Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree9Likes
  • 2 Post By piksi
  • 3 Post By bezbi
  • 4 Post By Haifisch23

tema: STP mehanizmi

  1. #1
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.604
    Lajkovi
    23525
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom STP mehanizmi

    Pozdrav svima.
    Gledajući neke " one hand" satove video sam da se ih proizvode u nekoliko varijacija, između ostalog u kvarcnoj varijanti sa Rodom 715, a Miyotom 9015,Etom 2824 i švajčarskim mehanizmom STP1-11.

    Kako si sada nisam čuo za navedenog proizvođača mehanizama, našao sam njihov sajt:
    https://www.swisstp.com/en/products

    Interesuje me da li je neko imao iskustava sa ovim mehanizmima? Pretpostavljam da se uglavnom ugrađuju u satove pojedinih mikrobrendova.

    Inače, radi se o ovim satovima:
    https://www.indiegogo.com/projects/f...acing-watch--2

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: STP mehanizmi

    Ugradjuje ih Roamer.
    Imas ovde tekst
    Roamer Soleure automatic satovi
    Milos G. and Haifisch23 like this.

  3. #3
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.604
    Lajkovi
    23525
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: STP mehanizmi

    Sad sam se setio, ako sam u pravu,da je Fossil STP mehanizam ugrađivao u određene modele Zodiaca. Hvala Piksi.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: STP mehanizmi

    Koliko covek mora da pazi danas kada kupuje bilo koji sat koji nije iz swatch grupacije, jos malo pa ce mnogi poceti da ubacuju i Seagullove, pa ti znaj sta znaci kad u opisu pise samo 2824movment. Evo u opisu hvaljenog Steinharta pise 2824/sellita pa ti znaj sta je unutra..a sta reci za neke druge novorodjene noname firme. A saznati koji je grade u pitanju- to je tek misterija. Opet nekako 9015 uliva poverenje, mislim da cak Miyota ima i zvanicni spisak firmi i modela u koje se ubacuju njihovi mehanizmi.
    Poslednja ispravka: bezbi (21.4.2020. u 15:34)
    dusan51, Milos G. and Haifisch23 like this.

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: STP mehanizmi

    STP 1-11 je In House mehanizam Fossil grupacije i da, proslavio se ugrađivanjem u reizdanje Zodiacovog Sea Wolfa iz 2015 godine. Inače je nastao 2008 godine i poznat je bio baš po ugrađivanju u model, kojeg je kolega Piksi naveo.
    Inače, prilikom nastajanja, oslonac je bila ETA 2824-2 i veoma su jednaki u samoj strukturi. STP je svoju veliku "samostojnost" od ETE pokazao sa 1 rubinom više. Inače, delovi su međusobno zamenljivi, tako da vlasnik sata sa STP mehanizmom neće imati problema oko dostupa do rezervnih delova i kod nezavisnog časovničara.
    Pošto godišnja proizvodnja iznosi preko 100.000 komada u ovih 12 godina je dokazao, da potencijalni kupac može ozbiljno računati na njega.

    Kolega Bezbi, to je sudbina gotovo svih nekadašnjih kupaca mehanizama od Swatch Groupa. Imaju još nešto starih zaliha satova sa ETA 2824 a u tekuću proizvodnju ugrađuju Sellitu. Najlakše je identifikaciju učiniti preko broja umetnih rubina. ETA 2824-2 sadržava 25 rubina, dok Sellita SW 200 sadržava 26 rubina.
    juke, dusan51, Milos G. and 1 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •