Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Novi član
    Član od
    19.4.2021.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Talking Gde mogu naći mehanizam za sat sa 24 časa (u jednom krugu sadrži 24 časa a ne 12)?

    Gde mogu naći mehanizam za sat koji ima 24 podeoka(napravi jednu revoluciju dnevno). Tražio sam kod časovničara, on kaže da nema. Pravim zidni sat i želim da bude sa 24 časa. pokušao sam da običan mehanizam iz kineske radnje prepravim tako da radi sporije. nisam uspeo. prvo sam pokusao da nadje kvarcni oscilator duplo manje frekvencije, nisu imali. zatim sam pokusao da na zupčaniku slomim svaki drugi zub, ali to nije radilo jer je povremeno preskakao. Ako neko zna gde mogu naći takav mehanizam (ne planiram da platim mnogo), ili kako mogu modifikovati običan mehanizam. Hvala unapred!

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    731
    Lajkovi
    7011
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Gde mogu naći mehanizam za sat sa 24 časa (u jednom krugu sadrži 24 časa a ne 12)?

    ja sam pre pola godine prepakivajuci onaj osnovni kineski mehanizam, uspeo (doduse to nisam zeleo vec je bila usputna nuspojava) da dobijem odnos okretanja satne u odnosu na minutnu upola, tj 24h efekat. mislim da treba par tih mehanizama da porucis ako vec nemas i probas bez tih oscilatora manje frekvence itd.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    19.4.2021.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Gde mogu naći mehanizam za sat sa 24 časa (u jednom krugu sadrži 24 časa a ne 12)?

    Citat Can'tStand'Ya kaže: Pregled poruke
    ja sam pre pola godine prepakivajuci onaj osnovni kineski mehanizam, uspeo (doduse to nisam zeleo vec je bila usputna nuspojava) da dobijem odnos okretanja satne u odnosu na minutnu upola, tj 24h efekat. mislim da treba par tih mehanizama da porucis ako vec nemas i probas bez tih oscilatora manje frekvence itd.
    Stvarno ne znam kako si slučajno uspeo, ali bar su ti kineski mehanizmi jeftini i neće mi biti žao ako ih upropastim, tačnije već sam pokvario jedan. Ali u svakom slučaju hvala na savetu, probacu još da ih proučim.

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    731
    Lajkovi
    7011
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Gde mogu naći mehanizam za sat sa 24 časa (u jednom krugu sadrži 24 časa a ne 12)?

    pa sve je u odnosu satne osovine, minutne osovine (to sam budzio jer od njih zavisi fi za kazaljke kako bi stavio stare kazaljke na novi meh) i zupcanika koji spaja te dve osovine tj prenosi sa minutne cini mi se na satnu.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    19.4.2021.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Gde mogu naći mehanizam za sat sa 24 časa (u jednom krugu sadrži 24 časa a ne 12)?

    To znači da mora da nađem nove, drugačije zupčanike, mislim da ima ljudi koji se bave 3d štampanjem toga, samo ne znam da li je moguće 3d štampati toliko mali predmet, a što se tiče nalaženja gotovog zupčanika, ne verujem u to, uostalom, hvala ti!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •