Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree18Likes

tema: Problem sa promenom datuma?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Problem sa promenom datuma?

    Pozdrav
    Nov sam u "svetu satova" a inace sam veliki zaljubljenik u njih (do sad bar na izgled) a sad sam posle pregledavanja foruma mnogo vise poceo da se zanimam i interesujem za njih kako estetski tako i tehnicki... Nov sam ovde nadam se da cete mi pomoci resiti moju nedoumicu i da mi necete zameriti ako je moje pitanje glupo jer vidim da ovde ima dosta strucnjaka za satove od kojih bih mnogo toga mogao da naucim...

    Dobio sam na poklon sat Sector Muški COMPASS 3251907025 - BPM Watch World (SECTOR COMPASS 3251907025)
    Taj sat mi se inace dosta dopao ali ima nesto sto mi nije jasno pa nisam siguran da li je to kvar ili je u stvati normalno...?

    Radi se o pokazivacu datuma, recimo juce je bio 30 (april) i datum je trebao da prebaci na 1 (maj) a kad je nastupila ponoc sat je promenio datum na 31 (umesto na 1 jer april ima 30 dana a ne 31 dan)
    Sad me interesuje da li je ovaj sat neispravan?... ili je to tako na svakom satu da svaki put kad neki mesec ima 30 dana rucno moram da prabacujem datum na prvi dan u sledecem mesecu (odnosno da prebacim brojcanik datuma sa 31-og na 1) jer on to ne moze da radi po automatizaciji -sam??

    Ne znam da li je to slucaj kod svih satova ili samo kod jeftinijih (mada ne znam u koju klasu spada ovaj sat voleo bih da mi neko od znalaca objani, kaze..) recimo brat ima isti "problem" sa svojim satom pa me je to dovelo u nedoumicu da vidim o cemu se radi i da li je ok ako nije da se obratim nekom serviseru ili da se pozovem na garanciju jer je sat prakticno nov...

    Jer nekako verujem da je to tako na svakom satu koji ima takav datumski brojcanik jer logicki kako sat moze da zna kad je februar koji ima 28 dana a kad recimo maj koji ima 30 dana ili kad je svaka prestupna godina gde februar ima 29 umesto 28 dana ili da zna koji mesec ima 31 dan... ili mozda ipak ima neka memorija u kojoj je to zapisano/programirano....?
    Ali da ne lupam glavu zamolio bih da neko kaze i objasni nesto o ovoj temi???
    i da kaze nesto o samom ovom satu ako nije problem i naravno ako neko nesto zna o ovom modelu, sve me zanima i svaka informacija je dobro dosla... da bar znam sta imam i da li je ok sat ?
    Izvinite ako je pitanje glupo al bio bih zahvalan da mi neko da odgovor. Jer ipak nisam siguran da nije u pitanju neka neispravnost...

    Jos jednom se izvinajvam ako je negde bilo gresaka ovde sam pionir i ovo je moj prvi al nadam se ne i poslednji post...

    hvala u napred puno pozdrava!!!

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Problem sa promenom datuma?

    Dobro dosao na forum!
    Nadam se da ce ti biti prijatno ovde i da ces nauciti dosta o satovima.

    Da te odmah obradujem tvoj sat je ispravan,samo ne zna da ovaj mesec ima 30 dana a ne 31 tako da ces morati rucno da ga poteras 1 dan unapred.
    Izvadi krunisu i baci se na posao,trebalo bi da je izvuces jednom i prebacis na danasnji datum.

    Ako te sve ovo mrzi da radis cesto,kupi sat sa annual calendar komplikacijom gde datum stelujes samo jednom godisnje i to prvog marta a razlog za to je bas taj sto postoje prestupne godine kada je februar kratak kao golman nase reprezentacije...

    Pozdrav
    milan zmaj and Sudar88 like this.

  3. #3
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Problem sa promenom datuma?

    većina satova sa ovakvim načinom prikaza datuma, mora da se okrene dalje, ako je mjesec kraći od 31 dana.
    Sudar88 likes this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Problem sa promenom datuma?

    Hvala ljudi mnogo na odgovru (Marko 5 i panonski)

    I svaka vam cast na brzini....

    @Marko 5

    Hvala puno na dobrodoslici, nadam se, tudicu se da naucim

    ne samo da si me obradovao da mi je sat ispravan nego si me i nasmejao "....kada je februar kratak kao golman nase reprezentacije..."

    Sad mi je lakse da znam da imam nov sat koji je ispravan i da je to sasvim normalno kao sto je i @panonski rekao "većina satova sa ovakvim načinom prikaza datuma, mora da se okrene dalje, ako je mjesec kraći od 31 dana." - onda je to to imam takav sat...

    Nece mi to mnogo smetati to je svega 6-7 pomeranja datuma godisnje nego nisam pre imao iskustva sa tim a ipak ne bi da imam nov neispravan sat

    A satovi sa annual calendar komplikacijom spadaju u visu klasu ili u skuplje satove ?

    I zamolio bi nekog da prokomentarise ovaj dole pomenuti sat ( Sector Muški COMPASS 3251907025 - BPM Watch World ) kakav je mehanizam, vredi li tih para, funkcija hronometara, kvalitet samog sectora i ovog modela i sl ako bi mogao da usledi neki strucan testic, iskustva, svet ?

  5. #5
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Problem sa promenom datuma?

    google

    tu potraži reviewe ako dobro barataš engleskim jezikom.

    ima i na youtubu dosta toga korisnog. Ja nisam preiskusan poznavatelj, ali google je odlično mjesto za početak detaljnijeg interesiranja



    sorry što ne mogu biti od veće pomoći
    Sudar88 likes this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Problem sa promenom datuma?

    Nema ne cemu,uzivaj!

    Satovi sa annual calendarom spadaju u skuplje satove naravno jer je ta komlikacija dosta zahvalana-ovde govorim o mehanickim satovima.
    Ti ga nastelujes prvog marta i on do sledece godine u isto vreme zna koji mesec koliko dana ima,to je za one lenje ljude ,za one mnogo lenje postoji i veciti calendar - najskuplja komplikacija a ujedno i najprestiznija...

    Sto se tice tvog Sector-a nisam upucen da bih ti rekao nesto vise o njemu,u svakom slucaju je nesvakidasnji sat,vidim da dobijas i noz uz njega,kao i baterijsku lampu,zanimljivo!

    To je sat sa kvarcnim mehanizmom-radi na bateriju i mehanizam koji se nalazi u njemu je prilicno jeftin tako da i ako ti ne daj Boze crkne nece te skupo kostati da ga kompletnog zamenis ali verovatno ce ti pre dosaditi nego izdahnuti,narocito ako ostanes ovde na forumu i upoznas se sa mehanickim satovima...
    Odmah da te upozorim - skup je to sport!

    Pozdrav!
    milan zmaj and Sudar88 like this.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Problem sa promenom datuma?

    Kao sto rece Marko, skup je to sport.. a tek sto je zarazan.. a vidis kako je pocelo bezazleno sa datumom.. i stigosmo caskom do "vecitog kalendara"
    Sudar88 likes this.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Problem sa promenom datuma?

    Zdravo Sudar88, pridruzjem se dorodslci!

    Samo da napomenem detalj koji moze biti dosta bitan: Kada budes menjao datum (a ocigledno ces morati jednom u svaka dva meseca ) nikako nemoj to raditi dok sat pokazuje vreme izmedju 9:00 uvece (21:00) i 3:00 ujutro. U suprotnom - rizikujes da ostetis mehanizam (bar je tako na vecini i mehanickih i kvarcnih analognih casovnika)!

    Generalni savet je da namestis kazaljke na 6:00 (nebitno da li je pre ili poslepodne) i da onda namestis datum i to opet najbolje na prethodni dan (ako je danas 2. namesti datum na 1.) a zatim pomeraj kazaljke za sate/minute dok se datum ne prebaci na danasnji i dok ne dostignes tacno vreme.

    Pozdrav,
    Vlada
    No time to lose

  9. #9
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Problem sa promenom datuma?

    Hvala svima na odgovorima od svakog sam po nesto naucio....

    @panonski
    Nisam druze bas neki "englez" ali snalazim se, citao sam neke clanke na engleskom ali mi se to cini mnogo subjektivan test i nakicen previse nahvaljen toliko znam, zato sam ovde pitao neke iskusne poznavaoce satova da cujem jedan objektivan sud i komentar...

    @ Marko 5
    Hvala na odgovoru sad sam i nesto vise naucio o satovima sa annual calendarom i sa vecitim kalendarom, a kad kazes da tu govoris o mehanickim satovima - to su satovi na navijanje a ne ovi jeftiniji kvarcni na bateriju ?... ili gresim ?

    Meni se bas zato dopao sto je nesvakidasnji i ne lici bas na svaki drugi sat, svoj je nekako, dosta je lepsi na ruci nego ovde na slici... a sto se tice tog paketa u pravu si dolaze neke kao makaze druga narukvica na cicak alat za skidanje narukvica i otvaranje sata, makaze/klesta za planinarenje i kao neka baterijica ali to mi je nebitno, daleko od toga da mi je to razlog sto mi se dopao

    Vidim da je skup sport a sve mi se vise dopada
    Citajuci forum video sam da Diesel, Police, Fosill itd nisu preporucljive marke i malo ko ima lepih reci za njih a za Sectora vidim da neki korisnici poseduju neke modele ali ga niko mnogo nije komentarisao...
    A dok se vise hvali festina i cityzen (u tom cenovnom rangu) pa sam gledao te proizvodjace.... i dosta mi se dopao sat:

    citizen nighthawk (nadam se da ce to biti sledeca kupovina kad budem bio u boljoj materijalnoj poziciji)....
    i dopao mi se jedan Fosill Fossil muški ME 1098 - BPM Watch World (Model: ME 1098) ali sve vise forum udaljava od njega e sad ne znam zna li neko nesto o njima?
    Pre sam satove samo gledao da estetski zadovoljavaju moje kriterijume a sad se sve vise interesujem da imam i tehnicki kvalitetan sat i da znam sta nosim...

    @tolarbo
    bas tako poceo od datuma a ko zna sa kojom cu kolekcijom, ako budem bio u mogucnosti, zavrsiti...

    @vladas

    Hvala na dobrodoslici i na super savetu... ovo ce mi biti korisno sad cu se baciti na posao po tvojim instrukcijama, znaci samo da rezimiram...
    Danas je 2 a meni na satu stoji 1 (maj) ...
    a sad koliko sam razumeo samo trebam da nastelujem sat na 6:00 i kad to uradim nastavim da pomeram kazaljke za sate i minute sve dok brojcanik datuma ne predje na 2 i dok ne namestim tacno vreme ?


    hvala jos jednom na odgovoru

    Pozdrav svima...
    Poslednja ispravka: Sudar88 (2.5.2011. u 12:10)
    panonski likes this.

  10. #10
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Problem sa promenom datuma?

    Danas je 2 a meni na satu stoji 1 (maj) ...
    Znaci sad bi trebao izvuci dva puta tockic (za vreme ) podesiti sat na 6:00, vratiti tockic da sat krene onda opet izvuci tockic jednom (za datum) i sa 1-og prebaciti na drugi maj, posle toga namesiti tacno vreme i to je to ?
    Mozes i jednostavnije, posto mislim da si sat podesio popodne pa ce ti promeniti 1.maj u 2.maj, verovatno upravo sada. Ali bez obzira na sve to, izvuci krunicu i okreni jedan pun krug kazaljku za sate, i treba da dobijes tacno vreme i tacan datum. Pozdrav

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kasnije prebacivanje datuma
    By Dzoni in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 28.7.2014., 9:03
  2. Problem sa satom
    By Aleksandar S in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.3.2011., 18:18
  3. Sat Buran problem
    By sociolog in forum Ruski satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.6.2010., 19:53
  4. Buran problem 2
    By sociolog in forum Ruski satovi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 27.6.2010., 18:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •