamena rezervnih delova, servisiranje, podmazivanje mehanizma i slično. I powermatic kuca sa 3 Hz brzine, kao Seikovi mehanizmi. Ako se ne varam, DS modeli imaju veliku sekundaru pa i ovom slučaju to nije zanemariva činjenica.

    Verovatno će neko reći, da sat čini puno više nego mehanizam ali ipak je on srce i mozak sata i za mene je najznačijniji. Sve ostalo je šminka (fasada) i predstavlja samo više-manju bitnu nadgradnju.

    Što se tiče brandova, svo troje su tradicionalni i etabilirani brendovi sa velikim dostignućima u istoriji. Tu ipak jako istupa Seiko a sadašnjem Roameru će biti potrebno još dosta vremena, da se bar za trunku približi nekadašnjem renomeu.

    Na kraju, sve tri opcije su dobar izbor i odabir treba da bude stvar ličnih afiniteta i percepcije. Suma sumarum, ni sa jednim nećeš promašiti.
    RUS, VLADAN P, dusan51 and 6 others like this.

  7. #37
    Mlađi član
    Član od
    24.7.2019.
    Poruke
    73
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Hvala na detaljnom odgovoru.
    Sto se tice Seika u pitanju je pomenuta verzija sa 4r57 mehanizmom, ali kako vreme ide, nekako se sve vise udaljavam od njega.
    Certina bi trebalo da ima ETA 2836-2 mehanizam, u pitanju je stari model koji je na ozbiljnom popustu u Bomaru.
    Jos uvek nisam otpisao ni Cizenov promaster, koji mi je na slikama bio potpuno bzv, medjutim na ruci jako interesantan. Ima mineralno staklo i mehanizam koji radi na 3Hz, sto je veliki minus, medjutim i cena je daleko manja od Roamera i Certine.
    Sutra u radnju stize Certina da je probam, kao i ostale, da uporedim i tada cu odluciti sta cu...
    Slatke muke...

  8. #38
    Mlađi član
    Član od
    24.7.2019.
    Poruke
    73
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Inace Seiko SARB035 koji si mi predlozio je jako jako lep sat, svidja mi se, medjutim ne mogu nigde da ga nadjem, upravo sam ga trazio...

  9. #39
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Citizen Promaster je odličan sat! To, što radi na 21.600 b/h nije nikakav minus. Nadam se, da me nisi pogrešno shvatio. Radilo se samo o usporedbi klizenja kazaljke za sekundaru, koja kod sata sa većom frekvencijom lepše klizi (glatko teče), nego u slučaju sa manjom brzinom. To nije toliko bitna stvar, da bi uticala na kupovinu sata. To je slično kao kod krunice. Lepša je ona, koja nosi potpis proizvođača (logo) nego ona, koja ne sadrži ništa. Ali ni jedno ni drugo obično ne utiče na kupovinu.
    Citizen Promaster je u svojem razredu odličan izbor ali je istina, da je jedan razred niže od gore navedenih. Pokreće ga robustan i proveren mehanizam Miyota. Pošto nije navedena referneca, ne znam da li se radi o Miyoti 8... ili 9.... serije ali oba su više nego dobra, posebno serija 9.

    Osim toga, niža frekvencija ima i svoju pozitivnu stranu. Zbog manje brzine, trenje između bitnih delova mehanizma manje troši materijal, što omogućuje duži interval između redovitih servisa. Naravno, kod uporedive kvalitete materijala iz kojih je napravljen mehanizam. Čak je i veliki Rolex, koji je od 1987 do 2000 godine za Daytonu koristio Zenithov El Primero smanjio frekvenciju iz 5 Hz na 4Hz baš zbog dobivanja na tom segmentu.

    Certina DS sa ETA 2836-2 i to još sa popustom. Ja lično ne bih puno razmišljao.
    Milos G. and milek like this.

  10. #40
    Mlađi član
    Član od
    24.7.2019.
    Poruke
    73
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Automatik za oko 500e

    Roamer je 50000 Certina 46000, jedino sto je Certina braon, ali opet kad je budem stavio na ruku, videcu da li mi i kako “lezi”
    Sto se tice frekvencije, znam da nije minus, ali da je lepo kad “klizi” oooo jeste, odusevljavaju me oni HI-beat koji rade na 36000, ali daleko je to van mojih mogucnosti u ovom trenutku.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •