Prikaz rezultata 1 do 1 od ukupno 1
Like Tree12Likes
  • 12 Post By Simke206

tema: Simketova Radionica Hack Kuplung

  1. #1
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Simketova Radionica Hack Kuplung

    Evo vako posto sam ovih dana pricao o takozvanom Hack Kuplungu da malo pojasnim o cemu se radi za sve one koji su se pitali sta je to. Vecina novijih satova imaju tako nesto, nema veze dali se radi o kvarz ili mehanickim satovima princip je jako jednostavan i da predjem na stvar naime radi se o jednoj maloj polugi koja je smestena izmeddju navijackog mehanizma i donje platine sata , evo prilazem par slika sa principom

    Simketova Radionica Hack Kuplung-img_1370.jpg

    Ovde se radi o kvarznom mehanizmu eta 955-114 deo koji sam pritisnuo pincet je ta poluga . Poluga sluzi u dva slucaka ovde je kvarcni da pritiskom poluge na zupcanik zasutavi rad prenosa zupcanika i samim tim funkciju sata dok se ne namesti vreme . Kod autmoatik _ Mehanickih satova ovako jedna slicna poluga blokira rad Balansnog tocka i dovodi kao i u ovom slucaju do prestanka funkcije dok se nasteluje vreme .Slika broj dva krunica je povucena u polozaj namestanja sata i kao sto se vidi poluga blokira zupcanik

    Simketova Radionica Hack Kuplung-img_1371.jpg.

    Slika broj tri pikazuje krunicu u nultoj poziciji TJ vreme ja namesteno i krunica je vracena , poluga se odvaja od zupcanika i sat je opet u funkciji

    .Simketova Radionica Hack Kuplung-img_1372.jpg
    Poslednja ispravka: Simke206 (27.5.2013. u 22:09)
    tolarbo, marko14, RUS and 9 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •