Strana 3 od 19 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 186
Like Tree180Likes

tema: Seiko 4R36 vs 6R15

  1. #21
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Znači generalno gledano za iste pare ,koje neko izdvaja za 4R ili 6R (od prilike oko 500+ evra) kupovinom švajcarca dobija se kvalitetniji i pouzdaniji mehanizam ??? (Npr.taj cenovni rang je neki sat sa ETA 2836-2 i sl.???)

  2. #22
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    švajcarska je zemlja satova, niko ne ume da napravi sat kao oni, eta je ekstremno precizna, precizno sastavljena, lako se uštelava i ako nije uštelovana, jednostavna za servis, odlična postprodaja jer će za nju biti novih delova i za sto godina kao što danas možete poslati sat u longines i dobiti potpuno restaurisan sat, što apsolutno nije slučaj sa japancima

    druga stvar je da je to u najoptimističnijem slučaju, ima mnogo precenjenih swiss made satova sa standardnom etom, a imaš i jeftine seiko satove sa 6r mehanizmom koji vrede možda tih 300dolara, ali ima i satova od 1200dolara sa tim mehanizmom

    archimede ili stowa flieger, eta ukrašena, top izvedba, archimede nudi i cosc ako se beše ne varam uz neku malu doplatu, cene 600-850evra, ali ima i swiss made u toj ceni sa elabore etom
    Misic M. likes this.

  3. #23
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Don Alberto, mehanizam 4R36 možeš imati u satu od 250 evra , verovatno i manje u Seiko 5 Sport modelima.

    Jedan savet, ako budeš u priču o 4R i 6R mehanizmima ubacio i Švajcarce gotovo je sigurno da će tema biti zaključana u narednih 48 sati. Ne bi bilo prvi put.

    Inače što se tiče razlika između 4R36 i 6R15, razlika je u fabrički deklarisanim odstupanjima i rezervi snage:

    The acceptable daily rate for the 4R36 is:
    -35/+45 seconds a day,
    +/- 30 seconds day isochronism fault,
    +/- 30 maximum positional variation,
    40 hours power reserve (SPRON110 mainspring).

    The acceptable daily rate for the 6R15 is:
    -15/+25 seconds a day,
    +/- 10 seconds day isochronism fault,
    +/- 15 maximum positional variation,
    50 hours power reserve (SPRON510 mainspring).

    http://www.thewatchsite.com/21-japan...eiko-6r15.html

    Jedan od interesantnih tekstova za pročitati:
    http://www.watcharama.com/the-seiko-...mily-in-brief/

    I ovaj je dobar:
    http://seikoholics.yuku.com/topic/48...6#.WRdtz9wlHcs
    .....
    Poslednja ispravka: skydrummer (13.5.2017. u 21:32)
    sdbiba, 23jewels, Misic M. and 1 others like this.

  4. #24
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Nedavno sam prodao IWC PORTUGUESE CHRONOGRAPH
    Cal.79350
    Retko sam ga nosio,jer sam ja pretežno u sportskom fazonu,a ne ide mi taj sat u takvoj varijanti,jer mi tada to deluje seljački,pa gledam da uzmem nešto prikladnije tom izgledu,naravno i da mi se sviđa. Imam u kolekciji još nekoliko satova,iako sam prošlegodine prodao 30 kom. Ostavio sam isključivo satove u mint stanju,kao npr.Longines,Doxa,Darwil,...ali i oni su onako elegantni u vintage stilu,pošto mi se to sviđa,a za svaki dan uglavnom koristim Seiko 5,jer mi je to radni konj. Nedavno sam uzeo još jedan lep primerak,nov ,ali mi i on nekako ne ide ,jer je gold plated,pa sad opet gledam šta bih uzeo. Znači švajcarce preferiram uglavnom za kolekciju,a Seiko za svakodnevnu upotrebu,kada neću morati da pazim hoću li ga možda oštetiti,ako me razumete? Naravno,pošto od malena volim ovaj hobi,čim krenem malo da istražujem neki sat,odmah mi se otvara paleta drugih modela i poželim sve da ih kupim. Satitis me drma samo tako..ha.ha.ha. Pre par dana sam se tako nameračio na jedan takav primerak "radnog konja",koji iako ima 7s26 uspešno izvršava zadatak,ali onda sam počeo da gledam i 4R36 i 6R15,ali ne bih za radnog konja davao više od 500 evra,jer ako ga tako posmatram,zašto bih onda trošio za njega cifru,za koju bih mogao uzeti neki pristojan švajcarac za kokekciju,tipa Tissot heritage visodate ili Roamer searock,itd...
    Zato me interesuje kolika je razlika u samom mehanizmu ta dva modela. Ne mislim na ostale delove,kao što su kućišteb,cifer,...jer mi je to jasno,nego mislim na mehanizam,pošto je on po meni najbitniji deo nekog sata.
    Da li je razlika u kvalitetu dovoljna,da opravda razliku u ceni i klasi???

  5. #25
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Pročitao sam oba teksta.Prvi je malo stručniji,a drugi je baš onako laički,slikovito u kratkim crtama izneseno najbitnije. Odlični tekstovi,koji pomažu u razumevanju ove Seiko "gimnastike"! Ha,ha,ha.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Jedno pitanje vezano za oba mehanizma.
    I za 4R i 6R piše da je pored automatskog navijanja moguće i ručno, i ako nisu navijači.
    E sada, da li ih navijati ručno, ili to izbegavati?

    Sent from my D6503 using Tapatalk
    Mišić M.

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Koji je to 6R sat od 1200$?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  8. #28
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Seiko Automatic Prospex 200M Diver SBDC039 Men's Watch

    beli je 1400dolara čak !!!

    navijam ga kako mi je lakše, neće mu ništa biti ni ovako ni onako, mehanički satovi su toliko usavršeni da reći da je mehanizam pouzdan je klasični pleonazam, svaki mehanizam može da radi sto godina, ima tu mnogo drugih bitnijih stvari kad se traže argumenti za
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (14.5.2017. u 17:00)
    Misic M. likes this.

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Vidi stvarno. Aj što ga ima za 900-1000$, al sto je generalno baš jaka specifikacija, od Diashielda po celom satu , safira, narukvice do keramičkog celog bezela itd...

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    skydrummer likes this.

  10. #30
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    i ja sam se začudio da ima safirno staklo, kad ga mnogo skuplji seiko satovi nemaju

    lepe satove oni imaju nema šta, dizajn im je jača strana ali cene su bespredmetne stvarno, a u toj klasi cena, ovaj sat bez obzira na sve mora imati mnogo bolji mehanizam

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •