Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Problem sa SEIKO 5 satom

    Pozdrav svima!

    Molim za pomoć nekoga ko ima iskustva sa automatic satovima. Nedavno sam kupio polovni SEIKO 5 (7019-7190). Kada sam ga uzeo sat je radio. Nije pokazivao tačno vreme, i ne znam koliko je bio navijen, ali je kucao. Podesio sam tačno vreme i nosio ga na ruci kako bi bio navijen, međutim, sat je kasnio nekih 5-6 minuta dnevno.
    Pravio sam se pametan pa sam ga otvorio i pokušao sam da ga naštelujem. Ubrzao sam ga malo preko +/- jezička i uspeo da ga dovedem na 1 minut kašnjenja dnevno. Kako, naravno, nisam ni sa ovim bio zadovoljan, na sličan način sam ga još malo "ubrzao". Međutim, od tada sat žuri 5-7 minuta na svakih sat vremena! I da stvar bude gora, nikakvo pomeranje jezička više ne utiče na to da se sat "uspori".
    Pošto znam da ovde ima ljudi sa puno iskustva, molim za pomoć. Da li je u pitanju ozbiljan kvar?
    Još jedno pitanje. Kada su u pitanju automatici, da li oni rade tačno sve dok postoji i najmanji "stepen" navijenosti, ili usporavaju kako navijenost opada? Naime, ovih dana sam uglavnom u horizontali jer mi je noga u gipsu, pa se pitam da li noseći sat u krevetu i pomerajući ruku samo za menjanje kanala na tv-u i kuckajući na laptop-u mogu dovoljno da navijem sat.
    Svaki savet i odgovor je dobrodošao. U svakom slučaju planiram da odnesem sat kod časovničara, ali kako sam već spomenuo, trenutno nisam baš mobilan , a siguran sam da znate koliko se nerviram oko ovoga.
    Planiram da sat odnesem u časovničarsku radnju u Gospodskoj ulici u Zemunu (mislim da se zove "Ankerica"). Da li neko zna kakav je majstor? Preporučujete li nekog drugog za Seiko 5?
    Smorio sam...

    Hvala unapred!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Problem sa SEIKO 5 satom

    Pozdav, komsija (Zemunac? ), ne brini, verujem da nije nista ozbiljno - i sam sam isto tako "majstorisao" sa jednim starim satom, sa identicnim rezultatom, ali je majstor to sredio u okviru redovnog ciscenja i sad je sve ok. Mozes da odneses i u "Ankericu", ok je lik, ali mogu da ti preporucim i g. Milovana, koji radi u radnji Ranke Rodin, u Akademskoj ulici, kod Doma vazduhoplovstva - ja tamo nosim sve satove i vrlo sam zadovoljan, a i cene su prilicno povoljne!
    Poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #3
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Problem sa SEIKO 5 satom

    Huh... Nadao sam se sličnom odgovoru... Da, komšije smo... Ankerica me je odala... U svakom slučaju ću ići po tvojoj preporuci kod g. Milovana. Znaš li otprilike koliko naplaćuje za ove "generalke"?
    Pozdrav!

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Problem sa SEIKO 5 satom

    imas pp!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #5
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Problem sa SEIKO 5 satom

    Primio k znanju! Hvala!

  6. #6
    Novi član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Problem sa SEIKO 5 satom

    Prije svega pozdrav, jer sam nov na forumu. Imam Seiko 5 sat automatik već 10 godina. Prije 2 mjeseca sam dobio nehotičan udarac u lijevu ruku, i to baš u predjelu gdje mi je sat, i sa sata je otpao onaj metalni okvir što stoji oko sata i datuma. Taj okvirčić se zakačio za sekundaricu i zaustavio je.Ne znam koliko je to bilo zaustavljeno, jer sam ja to primjetio skoro 3 sata nakon udarca. Tad sam vidio da sat stoji. Otišao sam kod lokalnog časovničara(Arilje), koji mi je to namjestio. Međutim, nakon toga je sat počeo nenormalno da ide naprijed(čak i preko 90 minuta za 24 sata). Opet sam ga odnio tom časovničaru i on ga je zadržao par dana pod izgovorom da sat mora da se detaljno očisti. Nakon toga sat nije žurio, ali je počeo da kasni(ispočetka 5 minuta za 24 sata). Nekoliko puta sam ga nosio ponovo kod istog i on ga je pomjerao i sveo ga na minimum. Sad sat kasni tačno minut za 24 sata, ma koliko ga časovničar pomjerao. Ima li rješenja ovom problemčiću? Unaprijed hvala!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Problem sa SEIKO 5 satom

    Ima, bolji casovnicar Neki koji ne steluje mehanizam "od oka". Ukoliko je sat ociscen i servisiran profesionalno, stelovanje istog nije puno komplikovan zahvat, a ni skup...

  8. #8
    Novi član
    Član od
    31.12.2019.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Problem sa SEIKO 5 satom

    Što se tiče ubrzanog rada što navodiš mislim da je rješenje da se izvadi mostić s balancom te da se spiralu ponovo opere u medicinskom benzinu,posuši sa puhalicom i vrati,pokušaj pa vidi rezultate

Slične teme

  1. Spavate li sa satom?
    By warrior in forum Kafić
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 31.12.2019., 16:34
  2. Ronite li sa satom?
    By milan zmaj in forum Opšti forum
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 17.1.2015., 20:23
  3. Seiko SNZG13 - PROBLEM ILI NE !
    By banja in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 9.1.2011., 16:52
  4. Ronite li sa satom?
    By milan zmaj in forum Kafić
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.12.2010., 10:01
  5. Problem sa satom koji staje-POMOC!!!
    By duck in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.7.2010., 19:20

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •