Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 28
Like Tree7Likes

tema: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Da sam na tvom mestu kontaktirao bih prodavca pitao šta mi je činiti, tj.šta oni predlažu, pa ukoliko predlože zamenu baterije onda bih insistirao da oni to urade. U suprotnom mogli bi reći da je baterija nestručno zamenjena, da je ovo ili ono oštećeno a to ne pokriva garancija i slično.
    Takođe mislim da ne bi bilo loše da imaš pisani trag vaše komunikacije.

  2. #12
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Da sam na tvom mestu kontaktirao bih prodavca pitao šta mi je činiti, tj.šta oni predlažu, pa ukoliko predlože zamenu baterije onda bih insistirao da oni to urade. U suprotnom mogli bi reći da je baterija nestručno zamenjena, da je ovo ili ono oštećeno a to ne pokriva garancija i slično.
    Takođe mislim da ne bi bilo loše da imaš pisani trag vaše komunikacije.


    Koji vid pismene komunikacije da trazim, da trazim da ovo spada u reklamaciju? Tj. da reklamiram?
    Poslednja ispravka: touch (14.12.2014. u 14:41)

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Pogledaj šta u garanciji piše za bateriju, mada mislim da ona tu ne spada, jer je potrošni materijal.

    Za komunikaciju su dovoljni emailovi, samo ih treba čuvati. Poenta je u tome da se vidi da ti uvoznik, prodavac ili serviser kaže da li smeš da menjaš bateriju kod nekog drugog časovničara, mada mislim da je najpametnije da bateriju zameni ovlašćeni serviser, pa ako se pokaže da baterija nije problem, onda imaš pravo da tražiš popravku ili nov sat.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #14
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Pogledaj šta u garanciji piše za bateriju, mada mislim da ona tu ne spada, jer je potrošni materijal.

    Za komunikaciju su dovoljni emailovi, samo ih treba čuvati. Poenta je u tome da se vidi da ti uvoznik, prodavac ili serviser kaže da li smeš da menjaš bateriju kod nekog drugog časovničara, mada mislim da je najpametnije da bateriju zameni ovlašćeni serviser, pa ako se pokaže da baterija nije problem, onda imaš pravo da tražiš popravku ili nov sat.
    Ok, pitacu... ali je najgore ako moram da idem cak u Beograd... verovatno da im saljem postom nije dobra ideja? Ne mogu da uzmem papir da sam reklamira...da li se to uopste daje ili revers da su primili i u kakvom stanju su primili? I da li mislis da ce primiti sat pod reklamacijom ako je u pitanju baterija?

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Ne ulažeš reklamaciju zbog baterije, već zbog toga što sat kasni. Servis će utvrditi da li je u pitanju baterija ili nešto drugo, jer to im je posao. Što se tiče slanja, ja sam kupovao satove koji su stizali post expressom i nije bilo problema. Glavno je da postoji pisani trag, jer time se dokazuje da je sat primljen. Ukoliko šalješ post expressom (posebna služba PTT, veoma su dobri), obavezno šalji sa povratnicom. Povratnica znači da primalac potpisuje da je primio paket, o čemu dobijaš pismeno obaveštenje. Ukoliko ne želiš da šalješ poštom, postoje kurirske službe (AKS, BEX i dr.), pa možeš i preko njih.

    Ukoliko sat nosiš lično, dobićeš revers, ali ne znam koliko se detaljno popunjava. Obično u reversu stoje opis kvara, datum prijema i tvoje ime.

    Sat pod reklamacijom moraju da prime i da utvrde uzrok kašnjenja, a čak i ako je baterija u pitanju, moraju da je zamene.

    Zbog toga je najbolje da komuniciraš sa njima mailom, jer to je validan pisani trag. Predlažem da im našišeš mail sa opisom kvara, pitaš kako im ga možeš dostaviti i to je to. Ne znam koji konkretno servis je u pitanju, pa možeš da napišeš gde je sat kupljen ili koja je adresa servisa, jer verujem da će neko od članova foruma moći da prenese i lična iskustva. Imaj u vidu da sat možeš predati i u prodavnici gde je kupljen i u servisu koji je naveden u garantnom listu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #16
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    E hvala na detaljnim informacijama.

    Kupio sam ga pre 5 meseci u O Clock time doo, Cumicevo sokace lok.27. Beograd, ali nisam iz Bga.
    A na garantnoj kartici stoji da je servis O Clock time doo, Cumicevo sokace lok.27? Kako moze prodavnica da bude ovlasceni servis???

    Na Casio World sajtu stoji S&L d.o.o. kao ovlasceni servis.
    Malo pre sam napisao mejl S&L servisu, opisao problem i pitao kako da posaljem.

    Ono sto me muci jeste, ako im posaljem post expressom, sa povratnicom, i oni potpisu da su primili...da li je to validno, jer mi nisu izdali revers da su primili sat i u kakvom stanju... mogu da kazu, sat je ostecen u transportu?

    Sta mislis gosn Neso?
    Poslednja ispravka: touch (14.12.2014. u 16:13)

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    To je ono sto se obicno naziva Gray Import - sat je uvezen mimo zvanicnog zatupnika za Srbiju (u ovom slucaju S&L). Ta radnja je inace maloprodajni objekt i servis za satove koje je uvezao Sense. Mislim da ti S&L nece priznati garanciju (mozda jedino da se pozoves na medjunarodnu ako si je dobio) i da je najbolje da resis stvar sa O Clock Time.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Slažem se sa Tihom, a što se tiče oštećenja u transportu, zaista ne verujem da li su toliko nekorektni. Doduše, ukoliko već dobiju opis kvara pre slanja, teško i da bi to mogli da izvedu, naročito zato što sat nema oštećenja, nisi ga kupio oštećenog i nisi uložio žalbu na npr. naprslinu na ekranu, ispalo dugme ili nešto slično.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Nisam se nadao da postoji taj sivi uvoz i neko muckanje... Trebao sam pre da se informisem gde sat da kupim, ali sta je tu je.

    Sta je to medjunarodna garancija, ja imam u kutiji garanciju na raznim jezicima, srpski nema, ima engleski i na tome ima pecat "preduzece za trgovinu i usluge o clock, cumicemo sokace" ? A imam jos jednu posebnu karticu sa garancijom na srpskom jeziku?

    U svakom slucaju, pozvacu o clock, ali moram da se informisem jer ocigledno da nisu bas potpuno cisti, kako mislis Neso ako vec dobiju opis kvara? Gde i kako da dobiju opis kvara ako im posaljem postom, ako napisem na papiru zajedno sa satom, mogu da kazu "pa ti mozes da napises na papiru da je u pitanju i rolex..."na primer...posto im nisam predao sat direktno na ruke?

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Nije to nikakva mucka. Takvi proizvodi su jeftiniji a mogu da se nadju modeli kojih zvanicno nema na odredjenom trzistu. Realno nema ni S&L servis u svakom gradu a iskustva sa njima su blago receno pomesana tako da nisi nista izgubio. Inace ovako izgleda Casio medjunarodna garancija (ovo je za G-Shock ali slicno je i za Edifice):

    Sat kasni - casio ef 305 dw?!-g-shock_intl_warranty.jpg

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •