Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
Like Tree16Likes
  • 15 Post By bancika
  • 1 Post By eee

tema: Moje iskustvo sa elasticnim nato kaisevima

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Moje iskustvo sa elasticnim nato kaisevima

    Pozdrav svima,

    rekoh da podelim dosadasnja iskustva, mozda nekome ustedi novca i zivaca.

    Bio sam uporan da dobijem ovaj izgled na flightmasteru kao na slici ispod. Ima puno zeleno/zutih nato kaiseva, ali iz nekog razloga, su samo elasticni radjeni tako da imaju tanku zutu liniju. Obicni nato obicno imaju dosta deblju, a resio sam da hocu tanju

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_7453.jpg
Viđeno:	393
Veličina:	212,4 KB
ID:	148575

    I tako sam uzeo 3 razlicite vrste elasticnih kaiseva koje se najcesce prodaju i poredio ih.

    Prvi je krojen kao klasican nato, sa metalnom kopcom i rupicama (to je ovaj sa slike gore a i slike ispod). Izgled mu je skroz ok, boje su najbolje od sva 3, ali ima fatalni problem. Ovaj elasticni materijal se mnogo lako krza i nije predvidjen da se ostavljaju neobradjene ivice i rupe. I tako mi se za par meseci skroz iskrzao oko rupica, ali i na kraju tu gde se provlaci kroz ovaj metalni prsten kod 12h. Drugi problem je bio sto mu je pomenuti metalni "prsten" dosta tesan i materijal jedva prolazi kroz njega, pa je i to doprinelo da se iskrza brzo...mada bi se svakako iskrzao. Treci problem jer vise stvar ukusa, ali u mom slucaju je bilo dosta viska duzine kaisa koji treba da se uglavi nazad kod 12h. Nekima se to svidja jer je vise "military-style"...kako god

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Elastic_Nato_olive_green_divider_pineapple_c85ed04d-3467-4d95-a5a1-089b946dd69f.jpg
Viđeno:	383
Veličina:	231,0 KB
ID:	148576

    Drugi tip koji sam probao je onaj "paratrooper" kais koji ima kopcu sa kontaktom metal-na-metal i kod njega nema sta da se iskrza. Kontao sam da ce on biti trajniji, i jeste. Medjutim, za tih par dana koliko sam pokusavao, nisam uspeo da ga samom sebi stavim na ruku. Bukvalno treba jos jedan par ruku da se stavi ili sam ja debil. A i napravljen je tako da moraju da se skinu iglice sa sata da bi se kais namontirao jer su mu prisivene kopce sa obe strane. Prednost je sto je ova kopca mala i diskretna, ali ima i ovaj jedan metalni drzac kojim se kontrolise duzina i on dodje negde ispod 6h, kao kod obicnog nato, pa nije skroz cist dizajn.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	51DUvQKwWvL._AC_UX522_.jpg
Viđeno:	377
Veličina:	27,2 KB
ID:	148577

    Na kraju sam uzeo ovaj model od cheapestnatostraps sajta koji mi se pokazao kao najbolji. Trebalo bi da je podjednako trajan kao i prethodni posto nema nigde neobradjenih ivica ili rupa na kaisu. Drugo, dosta se lakse stavlja od prethodnog jer se visak kaisa obmota oko ruke pre nego sto se stavi sat, pa je moguce staviti ga lako i brzo jednom rukom. Trece, podesavanje kaisa se obavlja direktno na kopci, pa nema potrebe za dodatnim metalnim delovima...a i moze lako da se stavi na sat bez skidanja iglica. I na kraju, posto je single-pass tip kaisa, ne izdize se sat previse od ruke kao kod double-pass nato kaiseva. Jedina negativna strana za sad mi je sto je ova kopca malo velika kad se pogleda sa donje strane ruke...ali dobro, tako su napravili da bi se kais dva puta provukao i ne bi klizio, pa moze da se oprosti.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	2db19aedd9bdefecc9e76404dedcd2db.jpg
Viđeno:	373
Veličina:	61,5 KB
ID:	148578
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	20200625_140337.jpg
Viđeno:	375
Veličina:	339,0 KB
ID:	148579

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	20200625_140247.jpg
Viđeno:	381
Veličina:	168,9 KB
ID:	148580


    Eto, mozda nekome pomogne u slicnoj situaciji

    Sve najbolje
    eee, RUS, sdbiba and 12 others like this.

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Moje iskustvo sa elasticnim nato kaisevima

    Evo i ja da podržim post - CNS paratrooper stavljam jednom rukom, isto kako je kolega opisao

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    bancika likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •