Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree24Likes
  • 14 Post By sdbiba
  • 2 Post By don Alberto
  • 2 Post By Милан Милановић
  • 3 Post By sdbiba
  • 1 Post By Милан Милановић
  • 1 Post By skydrummer
  • 1 Post By sdbiba

tema: 9R01A - Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve

  1. #1
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom 9R01A - Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve

    Nekoliko reci o novom mehanizmu 9R01 proizvedenog od strane Seika za potrebe Grand Seiko serije satova. Ono sto je zanimljiva novina kod Seiko mehanizama, a kod npr. IWC ili Orisa nesto vec vidjeno, je navijenost koja traje 192h tj. 8 dana. 9R01 Spring drive je mehanizam koji se rucno navija. Poseduje 56 rubina kao i preciznost od +/-0.5sec. po danu. Kao sto se moze videti na slici, indicator navijenosti se nalazi sa zadnje strane sata.
    Naziv: 9R01.jpg, pregleda: 690, veličina: 112,6 KB


    Pitanje koje je mene zanimalo je vrlo jednostavno. Sta je to Seiko doradio na svom mehanizmu i napravio power reserve od 192h?
    Zvanicno objasnjenje Seika je sledece, naime, prilikom izrade mehanizma trudili su se da anuliraju sve elemente koji su doprinosili gubljenju navijenosti.
    Naime, izvrsili su redukciju trenja medju delovima prilikom transmisije unutar mehanizma, to su postigli vrlo preciznom izradom i poliranjem delova kao i uklanjanjem sredisnjeg zupcanika cime se povecala efikasnost iskoriscenja energije za 10%. Naravno, da bi mehanizam imao 192h power reserve postavljene su tri opruge. Ovde je Seiko primenio novi, jedinstveni sistem gde je spojio dve stvari u jednu tzv. one-piece bridge.
    9R01 je prvi Grand Seiko Spring Drive mehanizam kreiran od strane Micro Artist Studija u Shiojiri planinama centralnog Japana. Iz ovog vrlo poznatog studija su proistekli i satovi kao sto su: Credor Spring Drive Sonnerie i Minute Repeater.
    9R01 mehanizam je sastavljen od 307 delova sa 56 rubina i navijenosti od 192h, nalazi se u novom modelu Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve - SBGD202.
    Preporucena cena za Evropu je, prava sitnica, samo 52.800EUR.
    Naziv: 01.jpg, pregleda: 568, veličina: 23,5 KB

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: 9R01A - Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve

    Citat sdbiba kaže: Pregled poruke
    Nekoliko reci o novom mehanizmu 9R01 proizvedenog od strane Seika za potrebe Grand Seiko serije satova. Ono sto je zanimljiva novina kod Seiko mehanizama, a kod npr. IWC ili Orisa nesto vec vidjeno, je navijenost koja traje 192h tj. 8 dana. 9R01 Spring drive je mehanizam koji se rucno navija. Poseduje 56 rubina kao i preciznost od +/-0.5sec. po danu. Kao sto se moze videti na slici, indicator navijenosti se nalazi sa zadnje strane sata.
    Naziv: 9R01.jpg, pregleda: 690, veličina: 112,6 KB


    Pitanje koje je mene zanimalo je vrlo jednostavno. Sta je to Seiko doradio na svom mehanizmu i napravio power reserve od 192h?
    Zvanicno objasnjenje Seika je sledece, naime, prilikom izrade mehanizma trudili su se da anuliraju sve elemente koji su doprinosili gubljenju navijenosti.
    Naime, izvrsili su redukciju trenja medju delovima prilikom transmisije unutar mehanizma, to su postigli vrlo preciznom izradom i poliranjem delova kao i uklanjanjem sredisnjeg zupcanika cime se povecala efikasnost iskoriscenja energije za 10%. Naravno, da bi mehanizam imao 192h power reserve postavljene su tri opruge. Ovde je Seiko primenio novi, jedinstveni sistem gde je spojio dve stvari u jednu tzv. one-piece bridge.
    9R01 je prvi Grand Seiko Spring Drive mehanizam kreiran od strane Micro Artist Studija u Shiojiri planinama centralnog Japana. Iz ovog vrlo poznatog studija su proistekli i satovi kao sto su: Credor Spring Drive Sonnerie i Minute Repeater.
    9R01 mehanizam je sastavljen od 307 delova sa 56 rubina i navijenosti od 192h, nalazi se u novom modelu Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve - SBGD202.
    Preporucena cena za Evropu je, prava sitnica, samo 52.800EUR.
    Naziv: 01.jpg, pregleda: 568, veličina: 23,5 KB

    sdbiba and mimamimic like this.

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: 9R01A - Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve

    meni je GS uz rolex najveći horološki san, pre svega mislim na kvarcni GS, to su dve manufakture, po meni jedine čiji je svaki sat perfektno do poslednjeg detalja dizajniran, svaki model ima savršenu proporciju svih svojih delova i koliko god se trudio, nijednom modelu ne mogu naći dizajnersku manu ili nešto što bih želeo promeniti, sem cene naravno

    svaka čast za tekst
    sdbiba and Nikola89 like this.

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: 9R01A - Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve

    Zahvaljujem se kolega Milane, sve je tako. Grand Seiko kvalitetom izrade,mehanizmom(bilo da je to kvarc ili Spring Drive ili Hi beat 36.000) dizajnom prosto pleni i privlaci paznju.
    Meni jedan od omiljenih modela:

    Naziv: 6484623219_f7f4e5f096_b.jpg, pregleda: 509, veličina: 270,4 KB

  5. #5
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: 9R01A - Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve

    meni su svi omiljeni i najlepši, a kvarc sam naveo iz razloga što volim kvarc, što je praktiččan jer me uz dužno poštovanje mehanika umara mnogo i treće cena jer GS kvarc i nije nedostižan san

    sve više mislim da u klasi do 10.000evra grand seiku nema ravnog sata
    sdbiba likes this.

  6. #6
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: 9R01A - Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve

    Sdbiba hvala na predstavljanju.

    Mehanizam je cista fantazija.
    sdbiba likes this.

  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: 9R01A - Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve

    Hvala kolega skydrummer, zaista impresivan mehanizam

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: 9R01A - Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve

    Rec, dve o Micro Artist Studiu od Predsednika Shinji Hattori-ja:

    Naziv: ShinjiHattoriOdg.jpg, pregleda: 470, veličina: 120,2 KB
    don Alberto likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •