Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree5Likes
  • 2 Post By watchmag01
  • 3 Post By Nikola1987

tema: Pomoć za Seiko 5

  1. #1
    Novi član
    Član od
    4.4.2012.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    3
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoć za Seiko 5

    Poštovani članovi foruma,

    imam sat Seiko 5 7009-876A sa čijeg je brojčanika otpala "oznaka" za 16 časova, tj. ona mala pločica. Za sat sam emotivno vezan, vrlo mi je draga uspomena i isto tako, važno mi je da ostane u stanju u kojem je bio pre otpadanja ovog dela.
    Bio bih svima Vama do neba zahvalan ukoliko neko može da mi da informaciju gde je najbolje da sat popravljam? Na par mesta sam pitao i davali su mi odgovore da rade ali se kasnije nakon "popravke" vide tragovi od lepila što je za mene neprihvatljivo.

    Unapred hvala!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć za Seiko 5

    Na više tema smo preporučili časovničare, a ja mogu da kopiram ono što sam danas napisao jednom drugom članu:

    Pitaj i na Zelenom vencu, u servisu Dojčinović, ili u servisu Ranke Rodin, iza Doma vazduhoplovstva u Zemunu.
    Ako nije problem, za svaki slučaj postavi sliku sata u visokoj rezoluciji. Ako sam dobro shvatio, u pitanju je oznaka u obliku linije koja stoji na poziciji četiri sata?
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Pomoć za Seiko 5

    ako se vidi ljepilo nakon popravka to je jako aljkavo odrađen posao ,najvjerojatnije zato jer je "majstor" bio ljen skinuti brojčanok sa sata i broj je ljepljen sa gornje strane. Kod takvog ljepljenja se moze desiti da kroz dvije rupe na brojčaniku kroz koje prolaze nogice broja dođe do curenja ljepila i da se zaljepi datum šajba.LJepljenje se mora napraviti sa donje strane brojčanika.
    VLADAN P and Nikola1987 like this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  4. #4
    Novi član
    Član od
    4.4.2012.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    3
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć za Seiko 5

    Dobro si shvatio, bez sata ne mogu ni dana a sutra sam rešio da nađem nekog ko bi to mogao da mi popravi. U svakom slučaju, hvala na preporuci pa se javljam čim završim sa popravkom. Pozdrav

  5. #5
    Novi član
    Član od
    4.4.2012.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    3
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć za Seiko 5

    Imam samo reči hvale za časovničarsku radnju u Svetogorskoj ulici. Odneo sam sat juče, danas u 12h sam ga pokupio, popravljenog naravno. Prvo, ljubaznost koja se retko gde sreće. Drugo, cena, koja je za današnje vreme bukvalno smešna - jedna kutija cigareta ili slično (200 din.). Treće i najvažnije, KVALITET! Majstor je odradio posao perfektno, koliko god puta da pogledam na sat uvek se začudim da ne vidim nikakav trag popravke. I danas sam bio na utakmici, skakao, aplaudirao i ostalo, naravno bez ikakvih posledica po sat. Samo reči hvale i velika preporuka za časovničarsku radnju u Svetogorskoj ulici.

    Pozdrav svima!
    VLADAN P, Neša and Serb like this.

Slične teme

  1. pomoć
    By werewolf in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 27.6.2010., 21:32
  2. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.3.2009., 17:11
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 2.3.2009., 12:05
  4. Pomoć
    By Dzo in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 3.12.2008., 23:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •