Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree5Likes

tema: Omega 33xx

  1. #1
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Omega 33xx

    Moj 3313 mora na servis,zapanjio sam se kad sam cuo ali sta cu moram da ga sredim. samo je stao i ni makkac. kazu losa serija
    Poslednja ispravka: d1d (4.1.2012. u 10:17) Razlog: nova tema

    next year at this time I'll be a millionaire




  2. #2
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega 33xx

    Ovi mehanizmi i ovaj slucaj zahtevaju novi temu.
    Zao mi je sto ti se ovo desilo.
    Kazu "losa serija"? Mnogo je prijavljenih slucajeva razlicitih problema sa 3303 i 3313. Cini mi se da je u pitanju nesto mnogo vise od "lose serije", usudjuem se da kazem losa konstrukcija. Zasto to kazem?! Pa ako bi bila u pitanju samo serija, problemi na 3303 bi bili prevazidjeni sa novijim 3313, ali ne. Nastavljaju se muke njihovih vlasnika, iz modela u model, i sve to sa oznakom 33xx.
    Milane, kakvi su simptomi kod tvog modela?
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Omega 33xx

    jednostavno je stao,pa je isao kod ovlascenog servisera koji je rekao da je iz B serije i da mu treba servis. Serviser je ocistio bitne elemente za rad ali pitanje je kad ce da stane. Mehanizam kao da je juce izasao iz fabrike!
    Kad sam cuo deprimiran sam bio nekoliko dana,i hteo servis da uradim odmah kad sam saznao,ali prebukirani su!
    Nadam se da ce posle servisa rad biti korektan najmanje nekoliko godina....

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Omega 33xx

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    ...Kazu "losa serija"? Mnogo je prijavljenih slucajeva razlicitih problema sa 3303 i 3313. Cini mi se da je u pitanju nesto mnogo vise od "lose serije", usudjuem se da kazem losa konstrukcija...
    Moram da napomenem da Milan ima reviziju B a da postoji novija revizija C, kojoj otklonjen problem. Slicno je sa mehanizmom 2500 Co-Axial B vs. C (s tim sto je u tom slucaju i oboren broj otkucaja sa 28800bph na 25200 bph ).

    EDIT: Evo Omeginog Tehnickog uputstva! Vrlo zanimljivo stivo, koje i opisuje razlike izmedju revizija.
    Poslednja ispravka: vladas (4.1.2012. u 12:31)
    Serb likes this.
    No time to lose

  5. #5
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega 33xx

    Jeste, to je zvanican stav Omege, problem je otklonjen u novijim verzijama.
    Nisam sklon da poverujem ali opet, to je moj stav.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  6. #6
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Omega 33xx

    zato mislim,moje misljenje je da je sad opet ce se otvoriti nova tema kako su udarili toliku cenu a 9300 a vreme mora pokazati njenu pouzdanost u svim uslovima...
    moj 33xx prekrsteni pre nedelju dana na Kijanju prvi dan zaostatak 15 minuta eee 15..posle namestanja i mog biranja u koji deo zida da ga zalepim isao je sec dnevno ....stiso se i navikao

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #7
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Omega 33xx

    Kako u toj korelaciji {vek trajanja-kvarovi} stoji njihov kalibar 3304, varijacija ETA-e 7753?

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Omega 33xx

    Nisam imao problem ni sa jednim od ova dva mehanizma Omega 33xx i ETA 7750. Ali ono sto sam procitao mi govori da je ETA 7750 i pouzdanija od pomenutog Omeginog mehanizma.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Omega 33xx

    @tolarbo - ne znam da li si shvatio pitnje? Konkretno - PedjaSD nije mislio na 3313 baziran na Piguet 1285 mehanizmu vec na 3304 baziran na Valjoux 7753 (nazalost - sama Omega je doprinela konfuziji posto je odmah do "problematicnih" 3303 i 3313, baziranih na Piguet dizajnu, postavila totalno drugaciji 3304)

    @PedjaSD - koliko znam, radi se o COSC verziji ETA/Valjoux 7753 koje je jos rodirano (Rhodium plating) i nema prijavljenih specificnih problema t.j. ponasa se kao i bilo koji 7753.
    Serb likes this.
    No time to lose

  10. #10
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Omega 33xx

    Opet iako sat vise nije kod mene cujem da covek ima problema sa satom,kad ukljuci hrono u nekom trenutku stane i hrono stoperica i sama sekundara. Da li je to neki kvar ne znam,ali znam da je majstor odradio C verziju i da je kao casovnicar jako priznat i upravo edukovan od strane Omege. Elem uzecu sat i odneti da vidimo u cemu je problem.
    Sve u svemu da izvini Vladas koji obozava Omege ja te Omege vise ne mogu da gledam ocima.

    OFF Breitling pozer ide 1 sec dnevno bolji je i od Rolexa i Panerai i svidjalo se to nekome ili ne 7750 odradjen u novoj seriji kao calibar 13 se odlicno pokazuje za sad
    Inace ne patim od toga da li je + 20 ili -20 jer kao i kod nas nekom slabije radi srce,a nekome kao recimo meni jako radi pa tako i kod satova gledam.Mozda ispadm glup sto uporedjujem srce i masinu ali ta masina je srce celog sata.
    Kelek kad sam ga uzeo nije se mrdao...kad sam mu dao malo odaranja o burinu i treskanje...zurio je u odnosu na B 5 minuta ali to je srce jednog starca koji je proradio elektroshokom..
    Srce 3313 c ili b meni dodje isto Omega................
    anbeast likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •