Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 31
Like Tree9Likes

tema: Ball satovi

  1. #1
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Ball satovi

    Slucajno sam otisao na sajt Ballwatch.com cisto da pogledam njihovu ponudu satova,posto iskren da budem nikada nisam uzivo video ni jedan njihov sat,niti sam cuo da ga iko na nasim prostorima poseduje.Iskren da budem nikada nisam bio na mocnijem sajtu proizvodjaca satova.U najmanju ruku sam se odusevio,tj zapanjio izgledom pojedinih modela.I onda sam krenuo da citam o kvalitetu njihovih satova po raznim forumima,bukvalno vlasnici ball satova su u najmanju ruku verni do groba toj firmi,samo hvale na sve strane.Samo pogledajte modele iz engineer master 2 i engineer hydrocarbon serije i bice vam jasno.Da li ima iko ko poseduje od clanova foruma Ball sat,ili je imao priliku da se susretne sa njim nesto vise o kvalitetu istog.Ako Bog da moj sledeci sat je ili engineer master II Diver GMT ili engineer master II Diver TMT koji pokazuje izmedju ostalog i trenutnu temperaturu vazduha.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ball satovi

    Satovi i sajt su ok,al' iskreno,ništa me tu nije oduševilo! Mehanizmi su ili standardni,ili malo obrađeni ETA,a vidio sam da koriste i Soprod A10!
    Ono što ja stvarno želim je Sinn U1(U2 je dobro skuplji)-to je nešto što me ostavi bez daha kada pročitam specifikaciju za njega!

  3. #3
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Ball satovi

    Sinn po specifikaciji ima mozda najkvalitetnija kucista i koliko se secam sinteticke dijamante umesto rubina u mehanizmima i neki gas u samom kucistu,kao i kvalitetnija ulja za podmazivanje mehanizma od vecine ostalih firmi, i neki tagimented steel koji se koristi za izradu podmornica,koji je par puta jaci od celika koji koriste ostali proizvodjaci satova.....Jedino sto se meni dizajn Sinn satova ne svidja,jer sat je onoliko dobar koliko se tebi svidja i koliko te verno sluzi,jeb.. sve specifikacije ako ti sat ne izmami osmeh svako jutro kada ga stavljas na ruku.I onako ce svakog od nas vecina IWC-a,ili Omega nadziveti,da ne pricam o AP-u,ili Pateku koji ce nadziveti i nase unuke,ili nove silicijumske Breguete ili Ulysse Nardine koji mogu da traju i 1000 god..Voleo bih da jednog dana kupim sat manje poznate firme tipa Louis Errard,Ball,Perrelet,Edox jer imaju satove jedinstvenog dizajna i vrhunskog kvaliteta po cenama slicnim ili manjim od jeftinijih Rolexa,Breitlinga,Omege,Iwc-a.A iskren da budem za 99,9 posto nas na forumu je bolje imati sat sa proverenim eta mehanizmom ili mehanizmom na bazi etinog koga vecina casovnicara moze da servisira,nego neku ekskluzivu koju ako se ne daj Boze pokvari moramo da saljemo u fabriku i platimo pola sata obicnu popravku.Naravno ako pare ne bi bile problem neki lepi Zenith sa ElPrimerom bi lepo cucnuo.

  4. #4
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Ball satovi

    ivan seawolf ti ima jedan a možeš ga pogledat u ronilačkim satovima i njegove prekrasne slike
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ball satovi

    @Nikle
    Naravno da se treba korisniku sat sviđati-meni ja Sinn super(ukusi su različiti,ali ja 1. gledam kvalitet,pa tek onda izgled-ne mislim da je Ball loš,šta više,to su odlični satovi)!
    U pravu si i za ETA mehanizme-uvijek je lakše servisirati nekakav standardni mehanizam nego egzotiku(mada se ne moramo brinuti oko satova tipa VC,JLC i sličnih jer ih jednostavno nećemo imati)!
    Za Zenith imam samo ovaj komentar:

  6. #6
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Ball satovi

    JLC cu imati sigurno kad tad,a VC cak i da dobijem na poklon pre bih ga menjao,prodao,cak i poklonio nego stavio na ruku,jednostavno od svih vrhunskih firmi meni najodbojnija.Moje omiljene firme su Zenith,Omega,IWC,Seiko, redosled nije bitan svaka mi je podjednako draga.Seiko je potpuno ravnopravan clan da ne bude komentara sta ce tu Seiko.
    vladas likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Ball satovi

    Imam jedno off-topic zapažanje-
    Svi hvale Zenit, a niko ga ne kupuje. Posjeća me na anegdotu za Francuske filmove- svi ih hvale a niko ih ne gleda.
    Dok naprotiv, rolex i brajtling svi pljuvaju a najprodavaniji su brendovi, prvi ja bih volio da ih nosim, posebno ove druge.

  8. #8
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Ball satovi

    To je zato kaj ovi kaj nose rolexe misle da je zenith ruska tehnika a ovi kaj kupuju zenite ne hvale se okoloa i razlika u cjeni nije bez vraga
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  9. #9
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Ball satovi

    Opet moje jednostavno zapazanje Zenith kupuju poznavaoci i zaljubljenici u satove koji vole svoj sat kao remek delo casovnicarstva i uzimaju ga za svoju dusu,a Rolex ljudi koji hoce da impresioniraju druge ljude,i da svi znaju sta oni nose i koliko to kosta.Ovde kod nas da pitas 99 posto ljudi,oni bi odgovorili da je zenith ruska firma jer tako zvuci,culi su za fudbalski klub i mora da su i satovi istog porekla.Rolex je dugo vremena u svoju perjanicu,svoj najlegendarniji sat Daytonu ugradjivao Zenithov mehanizam ElPrimero.Imao sam u rukama 5-6 Rolexa,cak sam submariner nosio nedelju dana i stvarno su vrhunski odradjeni,ali jednostavno ne ostavljaju bez daha i tvrdim da 99 posto ljudi koja kupuje Rolex ne kupuje ga zbog izgleda vec zbog slave i prepoznatljivosti koja prati taj brend,jer vecina ljudi kada da 5000,10000 evra za sat ne zeli da samo on i jos 3 coveka na svetu znaju sta nosi vec bukvalno svako sa kim dodje u kontakt.Moja logika je ako vec daje covek tolike pare za sat neka uzme nesto sto ce mu grejati srce i dusu i sto ce dostojno stariti sa njim i svaki put kada pogleda u sat oseti zadovoljstvo i divljenje i duboko postovanje prema satu i firmi koja ga je izradila.Rolex to ne moze,Zenith moze kraj price.Mercedes to ne moze,Pagani moze,Suzuki,Yamaha,Kawasaki,Honda to ne mogu BMW,Ducati mogu......

  10. #10
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ball satovi

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Opet moje jednostavno zapazanje Zenith kupuju poznavaoci i zaljubljenici u satove koji vole svoj sat kao remek delo casovnicarstva i uzimaju ga za svoju dusu,a Rolex ljudi koji hoce da impresioniraju druge ljude,i da svi znaju sta oni nose i koliko to kosta.Ovde kod nas da pitas 99 posto ljudi,oni bi odgovorili da je zenith ruska firma jer tako zvuci,culi su za fudbalski klub i mora da su i satovi istog porekla.Rolex je dugo vremena u svoju perjanicu,svoj najlegendarniji sat Daytonu ugradjivao Zenithov mehanizam ElPrimero.Imao sam u rukama 5-6 Rolexa,cak sam submariner nosio nedelju dana i stvarno su vrhunski odradjeni,ali jednostavno ne ostavljaju bez daha i tvrdim da 99 posto ljudi koja kupuje Rolex ne kupuje ga zbog izgleda vec zbog slave i prepoznatljivosti koja prati taj brend,jer vecina ljudi kada da 5000,10000 evra za sat ne zeli da samo on i jos 3 coveka na svetu znaju sta nosi vec bukvalno svako sa kim dodje u kontakt.Moja logika je ako vec daje covek tolike pare za sat neka uzme nesto sto ce mu grejati srce i dusu i sto ce dostojno stariti sa njim i svaki put kada pogleda u sat oseti zadovoljstvo i divljenje i duboko postovanje prema satu i firmi koja ga je izradila.Rolex to ne moze,Zenith moze kraj price.Mercedes to ne moze,Pagani moze,Suzuki,Yamaha,Kawasaki,Honda to ne mogu BMW,Ducati mogu......
    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    To je zato kaj ovi kaj nose rolexe misle da je zenith ruska tehnika a ovi kaj kupuju zenite ne hvale se okoloa i razlika u cjeni nije bez vraga
    Hvala Vam ljudi,

    pozdrav...(gde mi je smajlić što se klanja!?)

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ball Engineer Master II Diver GMT
    By Vladan Stevanovic in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 8.12.2010., 1:10
  2. Ball Hydrocarbon Trieste LE
    By ivan_seawolf in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 4.9.2010., 6:35
  3. Ball Watches company
    By dragon in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.1.2009., 20:50
  4. BALL Watch - Download
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.12.2008., 18:00

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •