Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree2Likes
  • 1 Post By VLADAN P
  • 1 Post By MMario

tema: Kozni kais za sat

  1. #1
    div
    div je offline
    Novi član
    Član od
    29.9.2008.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Kozni kais za sat

    Imam nekoliko pitanja u vezi sa koznim kaisevima
    Zanima me kako se odrzavaju(da ne dodje do neprijatnog mirisa ili da dodje u sto manjoj meri)?
    Ovih dana cu morati da zamenim kais na satu, pa me zanima koji su najbolji na nasem trzistu(sta mislite o onim koji imaju one gumene(mislim da su gumene)tackice sa unutrasnje strane?

    Svako dobro

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Kozni kais za sat

    div wrote:
    Zanima me kako se odrzavaju(da ne dodje do neprijatnog mirisa ili da dodje u sto manjoj meri)?
    Ovih dana cu morati da zamenim kais na satu, pa me zanima koji su najbolji na nasem trzistu(sta mislite o onim koji imaju one gumene(mislim da su gumene)tackice sa unutrasnje strane?
    Ja recimo leti kada su velike vrucine uopste ne nosim sat sa koznom narukvicom. Tek sada kada je zahladnelo poceo sam da nosim svoj omiljeni Orient sat. On nazalost ima klasicnu koznu narukvicu bez ikakve zastitne gume. Mislim da je ta kombinacija koze i gume, koju spominjes, verovatno najprakticnija.

    Jedan od najpoznatijih i najboljih proizvodjaca kaiseva za satove je austrijski proizvodjac Hirsch, ali oni nazalost nemaju distributera u Srbiji.
    Moram da priznam da ne poznajem dovoljno ponudu kaiseva na nasem trzistu, ali znam da BPM ima neke kaiseve u ponudi. Doduse ne znam koji je proizvodjac u pitanju i kakvog su kvaliteta, ali mozes da se raspitas i eventualno odes i pogledas na licu mesta.

    Ako nadjes nesto zanimljivo nemoj zaboraviti da podelis svoje iskustvo sa nama.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    15.1.2009.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Kozni kais za sat

    U vezi kožnog kaiša zavisi i od boje i da li se kupaš sa njim.Ja sat nikad ne skidam,a nosim satove koji imaju narukvice živih boja (žuta,naranđžasta,crvena) pa je malo problem sa recimo svetlim bojama jer se lako ofarbaju i isprljaju ,nezavisno od proizvođača.Uglavnom ih treba menjati na manje od godinu dana ako se stalno nosi.
    U N.Sadu ima veliki izbor kod svih Morellato narukvica u svim bojama a Hirsch narukvice ima da se kupe u Dunavskoj ulici na kraju prema parku u prodavnici satova,ali su mnogo skuplje.Morellato imaš za 900 dinara a Hirsch je preko 2.500.
    Najbolje su za za kvašenje gumene ali je kod nas slab izbor po prodavnicama ,jedino da se naruči od nekog modela koji ima gumenu narukvicu .
    Puno pozdrava

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Kozni kais za sat

    Dobro si me podsetio na ovu temu pošto sam u međuvremenu saznao gde mogu da se nađu kvalitetne kožne narukvice. Kontakt info sledi:

    Časovničarska radnja Srba Mihajlović
    Terazije 5
    11000 Beograd
    Tel: +381 11 322 8231

    U ponudi imaju i te Morellato koje su jeftinije, a od skupljih imaju Hirsch i Kuki (izuzetno kvalitetne narukvice slovenačkog proizvođača: http://www.kuki.si/ )

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    14.4.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kozni kais za sat

    Kozni kais se cisti od neprijatnih mirisa sa donje strane vatom umocenom u cist alkohol. Odrzava se neutralnom kremom koja sadrzi vosak. Npr Erdal je dobar. Sa gornje strane nije potrebno nista osim mozda suve krpe po potrebi.

  6. #6
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    243
    Lajkovi
    383
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kozni kais za sat

    Vidim da je pomenuto ovde odrzavanje kaiseva, pa rekoh da i ja nesto pitam ...
    Kako odrzavate NATO kaiseve???
    Jel ih perete rucno, u masini ? Na koliko stepeni ih mogu prati u ves masini?
    Hvala unapred na vasim odgovorima !

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kozni kais za sat

    bokanegra
    Možeš i ručno i u mašini.
    Ako se pere u mašini dovoljno je na 40 stepeni.
    bokanegra likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #8
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    243
    Lajkovi
    383
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kozni kais za sat

    Hvala Vladane

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Kozni kais za sat

    Ja svoje operem rucno, nije mi problem a i nekako sam sigurniji kada ja to sam obavim.
    bokanegra likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #10
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    243
    Lajkovi
    383
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kozni kais za sat

    Hvala vam jos jednom dobri ljudi
    Jasno ko' dan

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •