Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 28
Like Tree14Likes

tema: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    7.12.2017.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    170
    Reputacioni uticaj
    7

    Question Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    Pozdrav,
    odmah da kažem da je kriv ovaj forum što sam odlučio kupiti još jedan sat (mislim da će to biti 12ti u mojoj kolekciji).

    Mogu li ja vama napisati šta bih volio, a da mi vi predložite? Ukoliko je odgovore pozitivan, evo kriterijuma: (laički ću da objasnim, ne zamjerite)

    1) želim automatik sat na kojem će kazaljka koja pokazuje sekunde ići sitno sitno a ne preskok po sekundu
    2) želim da je na fazon seiko skx007 (znači taj fazon kazaljki i dizajna)
    3) safirno staklo (obavezno) - odluku sam donio da svaki sledeći sat mora imati safirno staklo
    4) ne mora biti seiko, može i neka druga marka (citizen npr, ne znam)
    5) ja sam 2 metra visok, košarku trenirao, krupan ostao zbog toga tako da mali prečnici ne dolaze u obzir.. mora biti nešto veliko.. npr meni je od 50mm pa naviše ok
    6) narukvica gumena ili neki materijal u tom fazonu (kao diver watch fazon)
    7) boja - može plava, crna, razne kombinacije dolaze u obzir,,,, zelena npr..
    8) para - do 400-500e

    Unaprijed zahvalan

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    Sa 50+ velicine izbor automatskih satova je minimalan, da ne kazem bas nepostojeci. Ako primenis i da izgleda kao SKX007 i da je cena do 500e izbor je 0.

    Sve sto mi pada na pamet je oko 44mm

    https://www.amazon.com/Citizen-NB103.../dp/B00KBLQ6SI
    Ali njega verovatno mozes naci samo polovnog. Vrti se ponekad na hrvatskom forumu u oglasima jedan.


    Drugi je Orient Mako XL, sat je 44mm sirine, 50mm lug to lug, ali nema safirno staklo. Mislim da moze da se nadje za ispod 200e. Ako zelis cini mi se da se moze modovati pa da zamenis mineralno sa safirnim. Tu si onda oko 300-350e mislim.
    https://www.orientwatchusa.com/shop/...es/fem75001bw/

    Onda Alpina i to samo zato sto se meni sada mota po glavi
    Alpina Seastrong Diver 300 Automatic | ALPINA WATCHES (Official)

    Automatik, diver, safirno staklo. Doduse, vise vuce na Panerai look nego na skx007 i cena mu je oko 1000e.
    BucaJr., Misic M. and stomp like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    Malo premašuje budžet za nekih stotinak evra ali zato zadovoljava zahtev za dimenzijom i da je automatik, a i sekundara mu ide "sitno, sitno"

    Misic M., Zorg and mimamimic like this.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    7.12.2017.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    170
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    Hahaha.. ne bih metalnu narukvicu.. gumena dolazi u obzir. Ovaj seiko je dobar ali puno je obruča oko njega... ima li neka opcija manjeg obruča ali vece ploče sata?

  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    http://www.creationwatches.com/produ...atch-6403.html

    http://www.creationwatches.com/produ...atch-8370.html

    http://www.creationwatches.com/produ...atch-9758.html

    http://www.creationwatches.com/produ...atch-5575.html

    S tim sto je poslednji kinetic, nije automatic. Ali je 49mm. Metalna narukvica nije problem, na ovim modelima je, da kazem, standardne sirine i oblika tako da se lako zameni sa gumom.

    Vecinu ovih modela drzi Vitanov, u centru Beograda, kod studentskog trga.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16429
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    Bulova precisionist diver. Vjeruj mi veći sat od ovoga sa 47 mm ti ne treba pa da si Rambo.

    Klizna sekundara. Kvarc pogon. Kupi ga na watchshop, sa carinom i svime će te izaći oko 300€





  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    7.12.2017.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    170
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    Za sada je ovaj favorit. Morao bih ga staviti na ruku, ali izgledom mi se veoma svidja.

    Ako jos neko ima predlog na taj fazon, bio bih zahvalan
    Priložene slike Priložene slike Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan-screenshot_20171211-082136.jpg  

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    Taj sat nema safir. Mada safir se može kupiti aftermarket ako izgrebeš hardlex. A možeš ga probati u Zlatarni Celje i Vitanovu. Evo još jednog predloga - svrati u Bomar i pogledaj Certina dajvere, oni imaju safir. I još nešto, nemoj se opterećivati da bude gumena narukvica, to se lako zameni. Ljudi menjanju kaiševe kada im neki dosadi.

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    eee likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16429
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    Uzmi na metalu. Obavezno. Kasnije možeš kupiti gumu za par dolara. Originalnu metalnu narukvicu ne...
    eee and Petar012 like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Želim da kupim sat i treba mi pomoć ... unaprijed zahvalan

    Pepsija nema na metalu. Ako već hoćeš turtle, čekaj da bude akcija opet 10% Creationu pa uzmi PADI.

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •