Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Novi član
    Član od
    19.7.2009.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pitanje u vezi garancije za Longines Conquest sat

    Imam sat Longines Conquest kojem je sa krunice za podesavanje vremena (datuma) spala kruzna plocica sa logotipom Longines. Iskreno nisam ni primjetio kad je spala, jer uzrok nije mehaničko oštećenje ili udarac (na samoj krunici nema ni ogrebotine). Posto je sat kupljen u februaru u Banjaluci, kod ovlastenog prodavca (Malbasic), otisao sam da mi zamjeni dio koji nedostaje. Rekli su mi da ta popravka , odnosno nabavka pomenutog dijela koji nedostaje, ne spada u garanciju, i pored toga što se serviser uvjerio da uzrok njenog ispadanja nije mehanički udar (kako sam rekao nema nikakvih ogrebotina koje bi se sigurno vidjele u suprotnom). Meni stvarno djeluje nenormalno da takve stvare ne ulaze u garanciju. Još su mi rekli da ne mogu zamjeniti samo taj dio već cijelu krunicu. Možda griješim, ali mi ovo izgleda kao da se radi o kineskom plastičnom satu kupljenom na pijaci sa kojeg otpadaju dijelovi. Može li mi ko pomoći oko ovog, savjetom, mišljenjem ili sl.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18034
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Pitanje u vezi garancije za Longines Conquest sat

    Možda bi mogao da nam citiraš šta piše u garantnom listu.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije za Longines Conquest sat

    E zato volim da kupujem satove u EU.

  4. #4
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije za Longines Conquest sat

    takve stvari ne ulaze u garanciju ni u EU ali kao ovlašteni servis sigurno može doći do orginalnih djelova po servisnoj cjeni ( mjenja se cjela krunica). U Longinesu će mu 90% naplatiti cjenu krunice. Takav popravak bi mogao napraviti na svoj račun u duhu dobrog poslovnog odnosa a na ime zarade prilikom prodaje sata,posebno zato kaj kvar nije nastao nemarnošću korisnika.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  5. #5
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije za Longines Conquest sat

    Kupio sam pelikan m805 naliv pero u Nemackoj i posle par meseci je naprsao poklopac. Kod nas bi tumacili da sam ja kriv jer je preveliko stezanje ili bi nesto drugo smislili. U prodavnici u Nemackoj nisu nista ni pitali ni rekli, samo su uzeli naprsli poklopac i na licu mesta mi dali novi. Kako mi rece ljubazni prodavac kome sam pokajnicki poceo da se pravdam bez da me iko ista i pitao- gospodine, platili ste premium cenu i naravno da cete dobiti premium uslugu. Jos sam dobio bocicu mastila za dzabe.
    U EU su cene od nekoliko stotina evra za naliv pero a hiljadu evra i vise za satove dosta visoke i oni to postuju. Kod nas su vecinom preprodavci koji tesko dolaze do rezervnih delova i nemaju ni pribliznu saradnju sa proizvodjacima.

Slične teme

  1. Longines Conquest sat
    By RaleT in forum Longines
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 27.10.2013., 17:35
  2. Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 11.11.2011., 15:14
  3. Longines Hydro Conquest
    By SEAMASTER in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 9.7.2010., 14:13
  4. Pitanje u vezi Tissot-a V8
    By vladast in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.2.2009., 17:36
  5. Longines sat - Pitanje ?
    By markonikolic83 in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.9.2008., 21:43

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •