Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 16 od ukupno 16
  1. #11
    Mlađi član Avatar korisnika simke
    Član od
    5.11.2010.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    86
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Tacnost mehanickog chronographa

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Nemam pojma.
    Nemas pojma

  2. #12
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Tacnost mehanickog chronographa

    Mene zanima da li se mehanizam znatno brze trosi ako na satu stalno radi chronograph,nekako volim na automatiku da stalno vidim veliku sekundaru u pokretu.Merio sam tacnost sata i za sada nema nikakvog odstupanja u odnosu na ostale dane.Nisam izmerio preciznost chronographa,ali predpostavljam da ako sat zuri 2 sec dnevno,takodje i on pokazuje +2 sec,tesko da moze hronograph da bude precizniji ili ne precizniji od pokazivanja vremena u intervalu od 24h,ili gresim.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Tacnost mehanickog chronographa

    Ako chrono radi mehanizam trosi bar 15 % vise snage sigurno.

  4. #14
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Tacnost mehanickog chronographa

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    .....preciznost chronographa,ali predpostavljam da ako sat zuri 2 sec dnevno,takodje i on pokazuje +2 sec,tesko da moze hronograph da bude precizniji ili ne precizniji od pokazivanja vremena u intervalu od 24h,ili gresim.
    Ne bih se slozio, bar kod mojih satova nema takve zakonitosti. Kod merenog Fortisa na 24h u merenju vremena ide napred +5sec, a chronograph +2sec.
    Mislim da je takva zakonitost jos manje moguca kod satova sa posebnim chrono modulom (npr. ETA2894) gde je i chrono mehanika potpuno odvojena od baze sata koja meri vreme.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Tacnost mehanickog chronographa

    Da u pravu si, ako je chrono modul odvojen onda je vrlo verovatno preciznost hronografa i mehanizma razlicita, ali kada nije onda je razlika minimalna. Sto se tice snage. Hronograf trosi i do 30% vise, opet zavisno od mehanizma. Manje trosi ako je chrono modul poseban. Medjutim ima jedna vrlo bitna stvar. Ukoliko je sat na ruci i radi chrono onda se i mehanizam mnogo brze navija. Ukoliko sat stoji, onda ce chrono vrlo brzo da potrosi akumuliranu energiju. Ja vrlo cesto koristim ovu funkciju pa sam testirao razne varijante. Inace nije dobro da chrono funkcija radi non stop (bez prestanka), jer se haba tako prilicno mehanizam.

  6. #16
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Tacnost mehanickog chronographa

    Ta tvrdnja da se chrono mehanizam haba ako je stalno u pokretu ne stoji kod svih modela. Ako pricamo o vec pominjanom 2894 kod njega samo chrono modul ima 23-24 jewela (satni u osnovi 2892 ima 21) pa samim tim je i habanje pokretnih delova chron-a minimalno.
    Nikle - ako volis da ti stalno radi chrono funkcija ^^ ovaj mehanizam je najbolja opcija.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Tačnost automatika
    By Beethoven in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 3.7.2023., 21:22

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •