Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree8Likes
  • 8 Post By MitraX

tema: G-Shock G-1200B-1A i GW-3000B-1A - razlike i vazan savet

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika MitraX
    Član od
    18.3.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom G-Shock G-1200B-1A i GW-3000B-1A - razlike i vazan savet

    Pozdrav svima,

    Posle mnooogoo vremena i truda konacno sam dosao do G-Shock G-1200B-1A Aviation sata (ovaj post je vise savet nego hvalisanje :-) Sat je prelep, sa solarnim napajanjem i jedan je od retkih G-Shock satova iskljucivo sa analognim prikazom vremena, sto su mi bili glavni razlozi zbog kog sam ga zeleo. Prikazuje vreme u 29 vremenske zone + UTC sa podesavanjem zimskog i letnjeg prikaza vremena (STD, DST), naravno otporan na udarce, ima mineralno staklo i jos mnogo mogucnosti. Proizvodi se u crno-narandzastoj varijanti (koju sam ja kupio) i crno-plavoj.

    U Evropi (a narocito u Srbiji) je ovaj sat nemoguce nabaviti, tako da sam iskoristio put u USA da kupim i sat; placen oko $300 (200 eura). Cak i tamo se ne moze naci kod zvanicnih distributera posto se iz nekog razloga iskljucio prodaje na azijskom trzistu (http://www.casio-intl.com/asia-mea/e...il/G-1200B-1A/)

    Dakle, u Evropi i Americi se moze nabaviti jedino verzija GW-3000B-1A (http://www.casio-europe.com/it/watch...gw-3000b-1aer/) koja izgleda identicno kao i G-1200B-1A osim sto poseduje radio prijemnik za automatsko podesavanje vremena; koristi modul 5121. I tu nastaje glavni problem zbog kog savetujem da izbegavate kupovinu GW-3000B-1A. Imao sam i njega (i poklonio ga) tako da ovo pisem iz iskustva. Naime, sat nema mogucnost rucnog podesavanja letnjeg/zimskog racunanja vremena (DST/STD), tj. ima ali ce podesavanje biti ponisteno prilikom sinhronizacije sa radio predajnikom (modul 5121 prima kako informacije o tacnom vremenu, tako i podatke o DST/STD). Naravno, ne postoji mogucnost ni iskljucenja auto sinhronizacije tako da ste u potpunosti prepusteni na milost i nemilost predajniku. U Srbiji to i nije mnogo bitno posto se sat podesava za vremensku zonu u kojoj je Pariz (GMT+1), ali ukoliko Francuska ili Srbija bude donela odluku o prestanku koriscenja zimskog/letnjeg vremena (kao sto je to uradila Kina 2009. godine) sat mozete baciti, posto ce raditi tacno samo 6 meseci u godini :-)

    Posto sam programer, gresku sam otkrio sasvim slucajno dok sam bio u Americi pre izvesnog vremena gde postoje drzave u istoj vremenskoj zoni ali neke su sa, a neke bez DST/STD. Neverovatno, ali sat je bio totalno neupotrebljiv! Cak sam prvog dana i zakasnio kod klijenta sat vremena. Privremeno resenje je bilo da koristim Havajsku vremensku zonu sa rucno podesenim vremenom (posto do njih ne dopire radio signal i podrazumevano ne podleze automatkom azuriranju). Pritom, naravno, ostala vremena nisu tacno prikazana.

    Pisao sam Casiu, rekli su da su "upoznati sa situacijom" i na tome se zavrsilo.

    Ukoliko kupujete sat sa radio podesavanjem vremena obratite paznju koje mogucnosti ima, da li moze manuelno da se podesava, da li prima od predajnika samo vreme ili detaljne podatke o vremenskoj zoni i sl.

    Ipak, od svega je najbitnije da je na mojoj ruci potpuno novi G-Shock G-1200B-1A. Bez greske!

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: G-Shock G-1200B-1A i GW-3000B-1A - razlike i vazan savet

    Dobro dosao na forum.
    Hvala sto si skrenuo paznju ljubiteljima na potencijalni problem.
    Kad budes imao vremena, postavi slike sata.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: G-Shock G-1200B-1A i GW-3000B-1A - razlike i vazan savet

    Dobro da to sada znam, jer je upravo taj model jedan od mnogih za koje sam zagrijan, meni se svidja upravo zbog tog analognog prikaza vremena

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •