Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree20Likes

tema: Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Post Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

    Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om-casio-iphone-watch-600x394.jpg

    Iz Casia stižu dva nova G-Shock modela, opremljena sa Bluetooth-om. Na fotografiji iznad vidite model GB–6900AA. Novi modeli radiće samo sa Apple iPhone telefonima.

    Sat se uz pomoć Bluetooth 4.0 standarda povezuje sa telefonom i obaveštava vas o pristiglim pozivima, porukama, kao i o alarmima. Tu je i upozoravajuća funkcija, koja će vam naznačiti da ste se previše udaljili od vašeg telefona.

    Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om-gb-5600aa_copy.jpg


    Iznad vidite drugi model, sa oznakom GB-5600AA.


    Očekuje se da će se ovi modeli na tržištu pojaviti tokom oktobra ili novembra ove godine. Cena će približno iznositi 180 eura (18,000 jena).

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

    piste stranke, pisti telefon, pisti auto (kad se ne vezem), piste moji, pisti cura (isto kad je ne vezem), pisti njena mama... jos samo da mi i sat propisti pa da me vode u tapaciranu sobu....

    Ovo je, ako ko mene pita, stvarno besmislica na nivou onih kineskih medvedica koji su trebali da svjetle kad bi stigla poruka a svjetlili su stalno ali ne tad...
    Djordje, RUS, anbeast and 4 others like this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

    Pa zavisi, nekome je ovo korisna opcija. A i sigurno rade mnogo bolje neko kineski medvedici, u to nemoj da sumljam. Sve u svemu po meni je ovo odlican marketinski potez, a posebno ta integracija sa iPhone telefonima.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

    Pa, sa marketinske strane posmatrano i paljenje Rajhstaga je bio dobar potez...
    Ne znam... jasno mi je da profilisu G seriju za sve mladji narastaj ali ovo mi je vec na korak od Tamagocija, stvarno.
    Vremena moje urbane gerile su prosla i ovi klinci danas bi da dizu revolucije smsovima ali nemojte ikone da mi dirate...

    O mogucim neprijatnim situacijama koje ovakav gizmo moze da izazove stvarno je suvisno pricati a i prakticnost je tu upitna...
    anbeast and VLADAN P like this.

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

    Bas me lepo nasmeja jutros, imenjace
    Jovan HN II likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Jovane,na tvojoj sam strani! Koji ćemi đavo to čudo u satu?
    RUS, anbeast and Jovan HN II like this.

  7. #7
    Mlađi član Avatar korisnika krivinash
    Član od
    19.9.2011.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    32
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

    evo videa sta podrazumeva ovaj sat sa bluetoothom.
    u principu nije lose, ko voli jos dodatnog zracenja.

    Festina F16488
    GW 9200 Riseman
    GDF 100-4

    Ciel Etoile SS


  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

    Znajuci japance, ovo je tek pocetak, u narednom periodu mozemo ocekivati i vibraciju na satu i da poruku citamo direktno na satu, a i ko zna sta jos.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

    1. zasnovan je na liniji G96xx liniji koja je po meni najruznija serija G satova ikada (mada je to stvar ukusa) i za koju mi stvarno nije jasno zasto je toliko forsiraju (mora da dobro prolazi u Aziji),
    2. ne svidja mi se trzisna ideja iza ovog proizvoda, odnosno nastojanje da se zaradi na tudjem uspjehu. cilj je, zapravo, da se zaradi u prvom talasu na iZombijima iza cega stoji logika "ako su vec potrosili 1000 dolara na telefon, potrosice jos 150 na sat". Ako se sat primi na trziste (odnosno ako ogule dovoljno iOvaca) naredna generacija ce vec biti i Android i Nokia osposoblejne da bi ogulili i male zelene i one koji su jos vijerni Fincima. Casio do sad nije bio bottom feeder firma i veoma mi smeta ovakav pristup... Cinjenica da oini vec godinama bezuspjesno pokusavaju da izadju na trziste mobilnih telefona ih u ovom slucaju NE OPRAVDAVA!
    3. potrosnja baterije sata je jedna stvar ali sta je sa potrosnjom baterije telefona? tu prakticnost ove novotarije pada u vodu skroz. BT tehnologija je takve prirode da jede bateriju svakog SP nenormalno brzo. ovo iz razloga sto BT, za razliku od WiFi i IR veze stalno trazi druge uredjaje sa kojima bi da se upari a sa druge strane i poznato je da BT cesto zna da zaglupi i aplikaciju i citav OS kada ima vise ulogovanih uredjaja. Drugim rijecima zaboravite bezicne slusalice ili BT komande u automobilu ako nosite sat na ruci i obratno.
    4. kada necu da se javim, necu da se javim i ne treba mi jos i sat da me napominje da me neko trazi. Takodje, necu da mi sat pisti ako je telefon namjerno stavljen na vibraciju u nekoj prilici.
    5. radije bih da imam 4 do 6 sati razgovora sa jednim punjenjem baterije nego rasplesane ikonice na satu koje me upozoravaju da mi je stigla poruka (poenta poruke je u tome da odgovoris kad je vidis a ne da te odmah nesto upozori na nju da odmah, istog trena skocis na telefon da je procitas, kada je nesto stvarno hitno zovu!) i telefon koji mi se gasi u sred razgovora.
    6.... mrzi me da dalje pisem, you get the idea...

    Sustina je da je ovo tehnoloski gimmick namjenjen izvlacenju para iz novcanika iZombija i klincadije kojima se zivot sve vise svodi na telefon (o "telefonskoj ovisnosti" tj. telefonizmu cu pisati drugom prilikom).
    Bilo bi sve ok da je ovo izbacio Apple ili Microsoft ili da je izdvojen u posebnu ponudu ili da ima sliku Ben10 na sebi pa da se zna kome je tacno namjenjeno ali da se ovakvo nesto ugurava u kultnu liniju satova namjenjenih, prije svega, upravo bijegu od telefona, interneta, posla i ostalih modernih ropstva je po meni uvredljivo i malo jadno sa njihove strane. To je ono: svi geekovi znaju sta je G, ajde sad da im uzmemo pare na nepotrebnu glupost jer ce misliti da je vrhunska stvar (inace ne bi zavrsila u G Shocku) a zapravo je tehnoloski visak i nepotrebna je. Tako se unistava reputacija, majka mu stara...
    Nadam se da ce stati na ovome i da ce ovo biti samo mala anomalija u G familiji.
    anbeast, krstin and Mare23jewels like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Casio G-Shock satovi kompatibilni sa iPhone-om

    evo videa sta podrazumeva ovaj sat sa bluetoothom.
    u principu nije lose, ko voli jos dodatnog zracenja.
    stvarno debilne blututh funkcije, slobodno mogu reci da je to sat idealan za homera simpsona il za nekog sa slicnim koeficijentom inteligencije i ne sumnjam da ce ovo dobro proci al samo na americkom trzistu !

    Ja ocekivo neke funkcije kad ono sat ima upozorenje da vam zvoni mobilni a vi jelte kao ne cujete mobilni jer je ubacen u kofer koji stoji pored vas !? ( samo prepricavam snimak), pa onda upozorenje na satu da ste se odmakli previse od svog mobilnog telefona, kao zaboravicete ga, a svi danasnji ljudi se ne odvajaju od svog mobilnog, tako da stvarno ne kontam koja je svrha tog sata il sto bi ameri rekli WTF !?

    izvinte ako sam bio previse grub, al moradoh da olaksam dusu i kazem sta mislim, sad se osecam mnogo bolje
    anbeast likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Casio G-Shock satovi - video klipovi
    By Vladan Stevanovic in forum Video klipovi o satovima
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 18.1.2018., 10:55
  2. Casio G-Shock satovi - video recenzije
    By dragon in forum Strane video recenzije satova
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 6.3.2013., 14:05
  3. Satovi i iPhone aplikacije proizvođača satova
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.7.2012., 11:24
  4. Casio G-Shock satovi - video recenzije
    By dragon in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 27.9.2011., 7:05
  5. Casio G-Shock's SHOCK THE WORLD 2010
    By dragon in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.9.2010., 8:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •