Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree2Likes
  • 1 Post By anbeast
  • 1 Post By obi_van

tema: G-Shock GW-9200 očitavanje temperature?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    30.4.2012.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom G-Shock GW-9200 očitavanje temperature?

    Pozdrav svima,

    nov sam na forumu i možda nisam postavio temu na pravo mesto, u tom slučaju se izvinjavam adminima .

    E sad, uzeo sam skoro sebi novi g-shock GW-9200-1ER, i sve u svemu prezadovoljan sam. Ono sto mi nije jasno, jeste kalibracija temperature a i pritiska. Dakle kako iskalibrisati (ukoliko je moguce) da prikaz temperature bude ako ne tacan u stepen onda priblizan realnoj temperaturi? Ili je to nemoguce samim tim sto sat ocitava i telesnu temperaturu onoga ko ga nosi na ruci? Hvala u napred na odgovorima.

  2. #2
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: G-Shock GW-9200 očitavanje temperature?

    Dobrodosao na forum! Dobar si sat nabavio. Mozes nas castiti njegovim fotkama u odgovarajucoj temi
    Realnu temperaturu ocitava kada ga skines sa ruke. (tako pise i u uputstvu). Mislim da ne postoji nacin da se tacno iskalibrise a da je sat na ruci. Prob'o ja na ProTreku i na jednom Canyonu (vidi u mom avataru kako ga upravo iz tih razloga nosim zakacenog za ranac.) Verujem da je zbog toga sto je temperatura povrsine koze - promenjljiva. Sta je problem sa kalibracijom pritiska? Pretpostavljam u vezi razlicitog ocitavanja visine? (isti je senzor za barometar i visinomer jer sa porastom i smanjivanjem visine varira i pritisak) Moje iskustvo je da visinomer mozes koristiti u nuzdi jer zbog promene vazdusnog pritiska moze ''lagati'' citavih 150 - 200m. Na primer: Prvog dana negde u planini kalibrisem visinu (prema karti) i visinomer sljaka u metar. Sutra (ili cak po podne) se pokvari vreme i altimetar laze 100m....
    Poslednja ispravka: anbeast (30.4.2012. u 19:11)
    Vladan Stevanovic likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    30.4.2012.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: G-Shock GW-9200 očitavanje temperature?

    Hvala na odgovoru i na dobrodoslici. Posle jucerasnjeg dana sam skontao da je upravo tako kako si i napisao . Naime proguglao sam malo, i nakon citanja proverio ocitavanje temperature, i tacno, treba da bude skinut sa ruke na neko vreme da bi prikazao pravo stanje. Sto se tice pritiska i visinometra vise me zanimalo da li moze da se kalibrise, video sam da moze, ali se on vraca na svoja ocitavanja, to me onako, zanimalo cisto informativno. Sat je inace odlican, razmisljao sam se izmedju njega i polovnog Tissot t-touch, ali ipak je g-force fetish prevagnuo u ovom slucaju . Postavicu i slike u navedenoj temi, cim stignem.
    VLADAN P likes this.

Slične teme

  1. Hydro Riseman GW-9200-1ER
    By Jasmin in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 13.9.2012., 7:11
  2. G-Shock GW-9200 očitavanje temperature?
    By obi_van in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.5.2012., 13:20
  3. G-shock g-350
    By Sebastian Zivanovic in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.12.2011., 20:33
  4. G-shock
    By kancer in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.3.2011., 6:45
  5. Casio G-Shock's SHOCK THE WORLD 2010
    By dragon in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.9.2010., 8:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •