Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree7Likes

tema: Projekat - poklon

  1. #1
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Projekat - poklon

    Potrebna mi je pomoć oko jednog projekta koji imam nameru da realizujem kao pokon.
    Želeo bih na modifikujem muški sat (40-42mm bez krunice) u smislu da mu zamenim cifer i kazaljke nekim jedinstvenim, da poķlopac bude providan i da mehanizam mogu malo u ukrasim (npr. isecanje delova limova u mehanizmu koji realno mogu i da budu znatno manji ali su zbog mašinske proizvodnje veliki, termička obrada zbog promene boje i sl.).
    Ideja mi je da sve na ciferu odradim kod gravera pri čemu bi bio iz dva sloja, tamo da na gornjm bude tekst a da satni markeri budu na donjem sloju pri cemu će na tom mestu gornji sloj biti isečen (kao negativan prostor, da se umetnički izrazim).
    Moja pitanja za sad su, kolika je uobičajeno debljina cifera, i sta bi ste mi preporučili da vijam kao donora za kućište i mehanizam (bilo bi lepo da bude mehanika), a da se može naći za male pare.
    U pitanju je dress sat.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  2. #2
    Novi član
    Član od
    1.9.2017.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Projekat - poklon

    Prema postavljenim pitanjima se vidi da ces to tesko izvesti sam. Bolje kupi sat pa pokloni.
    Inace, moglo bi se to budziti u domacoj radinosti, ali npr obican cifer sa gravurom, a ne pravljenje sendvic cifera, lepljenjem i usecanjem. Modifikacije na mehanizmu ne bih komentarisao. Na drugom forumu je clan J.K. to radio i to je posaaaao da se ukakis.

  3. #3
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Projekat - poklon

    Nisam ni planirao sam da radim, nemam nikakvog casovnicarskog znanja a ni alata. Neke stvari ipak mialim da mogu da uradim, pogotovo oko cifera i mehanizma, pod uslovom da mi neko rastavi mehanizam, i kasnije sastavi. Taj deo nije nuklearna fizika, samo mirna ruka i dobra volja.
    Imam ideju koju bih pokusao da sprovedem, a racunam da ovde mogu dobiti informacije koje ce mi pomoci da sagledam troskove.
    Da li je bolje kupiti sat ili ne, u to necu ni da ulazim.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Projekat - poklon

    Uobičajena debljina brojčanika je oko 0,5mm.
    Vijaj kineski unitas (jeftin, prost, velik). Dostupna kućišta za njega su prečnika 41mm pa na gore.
    Idi čitaj homageforum, i preturaj po ebayu.
    Računaj da ćeš nešto pokvariti/slomiti, nešto ti se neće na kraju svideti, itd. Dakle, planirani budžet pomnoži sa najmanje 2
    Obezbedi sebi dovoljno dugačak rok.

  5. #5
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Projekat - poklon

    Preporuka, sto mehanizam ne gravirati malcice gde moze, umesto secenja i komplikovanja? Cifer ne bi trebao biti problem, i svo to graviranje i rezanje (oblika cifera) ne bi trebalo preci par hiljada dinara. Debljina cifera treba da je uskladjena sa ostalim parametrima sata, konkretno dubinom kucista, dubinom prostora za kazaljke i duzine osovine na kojoj su kazaljke - logicno, zar ne? Licno, ne bih prelazio 40mm za dress sat (sa Unitas-om pravis merac za bojler, neizbezno).
    Poslednja ispravka: No42 (25.11.2017. u 20:26)

  6. #6
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Projekat - poklon

    O tome i razmisljam.
    Preturam po www-u, ali mi ne uspeva da nadjem tacne dimenzije mehanizama, duzine osovina za kazaljke i sl (za precnik osovine sam nasao, to nije problem). Duzine kazaljki takodje nisu problem, znam sta ima dostupno, i u skladu sa tim cu namestati cifer.
    Sto se graviranja tice, malo sam se raspitivao, cene su neverovatno male, ili se nismo razumeli dobro. Za cifer, ono sto sam otprilike zamislio su mi rekli da ne bi trebalo da kosta vise od par stotina dinara (mada i dalj racunam da ce bitk bar 5x vise), jedino sto moram sam naci materijal (ako necu plastiku debljine 0.8mm, to imaju).
    42-43mm za kuciste mi je taman, navikao sam na tu dimenziju i sve ispod mi deluje malo, pogotovo ako je vidljivi deo cifera manji (na mom VE je kuciste malo vece od cifera, tj. tanak je okvir oko cifera)
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  7. #7
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Projekat - poklon

    Cene racunaju po povrsini, obicno, ali im je obicno i nivo detalja po povrsini dosta manji. Iz tvog opisa sam razumeo da zelis "topografski" efekat, odnosno dubinu u gravuri. I dubina i detalji mogu uticati na cenu, a po opisu to je posao za prave majstore i masine za velike decake i devojcice (a ne ove sto se sad na svakom cosku igraju dzedaja sa CNC laserima).
    Meni je 42+ preveliko za svakoga, ali to je stvar ukusa. Oversize satovi su, po meni, nametljiv modni trend (ili pak modni trend nametljivosti) i nista vise. Naravno, ne pricamo o pilotskim ili diver satovima jer je za uslove za koje su ti satovi predvidjeni i potrebna prenaglasena vidljivost i preglednost (sto, opet, uopste i nije slucaj sa vecinom modernih satova u tom rangu mera - od svakojakog kica i saranja se vreme bas ni ne moze pouzdano i brzo iscitati uprkos velicini). Dress sat treba da stane pod zakopcani rukav kosulje, zar ne?
    Kad god trazim dimenzije, obicno ih nadjem ovde:
    bidfun-db Archive: Watch Movements
    lookic likes this.

  8. #8
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Projekat - poklon

    A pojavilo se i ovo, mada clan ne izgleda bas pouzdano kada se procitaju identicni razlozi u negativnim
    https://www.limundo.com/kupovina/Kol...ciste/61526401

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Projekat - poklon

    Ok je lik, naš član neznam koiko je aktivan više, kupovao sam od njega i nato kais i neki satić.... a sad jbg svako ima pravo da po cenu negativne ocene ne odradi transakciju ..

  10. #10
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Projekat - poklon

    Ja baš hteo da pitam, čini mi se da sam video isti nadimak i ovde.
    Za to da ne isporuči nakon aukcije bi po meni trebalo da bude trajna sankcija. Ako je dao nešto na aukciju, neka pošalje po ceni koja je dostignuta. Negde izgubi, negde dobije.
    No42 likes this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •