Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree10Likes

tema: Omega 3220

  1. #1
    Banned
    Član od
    9.9.2011.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    781
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega 3220

    Ima li neko iskustvo sa ovim mehanizmom,kako se pokazao,da li se koristi i u novim modelima? Svaka informacija je dobrodosla,jer ja samo znam da je hronograf...

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Omega 3220

    to je omega radjena na bazi eta 2892-a2 sa dubois depraz hronograf modulom. ne koristi se u novim modelima, koristio se u maloj (38mm) omegi speedmaster...e sad kako se pokazao da li je pouzdan ili ne to na zalost ne znam

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Omega 3220

    pouzdan i tacan mehanizam radi i bez servisa jako dugo i tacno.mislim da je taj speedmaster 39 mm

  4. #4
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega 3220

    Mehanizam ugradjivan u Speedmastera reduced ili kako su ga "forumski" nazvali "mali PRO".
    Dobar mehanizam, pouzdan sa unutrasnjom obradom na veoma visokom nivou, 40h rezerva, lep, tacan. Ali.....
    Postoji jedan drugi problem vezan za samu konstrukciju mehanizma. U osnovi, to jeste 2892 sa chrono modulom (dubous depraz 2020) i tu je problem. Servis!! Chrono modul 2020 Dubois Depraz je komplikovana "masinerija", zbog toga, ustaljena je praksa da se kod servisa 3220 servisira bazni mehanizam (2892), a skinuti modul se salje u Omegin servis u Swiss ili prosto zameni sa novim modulom. I prva i druga verzija servisiranja cine da ovaj mehanizam bude veoma skup za odrzavanje, a samim tim i kupovina sata sa njim nije preporucljiva ukoliko se ne kupuje nov sat ili sat za koji se pouzdano zna da je malo radio.
    Malo je sajdzija koji su spremni da otvore chrono modul Dubois Depraz 2020 i da ga servisiraju, malo!
    sima hrabri, DrAgod and igor bg like this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  5. #5
    Banned
    Član od
    9.9.2011.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    781
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega 3220

    d1d, hvala ti puno na ovim informacijama,zapala mi je za oko jedna omega koja je stara 12 godina tako da joj je potreban servis,a nisam znao da je tako skupa za servisiranje i da retko ko moze ovde raditi,inace omege su realno za sve preskupe i sto se tice delova,rada i svega... Drzacu se ja dobrog starog 7750 pa ako naleti neki,kupujem

  6. #6
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Omega 3220

    Ne znam koju cenu si dobio za servisranje...ne znam da znam rekao bi ti jer sam ja radio servis na 1040 mehanizam koji je po recima samog Majstora jako komplikovan.
    Ako imas tu Omegu po dobroj ceni i pus servis racunaj da ces je nosoti jos jedno 5 godina bez ulaganja.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #7
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom

    7750 nije los izbor. Kod Omege taj mehanizam ima oznaku 1164, a pre 1992. god. 1154. U osnovi, isti su, sa istom obradom, razlike postoje u oznakama na mehanizmu i nesto malo "kozmetike". Sve u svemu, po meni mnogo bolji izbor od 3220.

    Dodatak:
    ni na koji nacin ne treba porediti Omegu 1040 (Lemania 1341) sa Omegom 3220. Konstrukciono, to su potpuno razliciti mehanizmi. Njihova jedina slicnost je chronograph komplikacija i nista vise. Moguci problemi sa 1040 su druge vrste ali necu ovde o njima da ne idem puno u OFF.
    nikola.beograd, ako ti se svidja taj 3220 i povoljna je cena kupuj ga. Njegova modularna konstrukcija ima i prednosti. Recimo, moze da se skine chronograph modul i da se servisira samo bazni 2892. Po zavrsetku servisa, vrati se modul. Mnogi vlasnici ovako servisiraju svoje modularne chronographe. Jednostavno, modul se ne servisira. Radi dokle radi, a ako ikada prestane da funkcionise, proste se skine i tek onda zameni. Time se cena servisa smanjuje na servisiranje 2892.
    Poslednja ispravka: d1d (4.1.2012. u 11:03) Razlog: spojene poruke
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #8
    Banned
    Član od
    9.9.2011.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    781
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega 3220

    Necu ga kupovati,prvo zbog tog mehanizma,a onda ima akrilno staklo i vodootporan je samo 30m,a ja kupujem sat da ga nosim vise godina,hocu da nadjem meni savrsen sat i da ga stalno nosim,tako da ova omega otpada...ono kad kazes nikola odmah i pomislis na sat koji stalno nosi omega,fortis ili sta vec nadjem... A bas mi je korisno sto si rekao da omega 1164 je na bazi 7750 tako da cu da potrazim omege sa tim mehanizmom...

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Omega 3220

    off

    Citat nikola.beograd kaže: Pregled poruke
    hocu da nadjem meni savrsen sat i da ga stalno nosim
    eh, tako smo svi poceli

    /off
    vladas, VLADAN P, Neša and 3 others like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #10
    Banned
    Član od
    9.9.2011.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    781
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega 3220

    A posle zavrsili sa 50 satova u kolekciji
    DrAgod likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •